Rosyjski niszczyciel oddał strzały ostrzegawcze w kierunku tureckiej łodzi

Kategorie: 

Źródło: Luis Díaz-Bedia Astor/CC BY-SA 3.0
Stacjonujący w północnej części Morza Egejskiego rosyjski niszczyciel Smetlivy oddał strzały ostrzegawcze w kierunku tureckiej łódzi rybackiej, która płynęła w stronę okrętu i nie reagowała na ostrzeżenia. W wyniku tego incydentu nikt nie został ranny ale to dodatkowo pogorszy relacje na linii Rosja-Turcja.

 

Załoga niszczyciela Smetlivy dostrzegła łódź w niedzielę rano, gdy ta znajdowała się w odległości około jednego kilometra. Gdy zauważono że zmierza w kierunku rosyjskiego okrętu, próbowano skomunikować się z nią i zmusić do zmiany kursu, jednak turecka łódź nie zareagowała.

 

Niszczyciel oddał strzały ostrzegawcze w kierunku małego statku, gdy ten zbliżył się na odległość 600 metrów. Dopiero wtedy łódź zaczęła zmieniać kierunek, ale wciąż nie odpowiadała na komunikaty. W związku z incydentem, MSZ Rosji wezwało do siebie tureckiego attaché wojskowego Turcji.

 

Konflikt zapoczątkowało zestrzelenie rosyjskiego samolotu Su-24 przez tureckie myśliwce F-16. Od tego czasu Rosja zaczęła nakładać sankcje na Turcję i oskarżyła ją o współpracę z terrorystami z Państwa Islamskiego. Władimir Putin zapowiedział również, że wszelkie zagrożenie dla rosyjskich wojsk będzie natychmiast eliminowane.

 

 

Źródła:

https://www.rt.com/news/325785-russian-destroyer-turkish-trawler/

http://www.independent.co.uk/news/world/europe/russian-warship-fires-warning-shots-at-turkish-vessel-in-aegean-sea-clash-a6771341.html

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika Boru

Widzę, że wielu przykłada

Widzę, że wielu przykłada sporą wagę do "biblijnych proroctw".
Wszystkie proroctwa biblijne są jakby scenariuszami spektaklu geo-politycznego, który jest realizowany przez elity, to nie są realne wizje przyszłości tylko coś co jest wdrażane siłowo. Scenariusz jest taki by cały świat uklęknął przed Izraelem. Jest nawet taki fragment proroctwa/scenariusza że jeśli jakiś naród nie będzie świętował jakiegoś żydowskiego święta, to wtedy "Pan nie ześle deszczu" na dany kraj - o co z tym chodzi? Chodzi o tzw. broń klimatyczną i geofizyczną, obecnie jest to system anten zwany HAARP podgrzewający górne warstwy atmosfery w celu wywołania konkretnej pogody. Można terroryzować w ten sposób jakiś naród suszą, albo powodziami.Jest przewidziana wojna wszystkich sojuszników Izraela z buntownikami od "Goga i Magoga" - Słowianami?
 
Ten cały system "HAARP" idzie w parze ze zjawiskiem sztucznych smug chemicznych tzw. "chemtrails", chodzi o to, żeby te smugi w atmosferze utworzyły sieć która będzie przewodziła wzorce elektromagnetyczne (myśli), tworzone przez "naród wybrany" - by każdy myślał tak jak chce światowy rząd.Rozpylanie w atmosferze na całym świecie tych substancji ma ułatwić, kontrolowanie pogody, zarażanie konkretnymi wirusami by ciała niewolników były słabe i posłuszne.
 
