Rosyjski miliarder chce wyprzedzić NASA w poszukiwaniach obcych form życia

Kategorie: 

Źródło: Enceladus - Źródło: NASA/ Sonda Cassini

Kilka miesięcy temu naukowcy z NASA ogłosili, że Enceladus, księżyc Saturna, może być najbardziej prawdopodobnym miejscem występowania obcych form życia, które jest w zasięgu ludzkości. NASA rozpoczęła nawet plan wysłania specjalnego robota na mroźny księżyc, w celu przeprowadzenia poszukiwań. Jednak wszystko wskazuje na to, że amerykańską agencję ubiegnie rosyjski miliarder, Yuri Milner.

To nie pierwszy raz, gdy Yuri Milner wykorzystuje swoje bogactwo do zgłębiania wiedzy ludzkości na temat kosmosu. Rosjanin współpracował już ze Stephenem Hawkingiem nad projektem o nazwie Breakthrough Starshot, który przewiduje stworzenie międzygwiezdnego statku kosmicznego.

 

Teraz Milner planuje wysłać własną sondę na Enceladusa, aby samodzielnie zweryfikować istnienie obcych form życia w jego rzekomych podziemnych oceanach. Śmiała decyzja miliardera jest spowodowana przede wszystkim opieszałością NASA, która planuje zbadać satelitę Saturna w ciągu najbliższych 10 lat. Rosjanin uważa, że jego wczesne działania mogą być podwalinami do późniejszej wyprawy, przeprowadzonej przez NASA.

Erupcje wskazujące na obecność podlodowego oceanu - źródło: NASA/Sonda Cassini

Coraz więcej komercyjnych firm czyni ogromne postępy w zakresie turystyki kosmicznej oraz potrzebnych do niej rakiet, wiec każda prywatna inwestycja w rozwój tych technologii jest na wagę złota. Agencje kosmiczne pokroju NASA kierują się przede wszystkim opłacalnością swoich inwestycji, ze względu na korzystanie z funduszów rządowych lub zebranych darowizn, dlatego misje takie jak Enceladus nie stanowią najwyższego priorytetu.

Póki co specjaliści są zdania, że jeśli człowiek kiedykolwiek odkryje pozaziemskie formy życia, to warto, aby do prac badawczych przyłączyło się jak najwięcej różnych projektów. „Im większy wysiłek, tym większa szansa na wynik” – komentuje Seth Shostak, starszy astronom z instytutu SETI.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet


Komentarze

Portret użytkownika J

Jak robili zdjęcia kilka lat

Jak robili zdjęcia kilka lat temu jakieś komety, to okazało się, że lecą 2 obiekty. Ten drugi pewnie kierował "przesyłkę" w str słońca. Meteory też mogą być paczkami z przesyłką. Przelecą obok i ktoś je odbiera poza naszym wzrokiem.

Portret użytkownika levisgb

obce cywilizacje istnieją

obce cywilizacje istnieją.Istniały przed nami i istnieć będą po nas.Są napewno bardziej zaawansowane ale i pewnie są takie,które są na poziomie ... indian.

Tylko idiota może twierdzić,że w tak ogromnym wszechświecie jesteśmy sami

podpisu na razie brak

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

W takim razie jestem idiotą,

W takim razie jestem idiotą, co ma za idiotów twierdzących, z przekonaniem idioty, że istnieją inne od nas cywilizacje w Kosmosie, skoro nawet nie znaleźliśmy jedego pierdnięcia owej cywilizacji. Występujące zjawiska w obrębie  naszej planetyt ( UFO) przekonują mnie idiotę, że nie jesteśmy jedyną cywilizację zamieszkującą Ziemię i to znacznie bardziej zaawansowaną technologicznie od nas. I jest to cywilizacja demoniczna, wroga człowiekowi i nas wykorzystująca (hodująca i utrzymująca naszą świadomość w wirtualnym hologramie)

 Absurdalność twojej tezy o powszechności życia w kosmocie jest takim samym absurdem, jakoby w tak zróznicowanym gatunkowo świecie musza istnieć latające krowy, z chu...m zamiast wymion......

Portret użytkownika Szczęśliwa

Zastanawia mnie....skąd ktoś

Zastanawia mnie....skąd ktoś ma taką pewność, że istnieją obce cywilizacje, które są gdzieś daleko w przestrzeni kosmicznej, gdzieś nad niebem, poza naszą planetą..., a kiedy powie mu się że jest osobowo-duchowy Bóg który zamieszkuje gdzieś wszechświat to puka się w czoło. Jedno i drugie wymaga wiary, bo nie można sprawdzić tego doświadczalnie.

