Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny został otruty

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Główny adwersarz prezydenta Władimira Putina, Aleksiej Nawalny, został odwieziony do szpitala po tym gdy nagle poczuł się źle w trakcie lotu z Tomska do Moskwy. Padają sugestie, że zostal otruty jakimiś toksynami, które dodano mu do herbaty. 

Jego rzeczniczka powiedziała, że ​​rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny jest nieprzytomny w szpitalu z podejrzeniem zatrucia. Rosyjski Działacz zachorował podczas lotu i samolot wylądował awaryjnie w Omsku. Istrnieją podejrzenia, że coś zostało zmieszane z jego herbatą. Źródło w szpitalu potwierdziło agencji informacyjnej Tass, że Nawalny jest w śpiączce i stosuje się względem niego leczenie zatrucia.

Aleksiej Navalny jest zagorzałym krytykiem aktualnego prezydenta Federacji Rosyjskiej, Władimira Putina. W czerwcu, głosowanie w sprawie reform konstytucyjnych, które zapewnią mu kontynuację władzy, nazwał „zamachem stanu” i „pogwałceniem konstytucji”. Reformy pozwalają Putinowi pozostać na kolejne dwie kadencje.

 

Warto zwrócić uwagę, że w podobny sposób, za pomocą zatrutej herbaty podanej na pokładzie samlotu, rosyjskie służby próbowały uciszyć dziennikarkę Annę Politkowską, gdy od tego nie umarła została zastrzelona przed swoim domem. Rosjanie w podobny sposób zlikwidowali też byłego agenta KGB, Aleksandra Litwinienkę. Wypił on w Londynie herbatkę z polonem, rozchorował się i zmarł. 

 

 

Ocena: 

Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Lommo

W 1944 gdy Anglicy bez wiedzy

W 1944 gdy Anglicy bez wiedzy polskiego rzadu na uchodżstwie rzucili na spadochronie do Polski Józefa Retingera , który miał wytłumaczyć AK-wcom że żadne angielskie armie nie przyjda do Polski na pomoc bo Anglia nie ma pieniędzy, to Retiger ozstał otruty, mocno go dotkneło ale nie umarł. Tak że jak widzisz takie metody to żadna nowość.

Portret użytkownika Kmieć bez loginu

Nawalny (a wcześniej Niemcow

Nawalny (a wcześniej Niemcow i inne une) to taki Ruski jak z Michnika Polak. Do piachu dziada parszywego i niech mu ziemia ciężką bedzie.
P.S. Truchło Ruscy powinni odesłać do ziemi tatełe i mamełe Nawalnego, na Pustynię Negev, żeby słowiańskiej ziemi nie skaziło.

Strony

Skomentuj