ale tak naprawdę najpotężniejszą "bronią klimatyczną" jest sam rdzeń tej planety, który jest gwiazdą emitującą bez przerwy światło i ciepło, to jest ta "antena", która podtrzymuje całe życie tutaj. Mówi się, że cała pogoda zależy od Słońca - ale to tylko połowa prawdy. Wszystkie zjawiska pogodowe i całe życie tutaj jest podtrzymywane przez dwa źródła światła - zewnętrzne - Słońca i wewnętrzne - centrum planety. Te technologie HAARP one działają pod przykrywką pracy nad zjawiskiem zorzy polarnej. Naukowcy tłumaczą, że zorza polarna powstaje gdy cząstki emitowane przez Słońce oddziałują z polem elektromagnetycznym planety - ale to znów tylko połowa prawdy. Oni wiedzą, że to nie jest dostateczne wyjaśnienie. Światło zorzy polarnej jest tak naprawdę światłem wewnętrznej gwiazdy, a nie zewnętrzenej. Kiedy cząstki ze Słońca otulają planetę i jej pole magnetyczne, wpływa to na jej rdzeń i wtedy ona "podekscytowana" emituje przez swoje bieguny cząsteczki, które docierając do górnych warstw atmosfery tworzą zjawisko zorzy. Stąd te legendy gdzie zorzy polarnej przypisuje się cechy kobiety i historie, że ktoś został "porwany" przez zorzę - gdzie porwany? do wewnętrznego świata.
 
Czyli w taki zimny, albo pochmurny deszczowy dzień, można wniknąć głębiej za tę powierzchowność i dojść do tego, że taka pogoda jest wytworzona przez ciepło wewnętrzne, które stale jest obecne w środku ziemi. Zewnętrznie mamy chłód ale równolegle do tego jest odczucie ciepła wewnętrznego. I takie jest też przecież zadanie naszej krwi - nasza krew powinna być niczym "słońce w płynie", stale obecnym wewnątrz. Cała ta idea "komunii świętej" pierwotnie miała oznaczać to, by każdy miał w samym sobie, w swoim wnętrzu cząstkę ciała Słońca - by niezależnie od warunków zewnętrznych, być w ciągłej komuni-kacji poprzez wnętrze.
 

Portret użytkownika achiles

Dziś Prezydent wraz z szefem

Dziś Prezydent wraz z szefem MONu udaje się ze wsparciem Naszym, do upadłej Krainy. Co nam ta wyprawa przyniesie, czas pokaże, ALE SAM MAM ZŁE OBAWY:
Antoni Macierewicz pojedzie do Kijowa rozmawiać o współpracy z Ukrainą i państwami bałtyckimi
W poniedziałek minister obrony narodowej Antoni Macierewicz poleci do Kijowa by spotkać się z ministrem obrony Ukrainy generałem brygady Stepanem Poltorakiem.

Rozmowy między politykami mają dotyczyć współpracy dwustronnej i wielostronnej pomiędzy państwami regionu. Chodzi między innymi o współdziałanie razem z Litwą, Łotwą i Estonią.

Od paru dni toczy się, na rozkaz szefa MON, szkolenie ukraińskich żołnierzy w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. Wiceminister Fałkowski powiedział, że szkolenie to jest formą współpracy i okazania solidarności z narodem ukraińskim w obliczu panującej tam sytuacji.

http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/antoni-macierewicz-pojedzie-do-kijowa-rozmawiac-o-wspolpracy-z-ukraina-i-panstwami-baltyckimi

