Rosyjskie wojsko pracuje nad bezzałogowym samolotem, który będzie mógł wynieść bomby atomowe w przestrzeń kosmiczną

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Rosyjskie wojsko buduje własną, miniaturową wersję Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, której głównym celem będzie przetrzymywane broni jądrowej. Posiadanie takiej stacji umożliwi zaatakowanie każdego miejsca na Ziemi w krótkim czasie.

 

Poprzez witrynę informacyjną Sputnik, Rosja oświadczyła światu, że buduje nieduży wahadłowiec, który ma służyć jako zdalnie kontrolowana replika Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, posiadająca na pokładzie bomby atomowe.

 

Bezzałogowy samolot, podobny do modelu amerykańskiego X-37B, zostanie załadowany głowicami nuklearnymi i będzie mógł uderzyć w dowolne miejsce na naszej planecie w ciągu jedynie dwóch godzin. Rosyjskie wojsko twierdzi, że projekt może zostać uruchomiony jeszcze przed rokiem 2020.

Źródło: U.S. Air Force

"Będzie wyglądać to w ten sposób, że bombowiec wyleci z normalnego lotniska do patrolowania rosyjskiej przestrzeni powietrznej. Po otrzymaniu rozkazu, samolot wkroczy do przestrzeni kosmicznej, wystrzeli głowice nuklearne w kierunku celu, a następnie wróci do swojej bazy. Myślę, że jego masa startowa musi wynosić 20-25 ton, gdyż będzie to samolot uderzeniowy. Będzie w stanie osiągnąć prędkość ponaddźwiękową w trybie rakietowym.” - powiedział Pułkownik Aleksiej Solodovnikow z Rosyjskiej Międzynarodowej Agencji Informacyjnej.

Portal Sputnik jest prowadzony przez Federację Rosyjską i kontrolowany przez agencję Rossiya Segodnya i zyskał reputację jako stronnicze, propagandowe źródło informacji o nieznacznej wiarygodności. Stąd też podejrzenia, że wiadomość jest nieprawdziwa.

 

Jednak, czy jest to blef czy nie, samo myślenie o niszczycielskich samolotach kosmicznych jest niepokojące i jest aktem naruszenia traktatu o kosmosie, podpisanego przez 104 państwa, łącznie z Rosją, w 1967 roku. Traktat głosi, że: „Państwa nie będą umieszczać broni jądrowej ani innej broni masowego rażenia na orbicie lub na ciałach niebieskich ani na stacjach kosmicznych w jakikolwiek inny sposób.”

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Dr Piotr

A ja odnoszę wrażenie, że

A ja odnoszę wrażenie, że skoro Rosjanie rzucili takie hasło, to być może amerykański X37B już od dawna to robi i oni wzorują się na nim. Lata to dziadostwo po kilkaset dni na orbicie i kto wie, może na jego pokładzie czeka kilka atomówek na zrzut w odpowiednim momencie, a USA zasłania się tajemniczymi misjami w kosmosie.

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Skomentuj