Rosyjskie oddziały wojskowe przybyły do Syrii

Kategorie: 

theriseofrussia.blogspot.com

Według informacji napływających ze źródeł rosyjskich w jednym z portów syryjskich znalazły się okręty Floty Czarnomorskiej z oddziałami sił specjalnych na pokładzie. ONZ traktuje sprawę bardzo poważnie i wyraża swoje zaniepokojenie.

 

Rozlokowanie oddziałów rosyjskich w Syrii może mieć poważne reperkusje. Rosja jest najpoważniejszym sprzymierzeńcem prezydenta Bashara al-Assada i sprzeciwia się krajom zachodnim pragnącym zrealizować tam w zmodyfikowanej wersji scenariusz libijski.

 

Przypomnijmy jak to się robi. Znajduje się siły opozycyjne do nielubianego rządu, po czym dofinansowuje się je, szkoli, uzbraja a potem stwierdza się ze zbolałą miną, że trwa wojna domowa i ten rozlew krwi jest straszny do tego stopnia, że trzeba wejść i zrobić porządek. Tym razem Rosja skutecznie zablokowała imperialistyczne zapędy niektórych militarnych potęg światowych.

 

Sam fakt, że Rosja wysłała do Syrii Specnaz wpisuje się w retorykę Assada, który otwarcie rebeliantów nazywa terrorystami. Zresztą media w Unii Europejskiej uprzejmie milczą o przypadkach pojmania przez armię syryjską francuskich sił specjalnych. To, co robi Rosja jest, zatem raczej dążeniem do równowagi niż jej naruszeniem.

 

Nie ma oficjalnych informacji na temat tego czy rosyjskie służby będą walczyć w Syrii. Prawdopodobnie już tam dawno są a to jest tylko manifestacja, która ma na celu pokazanie wsparcia dla legalnej władzy, czyli Prezydenta Assada.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika oyciec

Dar Rady - Przypowieść o

Dar Rady - Przypowieść o chwaście (Mt 13, 24-30)  Jedna rada dla ludzi i Świata Jezus dał nam naukę jak przemieniać zło w dobro. Nie wyrywać zła (wojny, rewolucje), ale przemieniać poprzez modlitwę, przebaczenie, krzyż. Jezus obiecuje,że przyjdzie i sam wyrwie chwasty, my nie marnujmy mnóstwa czasu na walkę ze złem. Walka ze złem pomnaża zło.

Portret użytkownika Gość

Generalnie za długo nie było

Generalnie za długo nie było większej wojny i wyraźnie wszystkie mocarstwa doszły do wniosku, że fajnie byłoby jakąś urządzić... zawsze można przetestować najnowszą broń, unowocześnić technologię itd. Żeby tylko nie przegięli... 

Portret użytkownika omen

To dlaczego Rosja tak zrobiła

To dlaczego Rosja tak zrobiła można sie domyślać i spekulować ale prawda jest taka że USA/Izrael szykują sie aby poraz kolejny wkroczyć w imie "demokracji" i obrony "uciskanego społeczeństwa" do kraju który tej pomocy nie potrzebuje.  Poprzednie interwencje USA pokazały na czym taka pomoc sie kończy, na rabunku danego narodu,  a jesli ktoś w to wątpi to niech otworzy oczy. 

Strony

Skomentuj