Portret użytkownika Mojeimię44

Najważniejsze dla nas

Najważniejsze dla nas wszystkich w tych czarnych latach które nadchodzą żeby być cierpliwym, żeby bogacić się duchowo i żeby nie myśleć o tych wydarzeniach które są nieuniknione. To bardzo ważne bo w ten sposób uratujemy swoje dusze od cierpienia na widok krzywdy, uchronimy się w ten sposób od ciemności rzuconej na świat. Będziemy silni i gotowi do odbudowy naszego kraju wtedy kiedy już wszystko ucichnie. Jeśli nasz kraj i my sami będziemy postępować mądrze to w czasie tego największego zamentu który nastąpi na całym świecie my będziemy uczyć się życia jako dobrzy obywatele świadomi tego do czego doprowadza zło.  Powinniśmy już zacząć informować innych o zbliżających się wielkich zmianach na ziemi i o rosnącym niepokoju. Przygarniać ich i informować o nowej erze archekratów którzy będą wreszcie rządzić w interesie całego Polskiego społeczeństwa a nie tylko jednostek. Przedewszystkim linkujcie stronę zmiany na ziemi na swoich kontach na twiterze facebooku, google+ itd.- TO BARDZO WAŻNE Im więcej nas będzie razem tym większa szansa na to że nasz kraj przejdzie przez to przy bardzo małych stratach. Ujarzmijmy efekt motyla i broń Boże nie zamieniajmy go w efekt skarabeusza.
https://www.youtube.com/watch?v=GMH10E-D6qI
ps. Zauważcie, że mimo tego, że np strona tvn24 i inne mainstremowe media mają dużo więcej wejść to mają dużo mniej komentarzy w postach. Zapraszajmy tych ludzi tutaj do nas na stronę niech piszą z nami. Łączmy się.

Portret użytkownika Waldorfus

Rybacka sieć na karpie –

Rybacka sieć na karpie

– które z otwartymi buziami, nie lubią złych wiadomości.

No tak... rosyjskie bohaterstwo... i braterstwo... widać jak na dłoni – nawet rybacki kuter się nie prześlizgnie. Tamci – bogu ducha winni rybacy – na tej łupinie, najpewniej nawet nie zdawali sobie sprawy w kierunku czego płyną...

A Gazpadin..., pręży muskuły żeby przypadkiem ktoś nie zbudował gazociągu przez jego „demokratyczną” Syrię do Europy. Zagroziło by to, jego kolejnej nitce  gazociągu – Nord Stream 2 prowadzonej obecnie na dnie Bałtyku. Zasadniczo tylko po to, („miłość słowiańska”) aby ominąć Polskę i kraje Europy wschodniej, uzależniając je od rosyjskiego gazu. Niestety mongolski pijany pastuszek, nielubi konkurencji. Za to lubi, zabijać; znęcać się nad ofiarami, słabymi, chorymi, bezbronnymi... nawet nad zwłokami. Z resztą jego pobratymcy, nieraz w swojej historii tymi zwłokami się żywili.

Dzięki tej wojnie, Rosja może zyskać podwójnie: ewentualnie – w razie jakiś niesnasek – będzie mogła szantażować kraje Europy wschodniej, a gdy już całkowicie przywłaszczy sobie Syrię, pozbędzie się problemu – konkurencyjnego dla niej – tego gazociągu który miał doprowadzić gaz do Europy od strony południowej; dywersyfikując jednocześnie dostawy gazu rosyjskiego: gazociągu który miał przebiegać przez terytorium Syrii.

Słaba Europa, to mocna Rosja
Istnieje jeszcze trzeci pozytywny dla Rosji aspekt: Im dłużej ta wojna będzie trwać, tym bardziej – napływem uchodźców – zdestabilizuje ona Europę. Jednym słowem Putin będzie grał teraz na czas, organizował swój teatr dla naiwnej gawiedzi, której będzie pokazywał siebie jako zbawce świata przed państwem islamskim, które sam dozbraja. A, gdy już uda mu się osłabić dostatecznie Europę – m. in. dostarczaniem produkowanych w Rosji „kałachów” i amunicji dla dżihadystów – zajmie już na dobre terytorium Syrii. Naturalnie, oficjalnie będzie to suwerenny, demokratyczny kraj; w rzeczywistości Asad pozostanie namiestnikiem Rosji, a Rosja rozlokuje u niego swoje kontyngenty wojsk.

