Rosyjskie Ministerstwo przewiduje do ośmiu silnych burz magnetycznych w 2012

Kategorie: 

http://www2.nict.go.jp/y/y223/simulation/realtime/images/test_6.20120116123629.jpg

Rosjanie prognozują dalszy wzrost aktywności słonecznej w 2012 roku. Przewidywania rosyjskich specjalistów sugerują, że w bieżącym roku dojdzie eskalacji zjawisk słonecznych. W ich wyniku zakłóceniu mogą ulegać urządzenia na Ziemi i w jej pobliżu.

 

Skutki burz magnetycznych, szczególnie wyraźnie odczuwane są przez osoby cierpiące na choroby układu krążenia i mające zwiększone ciśnienie krwi czy bóle głowy. W wyniku takich zdarzeń może również awarii i linii transmisji radiowej.

"W pierwszej połowie 2012 r. prawdopodobne jest wzmożenie aktywności słonecznej. Przewiduje się dużą liczbę silnych rozbłysków słonecznych, niektóre z nich wyślą w naszą stronę wiązki naładowanych protonów." - głosi prognoza rosyjskiego ministerstwa sytuacji nadzwyczajnych przygotowana na 2012.

Według władz, "prawdopodobnie o 20-40 procent zwiększy się intensywność naporu protonów, co zwiększa o jedną trzecią ryzyko zakłócenia elektroniki wysokoorbitalnyh satelitów".

"Przewiduje się od 25 do 35 burz geomagnetycznych, z których 3 do 8 będzie sklasyfikowanych, jako duże i bardzo duże. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz wyższych kategorii szacowana jest na 20%." - Czytamy w dokumencie.

Według prognoz ministerstwa, 2012 będzie porównywalny w aktywności słonecznej do lat 1998-1999 i 2004-2005, znacznie bardziej aktywnych niż w latach 2007-2010, ale spokojniejszych niż lata 2000-2001 i 2003.

 

Według władz, w roku 2011, aktywność słoneczna wzrastała, co widać po ilości rozbłysków. W szczególności, tych o klasie wyższej niż M1, których było 106, 19 z nich uznano za największe. Najmocniejszy z nich został sklasyfikowany, jako X6.9. W ciągu ostatnich 37 lat było 35 rozbłysków słonecznych klasy X7 i powyżej.

 

Źródło: www.ria.ru

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika colleeman

Spokoju za dużo na świecie i

Spokoju za dużo na świecie i ludzi zaczyna nosić. Od zawsze ludzie uczestniczyli w mordowaniu i konfliktach. A teraz jak przez tyle dziesięcioleci spokój to zaczyna się debilne oczekiwanie na armagedon. Ludzkość jest coraz bardziej poje...na. Weźcie wierzący w armagedon, w grudniu 2012 roku popełnijcie zbiorowe samobujstwo i po sprawie. Zostawicie więcej tlenu dla normalności. Wulkan zadymi i już komentarze: "Zaczyna się !, Zginiemy !". Rozbłysk na słońcu i wielka panika. Zastanów się jeden idioto z drugim, że od zawsze wulkany wybuchały i Słońce wyrzucało plazmę i promieniowanie. To, ze szkodzi to naszej technologi to tylko świadczy o tym, że nasza technologia jest niestety mało odporna, czyli gówniana. Co macie w mózgach, że wszędzie widzicie zagrożenie? Kiedyś dzień ostateczny nadejdzie. Może za 60ml. lat może jutro. Nikt tego nie wie. Nie zauważyliście, że naukowcy i rządy ciągle spekulują? Nie widzicie, że co podaje NASA i inne agencje zawsze zawiera słowa - najprawdopodobniej, przypuszczalnie, jest to możliwe? Nigdy nie podają konkretów bo nie mają pojęcia o skalach zjawisk i modelach zachowań natury. Wszystko o czym czytamy to tylko spekulacje.