 

Albo gdy ktoś wierzy w wielki wybuch czyli w to, że świat powstał z niczego, a kiedy powie mu się, że Bóg stworzył świat z niczego to puka się w czoło...jedno i drugie wymaga wiary bo nie można sprawdzić tego doświadczalnie.

Albo gdy ktoś patrzy na obraz, budynek lub skomplikowaną maszynę i podziwia, że artysta/budowniczy/konstruktor tak doskonale i pięknie to stworzył, a patrząc na tak o wiele bardziej skomplikowane stworzenia jak zwierzęta, człowiek, i na "żywe obrazy" - piękne krajobrazy- myśli ,że to stworzyło się samo z siebie.

 

To nie odnosiło się konkretnie do Ciebie leviskgb, po prostu ogólnie zastanawiam się Smile

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Oczywiście, że Wszechświat

Oczywiście, że Wszechświat powstał z "niczego", gdyż myśl w rozumieniu materii jest "niczym", albowiem nie jest ona materialna.

Boski umysł, który wykreował Wszechświat na zasadzie "stoliczku nakryj się", użył tylko swojej mysli zawrtej w słowie, co zostało wykorzystane w zakłamanej Biblii przez Demona Jahwe i napisane pod dyktando przez  jego szatanskich sługusów - Zydów

Portret użytkownika Szczęśliwa

Co masz na myśli pisząc "użył

Co masz na myśli pisząc "użył tylko swojej mysli zawrtej w slowie"?

Bóg stworzył świat swoim słowem - "Na początku było Słowo,a Słowo było u Boga...wszystko przez Nie się stało".

Dla Boga słowa są bardzo ważne. Np. w Biblii jest napisane, że można kogoś zabijać słowami. To ma odbicie w rzeczywistości, bo potrafimy na długo zapamiętać czyjeś słowa, które nas zraniły, a czasem człowiek może mieć nawet przez całe życie żal o jakieś słowa, który go zatruwa...

Gdy Bóg komunikuje się z człowiekiem przez swoje Słowo (Biblię), tym samym coś w nas przemienia, bo mówi: " tak słowo, które wychodzi z ust moich,
nie wraca do Mnie bezowocne,
zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem,
i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa."  - tak samo człowiek gdy mówi coś do drugiego człowieka, często chce przez to coś od niego uzyskać. Czasem (szczególnie my kobiety majmy w tym pierwszeństwo Smile ) potrafimy suszyć komuś głowę aż wykona to, co chcemy żeby ktoś dla nas zrobił.

Słowem można sprowadzić na siebie błogosławieństwo albo przekleństwo. Czasem człowiek nieświadomie sam siebie przeklina. Mam na przykład koleżankę, która powtarza bardzo często jak coś jej nie wychodzi: "chyba się zabiję", "no idzie się zabić" i niestety ale wyjątkowo często przydarzają jej się wypadki, urazy, choroby itd...

 

Portret użytkownika rtty4

Człowiek rozpoznaje formy

Człowiek rozpoznaje formy życia wyłącznie na podstawie prostego mechanizmu: odpowiada sobie na pytanie "czy dam radę to coś zabić/zniewolić i jak?".
Jeżeli coś nie będzie pasowało do tego pytania (np. czy dam radę zabić górę, czy dam radę zabić księżyc, czy dam radę zabić powietrze) - to z automatu nie jest formą życia.
Jeżeli pojawi się cień dopasowania w w.w. pytaniu (np. czy mogę zabić planetę) - to nagle pojawia się cień myśli "a może planeta żyje".

 

Portret użytkownika dziadek ze wsi

W gównie co wysrał szaman z

W gównie co wysrał szaman z afryki jest więcej UFO niż rosyjskiemu miliarderowi się w łepetynie śniło. Zamiast badać Marsa taniej mógłby badać odchody. Wojownicy z Afryka od 2000 lat jedzą mięso z ufo-gadów które rozbijają się często podczas podchodzenia do lądowania w wąskim tunelu wiodącym pod ziemię. Góry Smocze i środkowa Afryka = 2 stałe bazy UFO + te ich tunele. To samo w ameryce tam są też 2 stałe ogromne bazy tylko ślepe boty-goje ich nie widzą. Boty to boty rotszild nimi steruje i luzik.Wiem o tym bo kumplowałem się długo z 1 nordykiem a 2 minie raz chciał zwerbować na placu pod dworcem w Krakowie.

(edytowano - mod) 

Strony

Skomentuj