Polski słowiański naród, polska mądrość i polska historia
Ostatnio, jak długo w historii, my Polacy nie byliśmy pod okupacją Rosyjską? Co my Polacy na tym teraz zyskamy? Będziemy kupować „najtańszy” gaz w Europie: „najtańszy”, bo będziemy zmuszeni sprowadzać go poprzez najdroższą metodę transportu: gazoport, i jak odcięta zostanie nitka która przechodzi przez Ukrainę (a w takiej sytuacji zostanie ona odcięta na pewno), my zostaniemy zmuszeni – za podwójna cenę – do odkupywania gazu od Niemców; którzy Gaz ciągnąć będą z Rosji przez gazociąg na dnie Bałtyku.

My was Słowianie bardzo lubimy
Na końcu – za pieniądze uzyskane ze sprzedaży gazu – Rosja, uzbroi się już na tyle doskonale, że już nie będzie potrzebowała strzelać do kutrów rybackich, po to żeby zademonstrować swoją siłę; tak jak niegdyś postąpiła z Czeczenią, Gruzją, Ukrainą..., rozprawi się i z nami – Polską.
Trochę to zawiłe, i może dla niektórych trudne, ale Putin – rozumując tylko metodą przyczyny i skutku – sobie z tym poradzi. Tak jak poradzi sobie z bajeczką – o miłości Słowian do naiwnych Słowian... Padgatowka: Wiedząc że ci drudzy – pokojowo nastawieni, nieznający swojej historii – na pewno już jemu uwierzą. Ile jeszcze razy Rosja będzie musiała napaść na nasz kraj, żeby Polacy uwierzyli Polakom? Żeby uwierzyli sobie nawzajem a nie „słowiańskiemu” sloganowi, wprowadzanemu przez obce – wrogo do nas nastawione państwo, które wprowadza do powszechnego obiegu slogan o zabarwieniu iście narodowościowym – żeby nie powiedzieć materialistycznie chełpliwy, genetycznemu pochodzeniu – w wydźwięku slogan: „braterstwo Słowian”. Gdyby ktoś tak powiedział  Duńczykowi – o braterstwie Wikingów, w kontekście miłości do Szwedów, ten postukał by się jemu w czółko...

Pokazywania tu fotek jak jak idący, bohaterscy rosyjscy żołnierze gwałcą, rabują palą, jak obchodzą się ze zwłokami – a co dopiero z żywymi ludźmi, których w Czeczeni ciągli za samochodami tak długo aż po drodze gubili wnętrzności, pokazywania tu, tego wszystkiego sobie podaruję: jak znam życie wywołał bym tu w ten sposób tylko sensację. Wychowani na hollywoodzkiej kinematografii ludzie zachodu, lubią oglądać śmierć; ona ich ekscytuje...  Z jej słowiańskich faktów, zdadzą sobie sprawę dopiero wtedy, gdy oni sami albo na ich oczach, ich rodziny, jej doświadczą: doświadczą tego czym jest „sprawiedliwa wojna”; wojna – nie dobra ze złem. To będzie wojna rozpieszczonych, tchórzliwych, teraz już –  bezmyślnych próżnych lalek, z – rozwydrzonymi, otumanionymi nienawiścią, chciwymi barbarzyńcami ze Wschodu.

Putin nas uratuje...
Tylko informacja: W tytule pisze że strzelał do „łodzi”; dopiero w art. okazało się że do "łodzi rybackiej”...
 

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Portret użytkownika UPAdlina

ciesz się, że to byli

ciesz się, że to byli Rosjanie, a nie turusy, bo w tym drugim przypadku nie oddano by strzałów ostrzegawczych tylko ostrzelano by samą łódź, co pewnie dla ciebie było by zgodne z prawem, bo twoim zdaniem, strzały ostrzegawcze Rosjan były złe, ale pewnie zestrzelenie przez turasów rosyjskiego samolotu było dobre. Na pewno znałeś kogoś takiego o imieniu Kali. Bo kultywujesz właśnie jego motto życiowe. Co do twoich opisów bestialstwa Rosjan, to pewnie amerykańce, banderowcy i niemcy swoich wrogów częstuja ciastkami i herbatą i absolutnie nikogo nie napadają. To Wietnam, Irak, Syria, Libia, Jugosławia.................(nie chce misie już więcej wymieniać) napadły na USA i NATO!!!!!!!!!!!! Trochę obiektywizmu waldorfus, bo bredzisz jak pobity

