Rosyjskie bombowce nowej generacji zostaną wyposażone w sztuczną inteligencję

Kategorie: 

Źródło: United Aircraft Corporation

Koncern lotniczy Tupolew ogłosił, że 16 sierpnia rozpoczęła się produkcja pierwszych prototypów zmodernizowanego bombowca Tu-22M3M. Pierwsze testy zapowiedziane są na drugą połowę 2018 roku. Nowe maszyny zostaną wyposażone w sztuczną inteligencję.

 

Samoloty Tupolewa będą w stanie pomieścić ładunek broni o wadze 22 ton i osiągnąć prędkość 900 kilometrów na godzinę. Zasięg samolotów wzrośnie do 7000 kilometrów bez konieczności tankowania.

Źródło: United Aircraft Corporation

Raporty mówią, że bombowce będą miały cały szereg nowych możliwości bojowych, a także nowoczesną awionikę, bardziej precyzyjny system kontroli broni i cyfrowe narzędzia do nawigacji radiowej. Co więcej, według rosyjskiego dowódcy wojskowego, Siergieja Kobylasha, samoloty zostaną wyposażone w sztuczną inteligencję.

Źródło: United Aircraft Corporation

Oczekuje się, że pierwszy samolot rozpocznie służbę w rosyjskich siłach powietrznych w październiku. Nawet 30 bombowców starszego typu może zostać zmodernizowanych do nowoczesnego modelu Tu-22M3M.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika wodzu13

a jaka to sztuczna

a jaka to sztuczna inteligencja ? paramtry lotu ? człowieku jeśli coś ma na pokładzie bombe atomową , to nikt nie oczekuję , ze coś takiego wróci do bazy z bombą czy beż ?

Portret użytkownika clojzy

Echh, mylimy inteligencję

Echh, mylimy inteligencję (nawet sztuczną) ze zwykłymi algorytmami, a jak na razie to nie mają one nic wspólnego. Termin "sztuczna inteligencja" jest promowany przez koncerny i bankierskich świrów, żeby produktom korporacyjnym przypisywać prawa ludzkie i dzięki temu zwiększać ich wpływ na ludzi, wyciągnąc więcej pieniędzy, a przy okazji pośmiać się z ludzi gdy będą ciągani po sądach np. za pogwałcenie nietykalności i urazę uczuć lodówki czy miksera po próbie rozebrania i naprawy w nieautoryzowanym warsztacie.
O inteligencji to będzie można mówić, gdy prześle się do bombowca namiary i każe tam lecieć, a ten zapyta: ale dlaczego mam to zrobić??

Portret użytkownika Dlojzy

A to zależy jakiej odpowiedzi

A to zależy jakiej odpowiedzi się spodziewa. Bo może mu wystarczyć coś w stylu: bo masz zatankowane paliwo którego nie da się odpompować i trzeba je "wylatać", a przy okazji tego zrzucisz gdzieś tam bombkę - i nadal będzie inteligentnym bombowcem psychopatą Wink

Portret użytkownika Postrach_myszy

Gdzieś wam dzwoni, ale za

Gdzieś wam dzwoni, ale za bardzo nie wiecie gdzie. Po pierwsze, modernizacja systemu celowniczo-nawigacyjnego i wprowadzenie paru wyświetlaczy LCD to jeszcze nie "sztuczna itleligencja", tylko zwiększona komputeryzacja samolotu. Co ma swoje zalety ale i liczne wady. Oprócz tego pozajączkowały wam się prędkości. Albo ten bombowiec jest ponaddźwiękowy, czyli lata z prędkością co najmniej 1226 km/h albo lata z prędkością 900 km/h, jak w tym artykule, przez co śmiało może konkurować ze zwykłymi cywilnymi rejsówkami Język

Skomentuj