Rosyjskie i ukraińskie służby specjalne rozgrywają kwestię antypolskich ataków na Ukrainie

Kategorie: 

Źródło: Internet

Wczoraj doszło do zamachu na konsulat generalny Rzeczpospolitej Polskiej w Łucku znajdującym się zaledwie 100 km od wschodniej granicy Polski. Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale zdarzenie to wywarło wielkie wrażenie na polskich politykach, którzy podzielili się na zwolenników teorii, że stoi za tym Rosja i tych, którzy nie wykluczają, że to robota ukraińskich nacjonalistów. 

 

Na skutek ataku, polskie placówki dyplomatyczne na Ukrainie zostały zamknięte, a ich pracownicy nie ukrywają, że są przestraszeni, bo nagle okazało się, że również na zachodniej Ukrainie, niemal przy polskiej granicy, nie jest bezpiecznie. Nadal nieznani są sprawcy zamachy, ale trwa polsko-ukraińskie śledztwo. które może rzuci na to tajemnicze zdarzenie nieco więcej światła. 

 

Trzeba sobie uzmysłowić bardzo ważny fakt. Atak na polski konsulat, można traktować jako tożsamy z atakiem na Polskę. Może to rodzić poważne konsekwencje i to bez względu na to czy stoją za tym Rosjanie czy Ukraińcy. Zamach w Łucku mógł być częścią intrygi, sposobem na wciągnięcie Polski w konflikt z Rosją. 

Mamy obecnie taką sytuację, w której zarówno Rosja jak i Ukraina prowadzą grę operacyjną w zakresie wzajemnego obwiniania się za antypolskie incydenty. Rosja z pewnością dąży do skłócenia Polski i Ukrainy, bo jest to w jej interesie, ale ukraińskich nacjonalistów wcale nie trzeba szczególnie zachęcać do ataków na Polaków.

 

Trzeba przyznać, że stosowane przez Polaków, domyślne obarczanie wszelką odpowiedzialnością za incydenty Rosjan, jest bardzo wygodne dla ukraińskich polityków, którzy przedłużają taką narrację z wyraźnym zadowoleniem. Z pewnością zdają sobie oni sprawę, że głównym spoiwem rzekomej przyjaźni polsko-ukraińskiej jest w dużej mierze rusofobia podniesiona w Polsce do rangi oficjalnej polityki. 

Atak na polski konsulat może być zatem robotą rosyjskich służb, ale równie dobrze może być ekscesem weteranów z frontu w Donbasie wiernych ideologii Stefana Bandery. Gdyby przyjąć tą drugą ewentualność należy założyć, że wczorajsza dziwaczna manifestacja niby-polaków, którzy zablokowali drogę ze Lwowa w kierunku polskiej wschodniej granicy, była inspirowana przez ukraińskie służby SBU, aby uprawdopodobnić przyjemną dla nich retorykę "rosyjskiej prowokacji". 

Jeśli jednak za atakiem na polski konsulat i poprzednie incydenty, rzeczywiście stoją Rosjanie, a nie banderowcy, to o ile będą na to mocne dowody, potwierdzone przez polski, a nie ukraiński wywiad, będzie to skutkowało bardzo poważnymi konsekwencjami z ryzykiem wyciągnięcia Polski w konflikt zbrojny Ukrainy i Rosji włącznie. Jakby na to nie patrzeć, nasz kraj stał się właśnie przedmiotem gry operacyjnej dwóch obcych wywiadów i niewiele możemy z tym zrobić poza właściwym ocenianiem zachodzących zdarzeń. 

 

Obecnie podstawowym skutkiem zamachu w Łucku jest okresowe zamknięcie wszystkich polskich placówek dyplomatycznych na Ukrainie, co powoduje, że na jakiś czas wstrzymana została trwająca ukrainizacja Polski. Dziesiątki tysięcy Ukraińców, których do tej pory chętnie zapraszał do naszego kraju polski rząd, musi poczekać, co z pewnością wzbudzi niezadowolenie.