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika wsciekła

a mie sie snił sen...chyba

a mie sie snił sen...chyba proroczy...
miałam małego lwa i tygryska oraz inne małe zwierze którego juz nie pamietam, te owe zwierzatka były tak malutkie że mieściły mi sie w dłoni ,były potulne ,puchate i milusie ...chowały sie we mnie...
po czy mały lew na mej dłoni zrobił kupke ...ta kupka zamieniła sie w małe stworzenia morskie ...
miłe to było snic ...
a nie ciagle wojny i armagedony ...
 

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Portret użytkownika Pseudonick

Pis nie przeprowadzi żadnej z

Pis nie przeprowadzi żadnej z zapowiedzianych reform. Gdyby zależało im na dotrzymaniu obietnic to robiliby co należy zostawiając trybunał w formie propełowskiej a w razie zablokowania przez niego nowych ustaw po prostu go olali na ciepło lub wdrożyli zmiany tzw na około, przerzucając się na ilość sprzyjających im konstytucjonalistów xD Ale oni wybrali dobieranie się do trybunału - co wcale nie jest konieczne - bo zależy im na riobieniu dymu. 

“Ere many generations pass; our machinery will be driven by a power obtainable at any point in the universe.” – Nikola Tesla

Portret użytkownika Xerxes

Tu nie jest temat o PO PiS i

Tu nie jest temat o PO PiS i całym tym Polskim politycznym szambie którego i tak nic nie uratuje bo jeden gorszy od drugiego ... Tylko o incydencje z udziałem Turcji i Rosji. Obawiam się że jak tak dalej pójdzie to komuś puszczą nerwy i na grożeniu się nie skończy i wyniknie z tego konflikt jakiś.

Portret użytkownika Wojox

W polskim światku od wieków

W polskim światku od wieków obowiązywało "liberum veto", w tej czy innej formie zawsze był kaganiec na wprowadzanie zmian. Demokracja okazała się najgorszą szatańską formą rządzenia. Tylko teraz jest możliwe lanie delikwenta pałą po nerkach i miłe pytanie się go czy nic mu nie dolega i czy jest zdrowy.
Społeczeństwo już nie myśli, a przynajmniej ci co są na ulicach. Jeżeli nie damy "życia" żadnym hienom i ich sprawom byłby spokój. Ale musi się stać pewna rzecz aby się wszystko wypełniło....

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika 33 rownoleznik

Nie bez przyczyny od wieków

Nie bez przyczyny od wieków chrześcijanie, żydzi i muzułmanie roszczą sobie prawo do władzy nad tymi terenami. Góra Hermon leży na 33 równoleżniku półkuli północnej (w numerologii liczba mistrzowska 33 oznacza największą koncentrację świadomości). Idąc wzdłuż równoleżnika po przeciwnej stronie globu natrafić można na miejsce najsłynniejszego spotkania z UFO - Roswell (Nowy Meksyk)http://strefatajemnic.onet.pl/ezoteryka/anioly-boskie-istoty-czy-kosmici/vz0qx[[[[I stało się wtedy, gdy się ludzie poczęli rozmnażać na ziemi, a córki im się zrodziły. Że, widząc synowie Boży córki ludzkie, iż piękne były, brali je sobie za żony, ze wszystkich, które sobie upodobali. I rzekł Pan: Nie będzie się wadził duch mój z człowiekiem na wieki, gdyż jest ciałem; i będą jego dni sto i dwadzieścia lat. A byli olbrzymowie na ziemi w one dni; nawet i potem, gdy weszli synowie Boży do córek ludzkich, rodziły im syny. A ci są mocarze, którzy od wieku byli mężowie sławni.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj