Rosyjski okręt podwodny ostrzelał terrorystów w Syrii z Morza Śródziemnego. Putin ma nadzieję, że atak jądrowy nie będzie koniecznością

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com
Rosja po raz pierwszy wykorzystała w wojnie przeciwko ISIL okręt podwodny. Jednostka "Rostów nad Donem" ostrzelała terrorystów w Syrii przy pomocy rakiet manewrujących Kalibr, które można wyposażyć w głowice konwencjonalne oraz jądrowe.

 

Wojna zawsze pozwala przetestować najnowsze technologie wojenne. Nie inaczej jest w przypadku Syrii, która stała się wielkim poligonem wojskowym. W zeszłym miesiącu Rosja wykorzystała nową broń w postaci pocisków manewrujących, zdolnych do precyzyjnego uderzenia w promieniu tysiąca kilometrów. Ataki na islamistów miały również miejsce z Morza Kaspijskiego.

 

Tym razem Rosja skorzystała z okrętu podwodnego "Rostów nad Donem", który dokonał ostrzału z Morza Śródziemnego. Pociski Kalibr okazały się bardzo efektywne i precyzyjne, co zauważył Władimir Putin. Dodał, że rakiety te można wyposażyć w głowice jądrowe ale w walce z terrorystami nie są konieczne i ma nadzieję iż nigdy nie będzie trzeba z nich korzystać.

 

Ministerstwo Obrony oświadczyło, że Rosja dokonała poważnych zniszczeń składów broni, fabryk produkujących miny oraz infrastruktury naftowej w mieście Raqqa i jego pobliżu. Jest to samozwańcza stolica Państwa Islamskiego. Izrael i Stany Zjednoczone zostały wcześniej poinformowane o nadchodzącym ataku rakietowym.

 

 

Źródło: http://www.defensenews.com/story/breaking-news/2015/12/08/submarine-russia-kalibr-caliber-cruise-missile-syria-kilo/76995346/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Marian

Jaki obledny zydowski belkot

Jaki obledny zydowski belkot w tych wpisach.
Rosjanie to nasi bracia i siostry slowianie.
Chazarscy zydzi od dawna daza do likwidacji Rosjan.
Z Polakami juz prawie udalo sie.Trzeba miec nadzieje
ze przyjdzie czas rozliczen.

Portret użytkownika Waldorfus

Kiedyś to była stonka –

Kiedyś to była stonka

– teraz pewnie znowu będzie jakiś groźny proeuropejski wirus...

Putinowi zależy głównie na odzyskaniu kontroli na Syrią. Rosja miała tam swojego namiestnika Asada i swoje interesy. Ale przede wszystkim, Putinowi zależy na czym innym i o tym tu na tym portalu się nie pisze, albo tak się pisze żeby nie było tego widać: Przez Syrię do Europy, miały prowadzić gazociągi dywersyfikujące ruski gaz; i to właśnie z tego powodu Gazpadin tak się chorobliwie wysila.

Skąd te dzikusy biorą te kałachy (rosyjski karabin maszynowy AK-47)?... Wszyscy wyposażeni są w ten jeden rodzaj broni, którego jest tam najwięcej. A jest potrzebna jeszcze do niego amunicja...

Rosja – wręcz przeciwnie – jeżeli atakuje cele ISIS to robi to najchętniej w samej Syrii; z całą resztą państwa ISIS, gotowa się jest nawet dogadać. I kto wie czy to m.in. sama Rosja nie funduje tych wycieczek do Europy – w porozumieniu z Żydami(?)... George Soros – poprzez Fundację Batorego – sponsor III RP – wcale nie jest aż takim wielkim wrogiem Putina: Bractwa lóż – biorąc pod uwagę najważniejsze cele – zawsze były w porozumieniu.  Nie ma na to jednoznacznego dowodu – kto sponsoruje exodus muzułmanów do Europy. A cała propaganda – dla naiwnych – znowu nastawiona jest na atak, na Amerykę. Cała Ameryka to NWO i Żydzi: żenująca głupota... A Putin z Żydami na boku robi sobie interesy prowadząc kolejny omijający Polskę gazociąg Nord Stream 2. Już śliny zabrakło Angelusowi Reksiowi od plucia na tych swoich Ruskich Żydów? Achilesowi zabrakło słów, i rozpoczął publikacje obrazków – jakie dostał od swojego oficera prowadzącego...

Jeżeli ktoś czytający tu, łudzi się że Rasyja pomoże mu uporać się z t. zw. państwem ISIS i w dalszej konsekwencji ograniczy napływ t. zw. uchodźców, to jest – jednym słowem – naiwny.

