Rosyjskie wpływy doprowadziły do rozbrojenia Niemiec i Polski?

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Ostatnie alarmistyczne doniesienia z Niemiec sugerujące zupełne nieprzygotowanie armii naszego zachodniego sąsiada do sprostania jakimkolwiek wyzwaniom militarnym w ramach NATO, mogą niepokoić. Gdy weźmie się dodatkowo pod uwagę podobny stan polskiej armii, można zacząć sobie zadawać pytanie czy to przypadek, że dwa średniej wielkości kraje na zachód od Rosji są praktycznie bezbronne?

 

Coraz wyraźniej widać, że lata pokoju w Europie chylą się ku upadkowi. Już chyba dla wszystkich staje się oczywiste, że Polska może stać się szybko państwem frontowym. Prowadzi do tego konsekwentnie eskalowana polityka konfrontacji z Rosją. Zresztą Moskwa też oficjalnie już oskarża USA i Unie Europejską o przeprowadzenie zamachu stanu na Ukrainie. Jednocześnie kolejne sukcesy takie jak aneksja Krymu i wygrana wojna o Donbas wskazują, że Rosjanie już zaczęli redefinicje granic w Europie.

 

Gdy patrzy się na takie decyzje jak ta ze zwalnianiem cennych i nie rzadko zaprawionych w boju żołnierzy kontraktowych w Polsce, to można zadać pytanie, na czyje zamówienie ktoś wpada na takie pomysły w czasach rzekomego zagrożenia? Skoro mówi się o powoływaniu rezerwistów, to dlaczego zwalnia się tych, którzy chcą pozostać w wojsku?

 

Niedawno szefowa MON Niemiec, Ursula von der Leyen, powiedziała, że stan niemieckiej armii jest opłakany i Niemcy nie będą w stanie wypełnić zobowiązań względem NATO. Zwróćmy uwagę, że mówią to już teraz gdy nie ma jeszcze wojny, więc co będzie gdy nadejdzie godzina próby?


Można tylko podejrzewać o co w tym wszystkim chodzi. Jak wiadomo ostatni kanclerze Niemiec byli blisko powiązani z Rosją. Najlepiej świadczy o tym nominacja w Gazpromie dla Gerharda Schroedera. Obecnie panująca Angela Merkel ma za sobą rzekomą karierę w enerdowskiej STASI. Rosjanie mogą mieć zatem decydujący głos na temat tego co dzieje się w Niemczech, a Niemcy decydują o tym co dzieje się w Polsce.

Jeśli przyjmiemy taki kontekst to wszelkie hece gazowe, czy też tragiczny stan armii w Polsce i w Niemczech, mogą być częścią planu Kremla, który w podobny sposób rozbroił solidną kiedyś armię ukraińską. W tym samym czasie Rosja konsekwentnie przygotowuje się do wielkiej wojny inwestując w modernizację armii aż 4% PKB. Jest to wciąż niewiele w porównaniu do sum jakie na zbrojenia wydaje USA czy Chiny, ale znacznie więcej niż cała bliska zagranica Rosji na jej zachodniej granicy.

 
 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Angelus

Nie ma co sie dac nabierac na

Nie ma co sie dac nabierac na plewy z niemieskich deklaracji słabosci.

Trzeba byc idiotą, albo cwanym lisem, żeby oświadczać myśliwemu, gdzie sie ukrywa lisia kita...

Takie "oświadczyny" słabości mają polityczny cel....

Portret użytkownika Angelus

Niewątpliwie, że rosyjskie

Niewątpliwie, że rosyjskie słuzby pracowicie działały w celu rozbrojenia lewackich państw Europy zachodniej, w tym Polski,za pomocą tego agenta sowieckiego Komorowskiego i GRU-owskiej WSI. Taki był plan i nie ma co się dziwić...Sam bym inaczej na miejscu Rosji nie postąpił.

Głupie "polaczki" przeciez wybrały agentów obcych służb na naczelników naszego wynędzniałego patriotycznie państwa.

Portret użytkownika lolo

Używanie określenia "armia

Używanie określenia "armia polska" to nieporozumienie skoro jednostek wojskowych strzegą cywilni ochroniarze. To raczej stado facetów bawiących się bronią, w mundurach z naszywkami określającymi przynależność do państwa polskiego, o ile coś takiego istnieje jeszcze biorąc pod uwagę traktat akcesyjny do UE.