 

Jednak wszystko wskazuje na to, że ta fala w końcu ponownie ruszy i kto wie czy przez to, następny zamach będzie miał miejsce już w Polsce. Ciekawe czy wtedy nasze władze zastanowią się nad ryzykiem wspierania banderowskiej Ukrainy i tego konsekwencjami czy też jak zwykle, rządzący będą nas przekonywać, że za wszystkim oczywiście stoją Rosjanie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (6 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Azriel Zadkiel

Tak więc, Wielka Polsko,

Tak więc, Wielka Polsko, Wielki Ludzie uwierz w siebie i dąż do tego, żeby było lepiej,a nie gorzej, a jest co raz gorzej, odwagi, której Nam nie brakuje, siły, którą mamy, bo jeśli myslisz o tum co będzie, musisz mysleć jak temu zapobiec ! Wystacy być Polakiem, dokonalismy nie jednego, zrobiliśmy wszystko co mogliśmy, czy aby na pewno ? Naszym obowiązkiem jest, Prawda i Bronienie Naszego Ludu Polskiego, przed tym co fałszywe ! Podstepne Gry - oni wiedzą, to o Nas, o czym niestety nie wie, albo już zapomniał nie Jeden Polak, który stanowi już spore zagrożenie dla wroga, dlatego takie sztuczki są stosowane wobec Naszego Narodu Polskiego, bezczynność w chwili zagrożenia, tchórzostwo, obojętność, kalkulując to w skrócie, tylko Prawdziwy, Rodowity Polak wie o dobre dla Naszej Ojczyzny, wie co ma robić i jak Jej Bronić, mimo wszystko mam Nadieję, że wszystko się wyjaśni i zapanuje Pokój, ale chyba większość przemawia za kolejnymi dążeniami, dla włsnego interesu, który jest ponad ludzkie życie ! pozdrawiam Wszystkich i Każdego, ale nie tego złego, lecz Dobrego :) 

 

Portret użytkownika Wlodi

Ważny news: Zleceniodawcą

Ważny news: Zleceniodawcą blokady granicy między Ukrainą i Polską, w której uczestniczyli ludzie podający się za przedstawicieli polskiej mniejszości, był przywódca radykalnej ukraińskiej organizacji "Nadżak" Mykoła Dulski – podała Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU). - Dulski jest znanym agentem wpływu rosyjskich służb specjalnych, który za pieniądze prowadzi od 2015 roku aktywną działalność antyukraińską – oświadczyła SBU, dodając, że jest on poszukiwany przez ukraińskie władze i ukrywa się w Rosji.

http://www.tvn24.pl/ukraina-zatrzymano-organizatorow-blokady,728184,s.html

Portret użytkownika Wlodi

To admin juz sam zmienia

To admin juz sam zmienia wypowiedzi uczestnikow forum? Bo ja tego linka nie dodawalem. No niezle...

PS. Tvn czy nie tvn - sa tam podane zrodla informacji z nazwiskami wiec mozna je potwierdzac we wlasnym zakresie. Zreszta to tylko potwierdzenie tego co kazdy wie, jedynie ruska horda sie nie przyznaje i wysmiewa. Coz - nieudolnosc tych akcji poraza i jest hanbą dla rosji

Portret użytkownika U_P_Adlina

tvn to żydo-uSSmański ściek

tvn to żydo-uSSmański ściek propagandowy, którego "niusy" są tyle warte, co zużyty papier toaletowy !!.........Ludzie przychodzą na wolne portale właśnie dlatego, bo mają dosyć żydo-uSSmańskich ścieków [...], więc nie ośmieszaj się takimi źródłami !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Rosół z kur wielu 2

Zawsze się tak kończy gdy się

Zawsze się tak kończy gdy się za przeproszeniem wyżej sra niż dumę nosi. Takie są skutki wpieprzania się od początku tej ukraińskiej afery naszego "mocarstwa" między wódkę a zakąskę. Takie są efekty wieloletniego machania szabelką, ale Ja się nie przejmuję tym. Bo jakby co... zanim ŻW by mnie odszukało to już, albo będziemy zajęci, albo martwi a politycy pójdą robić na zmywaku w Anglii bo nie będą mieli kim rządzić ha ha Smile

Strony

Skomentuj