Rosyjskie media twierdzą, że Polska chce odzyskać dawne ziemie na Litwie, Białorusi i Ukrainie

Kategorie: 

Źródło: wikipedia.org

Wygląda na to, że Rosjanie bardziej wierzą w naszych rządzących niż my sami. Wczoraj kanał telewizyjny Rossija24 oświadczył, że Polska czyni starania, aby odzyskać kresy wschodnie, a nawet więcej.

 

Zdaniem rosyjskich mediów Kijów miałby być stolicą jednego z województw. Stwierdzenia te padły na antenie państwowej telewizji i są uważane za reakcję na zapowiedź stworzenia wspólnej polsko-ukraińsko-litewskiej brygady bojowej. Prezydent Petro Poroszenko zaproponował też Polsce przyłączenie się do specjalnego programu gospodarczego mającego na celu tworzenie miejsc pracy na terenie Donbasu, który został zajęty przez wojska wierne Kijowowi.

 

Te wydarzenia są interpretowane jako dążenia Polski do odbudowy Rzeczpospolitej w dawnych granicach. Stworzenie wspólnej brygady bojowej do walki z separatystami włączy nas militarnie w ten konflikt zbrojny i znowu może się tak stać, że wydarzenia przyspieszą i nagle okaże się, że nasze władze wpakowały nas w wojnę z Rosją.

Utworzenie wspólnej struktury wojskowej jest uważane przez stronę rosyjską jako sposób na realizację polskich ambicji geopolitycznych, co ma być możliwe, przede wszystkim, na skutek sojuszu z USA. W ten sposób NATO wejdzie na Ukrainę jednocześnie oficjalnie się tam nie znajdując.

 

Co to znaczy dla Polski? Wydawało się, że zostaliśmy zmarginalizowani na arenie politycznej, zwłaszcza w kontekście konfliktu na Ukrainie, ale jak widać palec Kremla wskazuje na Polskę jako jeden z krajów winnych temu zamieszaniu u naszego wschodniego sąsiada. To grozi nam poważnym uwikłaniem politycznym i militarnym, co może się dla nas bardzo źle skończyć.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro


Komentarze

Portret użytkownika A wiecie co...

Moim zdaniem jeśli tak dalej

Moim zdaniem jeśli tak dalej pójdzie...To wiecie co się stanie?
Dzieki tym naszym mądrym i odażnym politykom którzy rzucają teksty typu "Jeśli Rosja zatakuje Gdańśk,To my zatakujemy Moskwe!'-To za 2-4 lata Polska znowu zniknie z map...
Więc czas pakować walizki i jechać do krajów które mają jeszcze jakąś pszyszłość....
No chyba że chcecie patrzeć jak nad Warszawą powiewa Rosyjska flaga i bawić się w walkę typu Kije i kamienie przeciwko broni masowego rażenia i elitarna armia...

 

Portret użytkownika qismo

"... Prezydent Petro

"... Prezydent Petro Poroszenko zaproponował też Polsce przyłączenie się do specjalnego programu gospodarczego mającego na celu tworzenie miejsc pracy na terenie Donbasu..."
 
Utworzyć miejsca pracy? Oooooo tak Donald to potrafi jak nikt inny na Ziemi....

" Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty -
i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
a nie są nimi, lecz synagogą szatana. "
Ap 2:9
 

Portret użytkownika PawełG

Nie!  ... nie armia nam

Nie!  ... nie armia nam potrzebna i nie wojna z kacapami!
 
My powinniśmy zreaktywować fabrykę URSUS i wyprodukowac w niej 10 milionów traktorów!
Powinniśmy przeszkolić wszystkich kierowców w pracach polowych tymi taktorami.
 
a następnie, podłączyć do tych traktorów pługi ..
... i jedną linią, systematycznie, jechać na wschód i orać! orać!
Zaorać wszystko, dokładnie przeorać cały reren obecnej rosji i dopilnować by wszyscy ruscy zostali dokładnie przeorani i w końcu na coś się światu przydali: jako nawóz pod ekologiczne uprawy.
 
ot co.

Portret użytkownika g-lo

Gdybyśmy mieli rządzących

Gdybyśmy mieli rządzących dbających o interesy Polski i Polaków, to może i faktycznie starali by się odzyskac zagrabione nam ziemie. Zamiast tego ci wariaci próbuja uwikłać nas w nie nasz konflikt narażając życie i bezpieczeństwo kilku milionów Polaków.

Portret użytkownika Zenek :)

„Ukraina – Polska rozpoczęła

Ukraina – Polska rozpoczęła wojnę przeciwko Noworosji
 
Dnia 6-go lipca b.r. w porcie Odessa miał miejsce, w reżimie największej tajemnicy, rozładunek 12 (dwunastu) kołowych, samobieżnych stanowisk artyleryjskich haubic kalibru 152 mm wz. 77 „Dana” produkcji czeskiej, które znajdują się na uzbrojeniu Sił Zbrojnych Polski, a także autobusy sztabowe i ciężarówki.
 
Szczegóły pod linkiem http://www.centerkor-ua.org/novosti/item/1251-polsha-vstupaet-v-vojnu-na-ukraine.html
 
Nie wiem czy to ta sama „nieprzyjemna niespodzianka dla pospolitego ruszenia” o której mówił Poroszenko ale wraz z jawnym wkroczeniem do wojny domowej na Ukrainie regularnych sił zbrojnych obcego państwa (i między innymi członka NATO) wojskowo-polityczna sytuacja zmienia się radykalnie. W pełni rozwiązuje ona ręce Federacji Rosyjskiej, i jej sojusznikom, ażeby zastosować adekwatną odpowiedź.
 
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-polska-rozpoczela-wojne-przeciwko-noworosji-2014-07
 
 
Za to tuskaczenkę zgłosili do struktur gestapowskiej jUdE. Za podłożenie się jak kiedyś sie podłożył inny nazistowski szpion piłsudzki.
 
 

Portret użytkownika heheh

Autorami projektu są studenci

Autorami projektu są studenci z Mohylańskiej Szkoły Dziennikarskstwa, z Państwowego Uniwersytetu "Kijowsko-Mohylańskiej Akademi". 
Na dole, w stopce strony zarówno w języku ukraińskim i angielskim znajduje się ciekawa informacja:
Цей сайт створено за підтримки Державного Департаменту США через освітню партнерську програму.
The web site is created with an assistance from the U.S. Department of State through the Educational Partnership Program.
 
 

Strony

Skomentuj