Rozbiór Polski poprzez kolejne secesję. Czy taki jest plan UE?

Kategorie: 

Źródło: Internet

Ostatnio Unia Europejska stwarza wrażenie, że w Polsce dzieje się coś bardzo złego, co wymaga interwencji zewnętrznej. Być może po to kiedyś władza PO przepychała słyną ustawę 1066. Gdyby UE posiadała armię, zapewne mielibyśmy już tu dywizje przysłane z "bratnią pomocą".

Oczywiście tacy przysłani żołnierze walczyliby u nas oficjalnie o praworządność, bo tak się teraz nazywa sprawowanie władzy przez ludzi zaakceptowanych przez Brukselę. Jednak taka rzeczywistość to obecnie pieśń przyszłości, ponieważ włodarze UE jeszcze nie mają swojej armii, a tym samy swoich dywizji.

 

Mają za to władzę innego rodzaju, rządzą rozdziałem pieniędzy. Stosują zatem to, co mogą jako broń polityczną. W tym wypadku mowa szczególnie o artykule siódmym traktatu o Unii Europejskiej. Dzięki jego zastosowaniu, dojdzie do sytuacji, w której staniemy się tylko bezwolnym wykonawcą poleceń Brukseli i dawcą kapitału.

 

Władcy UE powiedzieli, że konsekwencją niepodporządkowania się polskiego rządu oczekiwaniom Komisji Europejskiej będzie cofnięcie funduszy unijnych. Przypomnijmy, że są to pieniądze w dużej części wpłacane przez nas samych, które potem unijni biurokraci oddają nam wspaniałomyślnie po wypełnieniu setek tysięcy stron drobiazgowych dokumentacji, w których przekonujemy, że potrzebujemy swoich własnych pieniędzy z powrotem.

Gdyby zrealizowano swoje groźby, może stać się tak, że Polska będzie płacić do kasy unijnej nie otrzymując nic w zamian. W najgorszym wypadku będziemy płacić, a to zostanie wykorzystane przeciwko nam. W tym kontekście na szczególną uwagę zasługuje zapowiedź, że fundusze unijne będą teraz otrzymywały samorządy, a nie rząd centralny.

 

Można to jednak odebrać jako zachętę do separatyzmu wewnątrz Polski. Łatwo sobie wyobrazić sytuację, w której ktoś z zagranicy będzie stymulował powstawanie oczekiwania niepodległości na przykład dla Śląska dla Pomeranii i w ogóle dla zachodniej Polski. Takie wyłuskiwanie może się zacząć w najbliższym czasie.

 

To, co teraz nie podoba się unijnym decydentem w przypadku Katalonii, może im się bardzo spodobać, gdy podobne dążenia niepodległościowe zaczną wykazywać separatyści na Śląsku. W czasach, w których wojny wyglądają już inaczej niż kiedyś, nie można wykluczać tego, że uszczuplenie naszego terytorium będzie się odbywało w ramach rzekomych żądań autonomii, który szybko zostaną włączone do konkretnych euroregionów.

To przebiegałoby trochę jak aneksja terytorium innego kraju, która odbywa się za pomocą referendum. W taki sposób oderwano Kosowo i tak samo Ukraina utraciła Krym. Czy taki właśnie jest plan Niemiec w stosunku do Polski? Niestety nie można tego wykluczyć. 

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (4 votes)


Komentarze

Portret użytkownika misiek

Martwią "rozbiory" a

Martwią "rozbiory" a schorowanych i otępiałych łatwo będzie "rozebrać". Zajmujecie się częściej sprawą wyniszczania narodu polskiego przez szczepienia, doskonały ostatni wykład p.Zięby w Katowicach na YT  m.in. o fałszowaniu ulotek, co innego w zachodnich co innego w polskich i dużo innych nowych wiadomości. Równie świetny wykład dr nauk medycznych Doroty Sienkiewicz o różnicy w zdrowiu szczepionych i nieszczepionych dzieci również na YT.

Portret użytkownika syriues

Moim zdaniem trzeba ten

Moim zdaniem trzeba ten kryzys przetrzymac,poniewaz UE chce bysmy wyszli.Nie wie jedynie jak to zaakcentowac.

