Rosyjskie myśliwce piątej generacji Su-57 widziane nad Syrią

Kategorie: 

Źródło: Alex Beltyukov/CC BY-SA 3.0

Podczas gdy w okolicach Damaszku wojska syryjskie prowadzą agresywną walkę z tzw. rebeliantami, a na północy w regionie Afrin może dojść do poważnego konfliktu z Turcją, Rosja dostarczyła do Latakii swoje najnowocześniejsze samoloty wojskowe. Myśliwce Su-57 były dziś widziane w pobliżu bazy wojskowej Hmejmim.

 

Su-57 (inne oznaczenia to PAK FA i T-50) to zaawansowany technologicznie wielozadaniowy myśliwiec z pewnym stopniem autonomizacji. Jest odpowiedzią na amerykańskie myśliwce przewagi powietrznej F-22 Raptor. Rosyjskie konstrukcje wciąż znajdują się w fazie testów, ale najwyraźniej nie przeszkodziło to w wysłaniu ich do strefy działań wojennych.

 

W czwartek udostępniono w sieci nagrania, które przedstawiają rosyjskie samoloty wojskowe lądujące w bazie wojskowej Hmejmim w muhafazie Latakia. Wśród nich znalazły się dwa wielozadaniowe myśliwce piątej generacji Su-57, a także cztery myśliwce Su-37, samolot wczesnego ostrzegania Berijew A-50u i samolot pasażerski Tu-154.

Na początku lutego, Wiceminister Obrony Rosji Jurij Borisow powiadomił o planowanym zakupie 12 sztuk najnowocześniejszych myśliwców Su-57. Dodał również, że maszyny mają już za sobą pierwsze testy i przejdą przez eksperymentalne szkolenie bojowe. Niewykluczone, że Su-57 rozpocznie swoje pierwsze bombardowania właśnie w Syrii. Zresztą wieloletnia wojna w tym kraju pozwoliła mocarstwom przetestować szereg nowych technologii wojennych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika McKenzie

Gdyby nie Putin, to byś w

Gdyby nie Putin, to byś w 2014 r. latem już wyparował, w 2016 była powtórka. Resztę historia zweryfikuje, kto jest największym mężem stanu naszych czasów. A co do takich lemingów upośledzonych niezdolnych do samodzielnego myślenia gnomów, glonów i memłoków fafluniących i powtarzających brednie za agenturą, która planuje posłać Polaków żeby się ich pozbyć-na wojenkę, co do takich jak ty-jeżeli spotkam w realnym swiecie, to pójdziesz do weterynarza-na zastrzyk usypiający.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika McKenzie

do debi....a "debaucher"

do [...] "debaucher" Jak by deb....l wyparował, to po co by miał o tym wiedzieć? Tak jak ty [...] nie wiesz za dobrze jaki dziś dzień i jak się nazywasz. [...] Nawet jeżeli gadając z bydłem nie przyznają się, że wiedzą co jest kaman i że popierają działania Putina przeciwko syjonistom, to nie znaczy że-w sprzyjającym momencie nie wypłacą kopa. [...]

Naruszenie regulaminu

Moderacja

Strony

Skomentuj