Rosyjskie media twierdzą, że Polska chce odzyskać dawne ziemie na Litwie, Białorusi i Ukrainie

Kategorie: 

Źródło: wikipedia.org

Wygląda na to, że Rosjanie bardziej wierzą w naszych rządzących niż my sami. Wczoraj kanał telewizyjny Rossija24 oświadczył, że Polska czyni starania, aby odzyskać kresy wschodnie, a nawet więcej.

 

Zdaniem rosyjskich mediów Kijów miałby być stolicą jednego z województw. Stwierdzenia te padły na antenie państwowej telewizji i są uważane za reakcję na zapowiedź stworzenia wspólnej polsko-ukraińsko-litewskiej brygady bojowej. Prezydent Petro Poroszenko zaproponował też Polsce przyłączenie się do specjalnego programu gospodarczego mającego na celu tworzenie miejsc pracy na terenie Donbasu, który został zajęty przez wojska wierne Kijowowi.

 

Te wydarzenia są interpretowane jako dążenia Polski do odbudowy Rzeczpospolitej w dawnych granicach. Stworzenie wspólnej brygady bojowej do walki z separatystami włączy nas militarnie w ten konflikt zbrojny i znowu może się tak stać, że wydarzenia przyspieszą i nagle okaże się, że nasze władze wpakowały nas w wojnę z Rosją.

Utworzenie wspólnej struktury wojskowej jest uważane przez stronę rosyjską jako sposób na realizację polskich ambicji geopolitycznych, co ma być możliwe, przede wszystkim, na skutek sojuszu z USA. W ten sposób NATO wejdzie na Ukrainę jednocześnie oficjalnie się tam nie znajdując.

 

Co to znaczy dla Polski? Wydawało się, że zostaliśmy zmarginalizowani na arenie politycznej, zwłaszcza w kontekście konfliktu na Ukrainie, ale jak widać palec Kremla wskazuje na Polskę jako jeden z krajów winnych temu zamieszaniu u naszego wschodniego sąsiada. To grozi nam poważnym uwikłaniem politycznym i militarnym, co może się dla nas bardzo źle skończyć.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro