Rosyjski śmigłowiec wojskowy naruszył przestrzeń powietrzną Estonii

Kategorie: 

youtube.com

18 lutego o godzinie 11.55 w estońską przestrzeń powietrzną wleciał bez zgody rosyjski śmigłowiec Mi-8.

 

 

Do incydentu doszło w przestrzeni powietrznej nad Vasknarva. Estońskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wystosowało protest, który przekazano na ręce ambasadora Federacji Rosyjskiej w Tallinie.

 

Śmigłowiec przebywał w estońskiej przestrzeni powietrznej mniej niż minutę. Jego transponder został wyłączony, a plan lotu nie został uzgodniony z Estonią. Ponadto, podczas wkroczenia helikopter nie miał łączności radiowej z estońską kontrolą lotów.

 

Policja i Straż Graniczna zarejestrowały incydent zarówno wizualnie, jak i za pomocą urządzeń technicznych, podaje Postimees. Tymczasem Rosjanie zaprzeczają i nie potwierdzają, że zdarzenie miało miejsce.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Skoro sprawa prosta, to Grecy

Skoro sprawa prosta, to Grecy codziennie powinni strącać upierdliwych Turasów, którzy od lat nie są winni jakichś tam incydentów, lecz setek wtargnięć z premedytacją w grecką przestrzeń powietrzną rocznie!
Idźmy dalej...  Gdyby jankeskich terrorystów strącano za każdym razem gdy naruszają czyjąś przestrzeń powietrzną, to już by dawno lotnictwa wojskowego nie mieli!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika ness

Zeby tam zapanował pokuj by

Zeby tam zapanował pokuj by musieli  wybic 30mln Kurdów ktorzy sa dozbrajani przez zachód powodzenia:)Oni chca tez miec swoje Panstwo KUrdystan jak moze populacja 30 mlionowa nie miec Panstwa?haha.Skoleji kurdowie by chcieli wybic wszystkich Turków tam jest taki bałagan ze uporzadkowac sie tego nie da,chyba,ze za 200 lat:)

Skomentuj