Dokończenie w: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rosyjski-okret-podwodny-ostrzelal-terrorystow-w-syrii-morza-srodziemnego-putin-ma-nadzieje#comment-290971

– i potem ten sam – gdy już znajdę się pod kolejną odsłoną komentarzy – w: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rosyjski-okret-podwodny-ostrzelal-terrorystow-w-syrii-morza-srodziemnego-putin-ma-nadzieje?page=1#comment-290971
 

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Portret użytkownika Mojeimię44

Wszystko dobrze ale nie

Wszystko dobrze ale nie bierzesz brdzo ważnej rzeczy pod uwagę. Loża masoneri się mogła rozpaść pare lat temu albo podzielić (różnie bywa) Jeżeli massoni mają sprzeczne interesy to jest gorzej niż źle. Wojna diabła z diabłem o to który jest lepszym lucyferem jest chyba gorsza od wojny między dobrem a złem. 

Moje posty mają charakter karykaturalny i artystyczny. 

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Ależ się wysilił.. Nie

Ależ się wysilił.. Nie pokakakałeś się przy tym?
Apropo's oficera prowadzącego achillesa, to on sam mógłby być oficerem prowadzącym, bo intelektualnie przy nim jesteś zerem. On ma otwarty umysł i pracowitośc mrówki, wynikajacej z pasji; twoje wypociny to produkt zwapniałej tkanki mózgowej.
Rosja jest jedyną obecnie siłą, która może uratować świat od zydowskiej, syjonistycznej zarazy świński ryju...

Portret użytkownika Wlodi

ZOBACZCIE CO DAJE ROSJA SWYM

ZOBACZCIE CO DAJE ROSJA SWYM OBYWATELOM

W ciągu roku liczba Rosjan żyjących poniżej granicy ubóstwa wzrosła o ponad 3 mln, a klasa średnia zmniejszyła się o 6 mln osób – obliczyła rosyjska Wyższa Szkoła Ekonomiki.

Z kolei realne płace spadły w ciągu roku o 10,9 proc. – wynika z danych rosyjskiej Federalnej Służby Statystycznej z października br. Jest to największy spadek dochodów od początku prezydentury Władimira Putina. Poniżej oficjalnej granicy ubóstwa żyje już 15 proc. Rosjan.

Na skutek braku pieniędzy Rosjanie coraz częściej zmuszeni są oszczędzać na zakupach. W wyniku tego nastąpił największy od 20 lat spadek obrotów handlowych – wynika z danych Ministerstwa Rozwoju Ekonomicznego cytowanych przez Bloomberg.

Wzrosła natomiast o jedną trzecią liczba miast, w których sytuacja socjalna jest oceniana jako „szczególnie trudna” – obecnie jest ich 99 – poinformowała wiceszefowa Wnieszekonombanku Irina Makiejewa, która kieruje rządowym zespołem powołanym do modernizowania takich ośrodków.

Rektor Wyższej Szoły Ekonomiki Jarosław Kuzminow, który również jest doradcą Kremla, przyznaje, że w sytuacji postępującego ubożenia rosyjskiego społeczeństwa „władze nie mają zbyt dużego pola politycznego manewru, gdyż nie chcą podawać ludziom złych informacji”.

Jego zdaniem, jeszcze przez rok gniew społeczny nie będzie jednak poważnym problemem dla władz. „Moment prawdy nastąpi za 2-3 lata” – ocenia Kuzminow i wtedy Kreml będzie musiał pokazać w końcu ludziom, że są jakiekolwiek oznaki wychodzenia z kryzysu.

Jak pisze Bloomberg, Kreml jest poważnie zaniepokojony możliwością utraty poparcia społecznego, a prezydent Władimir Putin zwołuje kolejne narady poświęcone sposobom powstrzymania spadku poziomu życia w kraju. Jednak wydatki na wszystkie programy socjalne zostały już dawno obcięte z powodu braku środków.

Prezydent liczy jednak głównie na to, że Rosjanie są skłonni znosić wyrzeczenia w imię spokoju społecznego. „Musimy być przygotowani na to, że okres niskich cen ropy na światowych rynkach może bardzo się wydłużyć” – ostrzegł Putin w swoim ostatnim wystąpieniu przed Zgromadzeniem Federalnym.

Przypomnijmy, że rosyjski budżet na 2016 r. został przygotowany przy założeniu, że Rosja będzie sprzedawać ropę średnio po 50-60 USD za baryłkę. Tymczasem ceny nieuchronnie idą w dół – we wtorek spadły już poniżej 40 USD za baryłkę. Oznacza to większy o 220 mld USD deficyt przyszłorocznego rosyjskiego budżetu – szacują eksperci.

Portret użytkownika Wlodi

I sie zagrzalo kakao u

I sie zagrzalo kakao u ruskich psubratow. Po co piszecie o Cooku? Odniescie sie do tego co wymienilem?? To inna klasa okretow. A te SU takie kozaki a dostaly czape od turasa. Ruski chlewik to jest dobry tylko w gębie. Kilka dzialek laserowych pozamiata ten kacapski zlom zanim wlacza radary haha. Zreszta moze nie bedzie okazji bo kacap sie juz pilnuje by np nad turcje nie wlatywac i zeby sluchac mocarstw. Upadle pseudoimperia musza sluchac silniejszych i dokladnie to posluszenstwo widac w zachowaniu putina. Tak chcial na salony a dostal plaskacza od swiata i prosze...

Strony

Skomentuj