Rosyjskie testy torpedy nuklearnej wzbudziły niepokój w USA

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Rosjanie przetestowali torpedy atomowe "Status-6", co zostało odnotowane w Pentagonie. Póki co, nie podano dokładnej lokalizacji, w którym dokonano testów. Poinformowano jednak, że zdarzenie to miało miejsce 27 listopada na łodzi podwodnej o nazwie "Sarow".

Rozwój Status-6 powoduje ogromny niepokój Pentagonu, ponieważ urządzenie z głowicą jądrową ma zasięg 6200 mil, co oznacza, że może dotrzeć do wybrzeża Ameryki. Szybkość torpedy wynosi 56 węzłów, jest ona uzbrojona w głowicę o sile 100 megaton i może tworzyć fale tsunami o wysokości nawet 500 metrów, które mogłyby zalać obszar lądowy setki kilometrów w głąb od brzegu.

Informacje o tajnym rozwoju Status-6 pojawiły się w mediach po raz pierwszy w listopadzie 2015 roku, gdy tajny plan został ujawniony, rzekomo przypadkiem, przez rosyjską państwową telewizję. Pokazano wtedy zbliżenie, przedstawiające prezydenta Putina, przeglądającego tajne dokumenty z opisem "Oceaniczny System Wielozadaniowy: Status-6".

 

Rosyjskie torpedy mają być w stanie omijać wszelkie dostępne obecnie sposoby przeciwdziałania atakom rakietowym. Dodatkowym utrudnieniem ma być ich podwodna, trudna do zlokalizowania droga. Jest to poważne zagrożenie, z którego zdają sobie sprawę Stany Zjednoczone. Rzecznik Pentagonu, Jeff Davis powiedział, że USA bacznie obserwują wszelką rosyjską działalność podwodną, ale nie mają zamiaru udzielać komentarzy w tej sprawie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika U_P_Adlina

śmiech na sali !!.......Po co

śmiech na sali !!.......Po co robisz z siebie błazna??.....uSSmania się broni tysiące kilometrów od swojego terytorium na wycieraczce od drzwi swojego adwersarza??......Jeżeli Rosja wybuduje sobie bazy w Meksyku, w Kanadzie itp i obsadzi je swoim sprzętem i żołnierzami to będziesz mógł powiedzieć, że uSSmania się broni !!......Ale dziś mówienie czegos takiego w obliczu tego, co widzimy, to po prostu robienie z siebie idioty !!.......Na tej zasadzie ja uzbrojony po zęby stanę na wycieraczce pod twoimi drzwiami i powiem, że robię to, bo się bronię !!........Musisz być niezwykle tępy stosując tak śmieszą i zaprzeczającą rzeczywistości retorykę !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Kafu

100 megaton ? z tego co wiem

100 megaton ? z tego co wiem nawiększy test nuklearny był z użyciem głowicy o sile 50megaton. Sowieci chcieli zrobić ten test z użyciem 100 megatonowej bomby ale naukowcy ich powstrzymali twierdząc że tak silna eksplozja spowodowała by zmianę orbity ziemi, co za tym idzie ogromne nieoszacowane zmiany klimatyczne.

Portret użytkownika anonymous

Skoro tak się trzymasz tej

Skoro tak się trzymasz tej metafory o biednym napadanym sąsiedzie to przedstawię to z mojego punktu widzenia. Najpierw sąsiad roz**bał pół dzielnicy i ograbił nawet z klamek, miał wtedy siły i nie musiał się bać, teraz  ktoś wykupił willę za rzeką i broni innych mieszkańców przed zbójem przy okazji zarabiając na ich uzbrajaniu się w dubeltówki. W odpowiedzi zbir napuszcza pewną grupę ludzi, bezużytecznych idiotów na tamtych i krytykuje wszystko co oni wymyślą. Inna narracja wszystko zmienia, hmm? 

 

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika U_P_Adlina

nie wczytuję się w teksty

nie wczytuję się w teksty osób sfiksowanych, ponieważ nie ma to sensu !!......Prawda jest prosta i nie trzeba zabawy z takimi kręciołami, aby ja przedstawić !!.........Ktoś kto tak się kręci, po prostu próbuje mataczyć i zakłamywać rzeczywistość !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj