Rosyjski myśliwiec wpadł do morza u wybrzeży Krymu

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Rosyjski myśliwiec Su-27 w środę 25 marca br., zniknął podczas planowanego lotu nad Morzem Czarnym. Według wstępnych danych samolot wpadł do wody. Maszyna zniknęła około 50 kilometrów od miasta Teodozja (Feodosia) na Krymie. Ratownicy ruszyli na ratunek, aby ocalić pilota. W akcji wykorzystywany jest samolot An-26 i śmigłowiec Mi-8.

 

Poszukiwania pilota myśliwca Su-27, który spadł do Morza Czarnego, które rozpoczęły się w czwartek wieczorem, prowadzone są też przez siedem okrętów - informuje agencja Interfax.

„W rejonie dział Spasitel Demidow i sześć innych okrętów straży granicznej oraz Floty Czarnomorskiej. Poinformowaliśmy statki handlowe, które znajdują się w regionie” - powiedział przedstawiciel władzy.

Według niego, wyszukiwanie jest skomplikowane z powodu niskiego zachmurzenia, więc właściwie nie ma żadnej pomocy z powietrza.

 

Myśliwiec Su-27 wykonujący zaplanowany lot zaginął wieczorem 26 marca br. 50 km od Teodozji na południowym wschodzie Krymu. Według wstępnych danych z Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej, samolot wpadł do morza. Poszukiwanie pilota trwało całą noc w trudnych warunkach pogodowych.

 

Początkowo w poszukiwaniach uczestniczył samolot An-26 i śmigłowiec Mi-8, mały okręt podwodny Floty Czarnomorskiej, holowniki Rosmorrechflot i przepływające statki cywilne. O 5:25 czasu moskiewskiego specjaliści Floty Czarnomorskiej zarejestrowali sygnał nawigacyjny, prawdopodobnie z gumowej łodzi, gdzie mógł przebywać pilot.

 

Myśliwce Su-27 są częścią sił obrony powietrznej. Zaprojektowany jest do prowadzenia walki powietrznej na dalekie i bliskie odległości, przechwytywania i niszczenia samolotów i dronów na ich terytorium oraz zapewniania działań sił floty w odległości 300 - 400 km od linii brzegowej. Załogę stanowi jedna osoba. Promień bojowy wynosi 1,2 tys. km.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika minus

Statystyka.Tyle tego

Statystyka.Tyle tego cholerstwa lata,to któryś (na kogo wypadnie na tego bęc) wali o glebę,ewentualnie do morza.

P.S. - Jak nazywa się francuski mistrz w pływaniu?

-Bul Bul Tonęęęęę.

Skomentuj