Rosyjskie samoloty wojskowe zbliżyły się do granic USA po raz czwarty w ciągu tygodnia

Kategorie: 

Źródło: UK Ministry of Defence

Stany Zjednoczone zwracają szczególną uwagę na ostatnie loty rosyjskich samolotów wojskowych. W przeciągu jednego tygodnia, samoloty zwiadowcze Ił-38 i bombowce Tu-95 zbliżyły się do Alaski, lecz nie naruszyły przestrzeni powietrznej.

 

Od poniedziałku do czwartku, Rosja wykonywała regularne loty patrolowe w okolicach Alaski. Dwukrotnie pojawiły się tam samoloty dalekiego rozpoznania Ił-38 oraz bombowce strategiczne Tu-95 - również dwukrotnie. Należy zwrócić uwagę, że są to pierwsze tego typu incydenty od 2015 roku oraz pierwsze odkąd Donald Trump jest prezydentem Stanów Zjednoczonych.

 

Rosyjskie maszyny były przechwytywane przez amerykańskie i kanadyjskie myśliwce, lecz nie naruszyły przestrzeni powietrznej USA. Zdaniem analityków, działania Rosji są oznaką pogarszających się stosunków między państwami. Kreml twierdzi zaś, że są to zwyczajne misje patrolowe, które przestrzegają prawa międzynarodowego.

 

Przypuszcza się, że obecność rosyjskich samolotów zwiadowczych i bombowców w pobliżu Alaski może być swego rodzaju wiadomością dla administracji USA. Wiadomość ta może odnosić się do ostatnich wydarzeń w Syrii lub konfliktu wokół Korei Północnej. W tym drugim przypadku, Rosja może manifestować swoje poparcie dla Chin, podobnie jak Chiny współpracują z Rosją i wspierają rząd w Syrii.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika sceptyyk

Dbajmy o szczegóły - na fotce

Dbajmy o szczegóły - na fotce załączonej do arta, jest nieodpowiedni myśliwiec (Eurofighter z RAF-u)... Powinien być jakiś "hamerykancki"   Smile  W dozorze Alaski, dominują - F-22 i F-15.                                                                                                                                                                                                                      Podobny obraz

Portret użytkownika Surun

Nowa inicjatywa w Warszawie.

Nowa inicjatywa w Warszawie. Chcą zastąpić słowo „uchodźca” na „nowak”

Jana Shostak, studentka warszawskiej ASP, chce zastąpić słowo „uchodźca” na „nowak” rozumiany jako rzeczownik, a nie najpopularniejsze nazwisko. Zorganizowała w tym celu spotkanie we własnym mieszkaniu m.in. z uchodźcami, wolontariuszami i językoznawcami.

Jej zdaniem słowo uchodźca jest negatywnie nacechowane, z kolei obcokrajowcy mają problemy z wymową tego słowa po polsku i nie lubią go.

Swoje konsultacje przeprowadziła z wolontariuszami, uchodźcami z Konga, Nigerii i Syrii. Do jej mieszkania przyszło 13 osób. Ustalono, że słowo „nowak” będzie dobrą zmianą. Inicjatorka nawiązuje do etymologii tego nazwiska, które oznaczało kogoś nowo przybyłego na jakiś obszar. Podobnie jest z uchodźcami. Twierdzi, że każdy z nas jest takim nowakiem, bo każdy skądś przybył.

Jana Shostak zaczęła już prace nad rozpropagowaniem słowa. Na razie szuka ludzi, którzy pomogliby jej w całym przedsięwzięciu. Ma w planach zalanie sieci memami, ponieważ uważa, że to przez żart buduje się najsilniej poczucie przynależności.

Prof. Jan Miodek powiedział, że trzyma za nią kciuki. Poradził jej, że liczba mnoga od słowa „nowak” powinna brzmieć „nowacy”, a nie „nowaki”.

za:https://ndie.pl/nowa-inicjatywa-warszawie-chca-zastapic-slowo-uchodzca-nowak/

Portret użytkownika Surun

W czasie wojny Ukraińcy

W czasie wojny Ukraińcy chcieli pozbyć się Polaków i przejąć te ziemie. Niemcy storpedowali ich plany. W ostatnich latach pomysł odżył. Na Ukrainie traktują Polskę jak okupanta

18 kwietnia minęła kolejna rocznica wydarzenia, które nie przynosi chluby Ukrainie. Tego dnia w 1941 roku Ukraiński Komitet Centralny kolaborujący z Niemcami wysłał do generalnego gubernatora Hansa Franka petycję o przekazanie Ukrainie Chełmszczyzny. Plany zakładały usunięcie z tych terenów ludności polskiej.

Powołany w oparciu o nacjonalistyczne środowiska Komitet Centralny zwrócił się do Hansa Franka z pomysłem o wyłącznie Chełmszczyzny z Generalnego Gubernatorstwa. Ukraińcy mieli w planach „oczyścić” 17 tysięcy kilometrów kwadratowych powierzchni z Polaków. Chcieli na tym terenie stworzyć sobie warunki do utworzenia przyszłego państwa ukraińskiego.

Plany Ukraińców nie wypaliły. Niemcy 21 czerwca 1941 roku odrzucili ich petycję, tłumacząc, że pomysł Komitetu Centralnego jest sprzeczny z ich koncepcją dotyczącą Generalnej Guberni.

Co ciekawe w ostatnich latach na Ukrainie odżyły nastroje roszczeniowe. Pojawiły się nawet głosy, że wschodnia Polska to okupowana zachodnia Ukraina… Niektóre środowiska za wschodnią granicą naszego kraju nadal uważają, że to ze strony Polski naród ukraiński wycierpiał się najbardziej.

za:http://niezlomni.com/czasie-wojny-ukraincy-chcieli-pozbyc-sie-polakow-przejac-ziemie-niemcy-storpedowali-plany-ostatnich-latach-pomysl-odzyl-ukrainie-traktuja-polske-okupanta-wideo/

Portret użytkownika moon fake

 "Należy zwrócić uwagę, że są

 "Należy zwrócić uwagę, że są to pierwsze tego typu incydenty od 2015 roku oraz pierwsze odkąd Donald Trump jest prezydentem Stanów Zjednoczonych"  

Należy zwrócić uwagę, że takie incydenty nie sa pierwsze ani ostatnie ze strony usa wobec rosji.Zawsze lietali i lietali do tego naruszajac przestrzen powietrzna rosji i nikt nie robil krzyku. Dziwne...

 

Skomentuj