Rosyjski wynalazca zaprezentował „transport przyszłości”

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Wynalazca Dahir Semenov uważa, że przyszłość transportu należy do samochodów wyposażonych w żyroskop, tak zwanych „gyrocar”. Gyrocary, które firma twórcy zamierza zaprojektować, to ogromne autobusy, które mają balansować na wąskich podpórkach wśród zwykłych uczestników ruchu ulicznego. Pojazdy mają zachowywać swoją równowagę za pomocą silnych żyroskopów.

 

Dahir idzie śladami innego rosyjskiego inżyniera, który na początku XX wieku tworzył dwukołowe pojazdy szynowe. Planowane „stojaki” środków transportu mają mieć regulowaną wysokość, która pozwoli im na prześlizgiwanie się nad lub pod innymi pojazdami w ruchu ulicznym, gdy będą znajdowały się na tym samym odcinku drogi.

Nowy projekt ma być wyposażony w panele słoneczne na jego płaskim i szerokim dachu. Zapewni to stały dopływ energii zasilającej potężne żyroskopy, a to dość istotne, bo w momencie zaprzestania ich pracy, pojazd nie będzie w stanie dłużej utrzymywać równowagi.

 

Mechanizm równowagi żyroskopowej nie jest już tak nierealny do wykorzystania, a jego wprowadzenie do infrastruktury dużych miast tylko czeka na dofinansowanie przez dużych inwestorów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika FAN

Wszystko pięknie i ładnie się

Wszystko pięknie i ładnie się prezentuje i zapowiada, tylko co będzie wówczas, jeśli jakiś tradycyjny autobus, tramwai, albo ciężarówka rąbnie w jeden z tych ramion podtrzymujących całą konstrukcję i pasażerów w jej środku.

Potencjalny upadek tego cuda, na jezdnię pełną samochodów, to nie tylko mnóstwo ofiar w środku, tego cuda, ale i na ziemi sporo ludzi by ucierpieć mogło, gdyby, to coś się, na nich zawaliło z hukiem. 

Portret użytkownika Zenek ;)

Ciekawe jak te jego "PODPÓRKI

Ciekawe jak te jego "PODPÓRKI" są ODPORNE na najnowszy krzyk mody BRYTYJSKIEGO TERRORYZMU czyli ATAK ROZPĘDZONYM SAMOCHODEM w BEZBRONNY TŁUM CYWILI bo wychodzi na to iż to będą ŻYWE TRUMNY jak swego rodzaju czołgi o radosnej nazwie PŁONĄCA TRUMNA (FIREFLY)..... jakimi dokonali AUTOMASAKRY własnej armii

Skomentuj