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Portret użytkownika fdsdf

Wielu z tych cywili było

Wielu z tych cywili było żołnierzami, niby czemu mają gorzej pilnować,  bo nie trzaskają bucikami na bacznosć? coś ci się  popieorzyło, chyba że sobie wyobrażasz wartę przy płocie Leopradem który groźnie warczy silnikiem :]

Portret użytkownika lolo

W tym kontekście moim zdaniem

W tym kontekście moim zdaniem to nieistotne. Faktem jest, że to firmy zewnętrzne, a nie żołnierze służby czynnej. Natomiast to co istotne w Twojej informacji to to, że ktoś "kręci lody" za państwowe pieniądze. W związku z tym zachodzi podejrzenie, że cała ta nasza niezwyciężona armia to taki pic na wodę i fotomontaż istniejący tylko i wyłącznie w celu poprawienia bytu paru facetów. Niekoniecznie utożsamiających się z narodem polskim. Skłania to wszystko do wysnucia wniosku, że przechwałki dobrego wujka Putina o blizkriegu wojsk rosyjskich na terenie Polski nie są bezpodstawne.

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Portret użytkownika franek kimono

Sprawa ewidentna... "Biedna

Sprawa ewidentna... "Biedna słaba Bundeswhera.."... Nie może ingerować w konflikty wokół swoich granic... Ogłoszą neutralność i odwołają, jak Rosjanie stworzą linię frontu wzdłuż Wisły... 
 Wtedy nam "pomogą" zgodnie z aktualnym nadal paktem Ribentrop- Mołotow...

Portret użytkownika Angelus

Angelus zawsze ma rację... I

Angelus zawsze ma rację... I widzi przyszłość nie okiem wizjonera, lecz logicznej układanki.... Smile - pozdrówko...

 Choć cham i wulgarysta olej w głowie zagęszczony ma... i nie chlupie jak niektórym woda po czaszce... Smile

Portret użytkownika prawdaoi

Wiecie skąd pochodzą

Wiecie skąd pochodzą najbardziej bogaci i wpływowi Żydzi ???   Pochodzą z Rosji, jakoś ostatnio na forum można zobaczyć, jak to się pisze i oskarża  Usra-el o współpracę i wszelkie zło na świecie, a okazuje się że najbardziej wpływowi Żydzi mieszkają w Rosji i mają także Rosyjskie obywatelstwo, i bardzo duży wręcz ogromne tam wpływy. Co ciekawe, ostatnio coraz  lepiej się żyje i współpracuje Rosji i Izraelowi.  Co niektórzy na tym forum tak bronią Rosyjskie władzę, a tu się okazuje kto tak naprawdę współpracuje z Izraelem i coraz lepiej jak widać ta współpraca się rozwija, bardzo ciekawe. Warto się nad tym zastanowić.
http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/niezwykle-zblizenie-izraelsko-rosyjskie

Portret użytkownika Angelus

To fakt, ze rosyjskieparchate

To fakt, ze rosyjskieparchate  loże są najbardziej wpływowe na naszym kontynecie i współpracują zarówno z amerykanskim jak i izraelskim zydowstwem. Putin ma trudną sytuację i smycz jaką im na te zydowskie karki nałożył coraz bardziej sie napina...

Portret użytkownika achiles

Jakie to smutne jak te NĘDZNE

Jakie to smutne jak te NĘDZNE SREBRNIKI szmacą ludzi, dzisiaj w TVP INFO o godzinie 18.30 nadany został autorski program znanej korespondentki BARBARY WŁODARCZYK o tytule SĄSIEDZI. Tyle co ta kobieta w swoich wcześniejszych przekazach z FR dobra pokazywał jakie od tamtejszych ludzi zaznawała, to szok, bo mało gdzie można było zobaczyć tyle serdeczności zwykłych ludzi względem jakiegoś dziennikarza i bezinteresownych pomocy w programów nagrywaniu i to wszystko było szczere i ona sama tak to w wielu swoich odcinkach przedstawiała. A teraz w zamian za SREBRNIKI i czas na antenie w dzisiejszym programie tak na ten KRAJ nadawała propagandowych oszczerstw i uszczypliwości, że aż się serce kraja, widząc to wtedy i to dzisiaj z ust tej samej osoby i kobiety. Podobnie jest z tą Panią co "STUDIO WSCHÓD"  na tym samym programie prowadzi, to było wczoraj i łgała jak z nut, a jak jakiś z jej rozmówców zaczynał mówić coś, co nie było po jej myśli i scenariuszu programy, zaraz rozmówcy głos odbierała i kończyła jego wypowiedź. 
 
To jest masakryczne, co SREBRNIKI I PARCIE NA SZKŁO mogą zrobić z ludzi  !!!

Portret użytkownika gość1

i dobrze! niech tu ruscy

i dobrze! niech tu ruscy wchodzą i rozdają paszporty. nie będę bronił tych złodziei na każdym możliwym stanowisku w Polsce! te obrzydliwe odprawy po kilka milionów, te przywileje. to jest Polska o jaką walczyli nasi ojcowie? w dodatku rozwalili gspodarkę, armię i nie pozwalają na posiadanie broni przez obywateli to niech nas ruscy zagarną! głupi naród nie asługuje na wolność i szacunek. armię to mamy bezrobotnych w kraju i drugą na zachodzie na zmywakach.

Strony

Skomentuj