Portret użytkownika Fabio  Cezar

jasne przewiduje jak co roku

jasne przewiduje jak co roku ....Narazie są śmieszne rozbłyski klasy C , które nic nam nie zrobią .Ten 2012 rok to naprawdę iście nudny rok , na 100 % nie będzie żadnego rozbłysku klasy X i większej , ale niektórzy fanatycy nadal w to wierzą ehhhh.....A 2 rzecz to słońce od ostatnich 4-5 miesięcy jak bardzo wręcz super spokojne . 2012 to mit ,który ja już niedługo obale ,bo nic nie będzie :)Z każym mogę sie załozyć ze w ciągu pół roku nic się nie stanie chyba ze bedą smieszne az groteskowe odgłosy z ziemi xD xDPozdrawiam trzeźwo myślących :) 

Portret użytkownika Andrzej1

To przygotowanie ludzi na

To przygotowanie ludzi na zmiany, poza tym Rosja ma najważniejsze urządzenia sterowane polem torsyjnym, więc burze magnetyczne i inne historie słoneczne nie wpłyną na pracę i transmisję danych do tych urządzeń.

Portret użytkownika alienleszno

te bekarty:) z NWO zapewne

te bekarty:) z NWO zapewne duzo wiedza co sie dzieja ze sloncem...dziwi mnie fakt tych statkow w okolicy slonca!zapewne dla tego dzieje sie jak dzieje.truja nas,truja ptaki,truja ryby...ale spoleczenstwo sie budzi i bedziemy glosno krzyczec MORDERCY!!! nie damy sie zniewolic,zabic bo my polacy mamy to w genach.by walczyc o swoje!pzdr dla seby-siwy.over

Portret użytkownika na świadectwo

Salusa z Syriusza ;) czy

Salusa z Syriusza Wink czy Federacja Galaktyczna Wink ?- niestety ludzie kupia tego typu rzeczy ale jak jest przepowiedziane tylko ci którzy kochaja grzeszenie nabiorą się : " aby zostali osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, lecz znaleźli upodobanie w N-I-E-P-R-A-W-O-Ś-C-I " 2 Tsaloniczan 2:12 , na cuda powiedza pewnie ze to dlatego je robai poniewaz wzniesli sie na kolejny etap ewolucji i zmienili se DNA - nastapiła transformacja Wink : " ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych C-U-D-Ó-W, (10) i wśród wszelkich P-O-D-S-T-E-P-N-Y-C-H oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić " 2 TESALONICZAN 2:9-10 , http://zbawieni.com/showthread.php?tid=131

Portret użytkownika Roni Tornado

Na świadectwo, puknij się

Na świadectwo, puknij się mocno w łeb, zamknij się w kościele lub w domu i nie wychodz ztamtąd. Masz Ty swój rozum czy tylko umiesz cytować Biblię ? Biblia to nie jest żadna "święta" księga, tylko to jest kronika życia ludzi z tamtego okresu, rozumiesz ? Tyle razy ludzie Ci zwracali uwagę żebyś przestał zasypywać tu cytatami z Bibli a Ty dalej swoje jakbyś był niespełna rozumu.

Portret użytkownika Librek

Ty, ludku wez sie puknij w

Ty, ludku wez sie puknij w glowke cytujac to co cytujesz, a jednoczesnie samemu sobie zadaj pytanie, ktore w dalszej wymowie Tobie zasugeruje. Otoz: Kto zatem jest grzesznikiem? Katolik w przekonaniu Islamisty? A moze Islamista w przekonaniu Katolika? A moze Zyd w przekonaniu obu tych wyznawcow? Ktoz zatem grzeszy Twoim zdaniem i kto ze niby ma zostac zbawiony? Gdzie zatem w tej kuriozalnej sytuacji jest tzw grzech? Bo jak na moj gust grzesza wszyscy innowierstwem wobec innych innowiercow, zatem rodzi sie pytanie. Ktoz wobec tego zostanie tym wybranym? A na koniec proponuje zebys puknal sie w czolko i baaaaardzo uwaznie przyjzal sie dzianiom wszystkich set wlacznie z ta ktora u nas sieje spustoszenie. Gdybys sie nie domylil mowie tutaj o tzw kosciele rzymsko katolickim, ktora to instytucja jest jedna z najniebezpieczniejszych sekt na swiecie. Nie wspominajac o innych kosciolach zerujacych na ludzkiej naiwnosci w tzw zbawienie od szatana. Chore na wskros, bo coz by sie stalo gdyby nagle ogloszono ze zadnego szatana nie ma? Zastanawiales sie niemyslaca Istoto? Jesli nie to zdobadz sie na odwage i wlacz rozum i Intuicje.

Strony

Skomentuj