A moze to tylko gra PO

PO powinno dac sobie spokoj,bo nikt nie chce ich glupiej,pustej dyktatury,ktora mowi my sobie wy sobie.Granica jaka dzielila wyborcow od wybranych byla nie do przekroczenia.Od kiedy to poslowie wybrani i taki byly premier Tusk ,moze wygadywac glupoty na temat przykladowej afery lub podejrzen w sprawie Amber Gold"przeciez nikomu nie bedziemy mowic i tlumaczyc,ze sa oszukiwani"Jak chca by tak bylo to niech tak zostanie'.Pan Tusk powinien  nie powrocic na lono Polski.Takie jest moje zdanie

Portret użytkownika SN69ll

Admin...powiedz ładnie

Admin...powiedz ładnie wszystkim komentującym i czytającym te bzdury...W KTÓRYM MIEJSCU USTAWA 1066 DOPUSZCZA DZIAŁANIE SŁUŻB INNYCH KRAJÓW UE NA TERENIE POLSKI...BEZ ZGODY NASZYCH WŁADZ... Z wnioskiem o udział zagranicznych funkcjonariuszy na naszym obszarze występuje ministerstwo naszego kraju... a nie na odwrót... Ale co najważniejsze nie ma w niej mowy o interwencji regularnej armii... Mogę jeszcze zrozumieć że komentujący nie znają treści tej mitycznej ustawy... Ale od kogoś, kto uprawia propagandę oczekuję trochę więcej...Resztę kolejnej brukowej twórczości o odłączeniu zachodniej części Polski...pominę milczeniem...i wrzucę do jednego wora razem z teorią o płaskości ziemi, heliocentryzmem itp pierdołami...Zadam tylko pytanie do redakcji ZnaZ...czy portal ma się docelowo stać Hyde Parkiem...czy może lepiej źródłem żetelnej sprawdzonej informacji...jeśli chodzi tylko o kasę z reklam...to rozumiem... i zwracam honor...

Portret użytkownika SN69ll

Co ? Brak argumentów...i 

Co ? Brak argumentów...i  stąd ta szewska pasja, która w twoim chamskim wykonaniu...kolejny raz odzczarowuje twoją prymitywną  postać... To jest ostatni raz kiedy odpowiadam na twoje prostackie komentarze...Dziwię się tylko redakcji ZnaZ...że dopuszcza do publikacji twoje wulgarne wypociny...które psują opinię całemu portalowi...

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika euklides

Rozbiory Polski też odbywały

Rozbiory Polski też odbywały się za zgodą "naszych" władz. Polska elita polityczna reprezentuje dokładnie ten sam styl myślenia co przed wiekami. Jedni są za przyłączeniem do Niemiec, inni do Rosji, a miejsce Austrii zajęło USA.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika NS69

Nie mam przyjemności

Nie mam przyjemności dyskutować z padliną...dlatego skomentuje brednie tego oszołoma pod swoim komentarzem...Podaję do informacji zaniepokojonych czytelników...że nie ma w polskim prawodawstwie...ani jednej ustawy, która dopuszcza działanie obcych wojsk czy innego rodzaju jednostek zbrojnych na terenie naszego kraju...bez zgody...w zależności od skali problemu...prezydenta...czy właściwego ministra lub podległych mu funkcjonariuszy...W podanych przez padlinę linkach są zawarte informację dotyczące organów wydających zgodę na działania sił NATO czy FRONTEX...dlatego zamieszczając te treści jako argumenty na potwierdzenie głupkowatych teorii...sam sobie strzelił w stopę...Proponuję też nie ekscytować się artykułami, które na bazie wyrwanych z kontekstu treści budują kłamliwe tezy...a raczej dotrzeć do źródeł...CZYLI DO KOMPLETNEJ TREŚCI USTAWY 1066 I INNYCH TYM PODOBNYCH AKTÓW PRAWNYCH...

Portret użytkownika UPAdlina

No i co trollu? Myślisz, że

No i co trollu? Myślisz, że tym bełkotem rodem z TVPis czy tvn24 kogoś przekonasz szmaciarzu? Moje wyzwiska pod twoim adresem są odpowiedzią na twoje. A wyzywasz szmaciarzu, bo - tak jak przed chwilą gadałeś - brak ci kontrargumentów. W rzetelny, jasny i klarowny sposób udowodniłem trollu, że łżesz jak pies. Twoje próby udowodnienia, że słoń nie jest słoniem zakończą sie tak jak zwykle. Wyśmianiem cię.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj