Rosyjski raport potwierdza ryzyko wystąpienia wielkiego trzęsienia w USA

Kategorie: 

1.bp.blogspot.com

Z raportu sporządzonego dla rosyjskiego rządu przez naukowców z renomowanego Instytutu Fizyki i Ziemi wynika, że istnieje realne zagrożenie wielkiego trzęsienia ziemi w Ameryce Północnej. Do zjawiska miałoby dojść w ciągu następnych 14 dni.

Szczególnie zagrożone według Rosjan wydają się Stany Zjednoczone, Meksyk i Środkowa lub Południowa Ameryka. Naukowcy zwracają uwagę zwłaszcza na uskok New Madrid.

 

Raport ostrzega, że katastroficzne trzęsienie ziemi w Azji z dużym prawdopodobieństwem wyzwoli wstrząsy o magnitudzie powyżej 7.0.  Wnioski te opierają na badaniach subtelnych sygnałów elektromagnetycznych wykrytych w wyższych partiach ziemskiej atmosfery. Sygnały te wykryto w różnych miejscach na świecie ale najbardziej intenesywne zmierzono nad zachodnim wybrzeżem i w regionie środkowego zachodu USA.

 

Warto dodać, że portal zmianynaziemi.pl pisał niedawno o przygotowaniach rosyjskich i brytyjskich naukowców do badania tego typu zjawisk z wykorzystaniem specjalnych satelitów.  

 

Ten sam raport wspiera swoje twierdzenie badaniami matematyka z Nowej Zelandii, Kena Ringa, który przewidział niedawne trzęsienie ziemi z Christchurch i w tym tygodniu podał kolejne ostrzeżenie o możliwym trzesieniu do którego ma dojść w okolicy 20 marca 2011.

 

Ken Ring tłumaczy swoją metodologię predykcji trzesień w następujacy sposób:

Planety w znacznym stopniu wpływają na Ziemię nie bezpośrednio poprzez wpływ na Słońce. Niektóre z planet są bardzo wielkie.  Gdyby Słońce było piłką do koszykówki to gazowe giganty jak Jowisz i Saturn  byłyby wielkości grejpfrutów a Ziemia byłaby w tej skali jedynie ziarnkiem pieprzu.

I dalej tłumaczy

Jowisz i Saturn powodują dodatkowe pływy na powierzchni Słońca gdy znajdą się po przeciwnych stronach gwiazdy i wtedy kiedy znajdą się po tej samej stronie naszej gwiazdy. Te zwiększone pływy na Słońcu w efekcie generują erupcje i flary słoneczne.  

W tej chwili i Jowisz i Saturn są po obu stronach Słońca i tworza linię z Ziemią znajdującą się w środku pomiędzy nimi. Taki stan rzeczy trwa od września zeszłego roku i potrwa do maja. We wrześniu Ziemia była dokładnie w linii i dlatego, jak twierdzi Ring , doszło do kilkunastu trzęsień ziemi powyżej magnitudy 7.0. Ziemia ponownie wróciła na linię z gazowymi planetami własnie w marcu 2011. Dlatego własnie około 20 marca według Kena Ringa może dojść do ekstremalnego zdarzenia, prawdopodobnie wielkiego trzęsienia ziemi.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Lech

A ja takie info

A ja takie info znalazłem-
GOP powiedział/aMarzec 15, 2011 @ 8:22 PM 1 Vote 1 Vote „Nie chcę straszyć, ale… 3 reaktor w tej elektrowni, jest napędzany paliwem MOX, które jest 2 miliony (tak MILIONY) razy bardziej toksyczne niż paliwo w reaktorze Czarnobylskim, który wyleciał w powietrze. Zakładając że jeśli dojdzie akurat do ekspolizji 3 reaktora, i radioaktywność wydostanie się do atmosfery, będzie to największa katastrofa w historii świata. W polskim internecie praktycznie nie ma informacji o paliwe nuklearnym MOX, ale po angielsku jest wiele, m.in. tu http://en.wikipedia.org/wiki/MOX_fuel”” 

Portret użytkownika ae

tak straszyli

tak straszyli przebiegonowaniem i elenin a tu trzesienie ziemi i nuklerany wyciek wyglada na false flag problem-reakcja-rozwiazanie problem stworzyli ciekawe jaka bedzie rakacja ludzi i jakie rozwiazanie dadza ale dowala do pieca czyms 15 sie nie skonczyl ...

Skomentuj