Rosyjski lotniskowiec Admirał Kuzniecow zostanie wysłany w okolice Syrii

Kategorie: 

Źródło: wikipedia.org

Na Morzu Śródziemnym dojdzie wkrótce do bezprecedensowego zgrupowania rosyjskich okrętów wojennych. W najbliższym czasie znajdzie się tam grupa bojowa składająca się aż z 15 okrętów w tym lotniskowca Admirał Kuzniecow.

 

Jednostka ta dołączy do potężnych krążowników takich jak Moskwa, która została skierowana w ten sam rejon. Oficjalne ogłoszenie zamiaru wysłania w okolice wybrzeża Syrii jedynego rosyjskiego lotniskowca należy odbierać raczej, jako wzmocnienie poparcia dla legalnego rządu tego kraju.

 

Wysłanie Kuzniecowa ma wywołać raczej efekt psychologiczny, bo ten okręt mimo dużej wyporności dochodzącej do 65 tysięcy ton zdecydowanie ustępuje siłą bojową lotniskowcom amerykańskim. Jest tak głównie, dlatego, że budowany w burzliwych czasach upadku ZSRR, okręt nie został wyposażony ani w napęd atomowy ani w katapultę, która spowodowałaby zdolność do prowadzenia znacznie większych operacji z wykorzystaniem wielu typów samolotów.

 

Kuzniecow zmierza na Morze Śródziemne z 20 Su-33 Flanker i około 2000 marynarzy. Oficjalnie wszystkie jednostki rosyjskie skierowane w rejon konfliktu udają się tam, aby asystować przy ewentualnej ewakuacji rosyjskiego portu Tartus, znajdującego się na terenie Syrii. Wzmocnienie obsady wojskowej Morza Śródziemnego przez okręty rosyjskie to też oczywista odpowiedź na podobne kroki, jakie ostatnio wykonały USA, Wieka Brytania i Francja. 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika Hass

Chińczycy zacżeli wyprzedaż

Chińczycy zacżeli wyprzedaż obligacji , oprocentowanie skoczyło z 1,9% na 2,74 % lub cos koło tego , to z Waszyngtonu wysłali sygnał do detonacji chemikaliów po Damaszkiem ... giełdy od razu zareagowały , na potencjalny atak zwyżkami, w szczególnosci ropy i złota ... tak wywoałny popyt na dolary skutecznie ostudził zapedy chińczyków z ich wyprzedażą

Portret użytkownika PanB

To tylko hipoteza, mało

To tylko hipoteza, mało prawdopodobna, możliwe jednak, że mogła narodzić się w umyślę dyktatora. Zaczynamy. Wiemy, że Asad nie należy do ludzi głupich, może szalonych ale nie głupich. Pamiętajmy, że to tylko hipoteza i wszystko co tu napisałem nią jest – no może nie wszystko. Zatem wiedząc że, Asad jest inteligentny, mógł wpaść na iście szatański plan, by zbrodnia, którą zamierzał dokonać, stała się tak nieprawdopodobna, by ciężko można było w nią uwierzyć. Wykorzystał, jak się wyraził Zbigniew Brzeziński, wzrost zrozumienia i świadomości procesów politycznych i społecznych opinii międzynarodowej, po prostu ludzie w pewnych dziedzinach zyskali większą świadomość. Asad pamiętał wydarzenia z 2003 roku i fikcyjne dowody jakie były przedstawiane przez administrację Stanów Zjednoczonych za kadencji Busha w sprawie Iraku i broni masowego rażenia, którą jakoby miał posiadać ten kraj. Wiedział także, że od tego czasu powstało masę publikacji, książek, filmów, stron internetowych, które obnażyły kłamstwa USA. W przestrzeni internetowej, narodziło się przekonanie o istnieniu spisku światowego pod enigmatyczną nazwą New World Order (NWO). Ludzie zaczęli negować pewne wydarzenia, dostrzegać powiązania, nici tego spisku. Od masonerii po wielkie korporacje, od religii po new age. Asad zrozumiał, że Ameryka jest na świeczniku, że każde posunięcie USA czy to militarne czy ekonomiczne, będzie bacznie obserwowane, analizowane i poddawane krytyce z jednoczesnym dopisaniem wybranych wydarzeń do katalogu NWO. Asad dostrzegł odpowiedni moment, a wyczucie czasu go nie zawiodło. Plan był prosty jak konstrukcja cepa. Otóż, zdetonowanie ładunków z bronią chemiczną musi nastąpić w najbardziej nielogicznym momencie wojny, czym bardziej nieprawdopodobny tym lepiej - zaczynacie rozumieć o co mi chodzi. Musiał tylko nastąpić ten punkt kulminacyjny, zdarzenie, które spowoduję, że logika zostanie złamana. Ten czas nastąpił 21 sierpnia 2013 roku, kiedy zbiegły się wszystkie linie. Kiedy do Syrii przybyli inspektorzy ONZ wysłani w celu zbadania doniesień o wcześniejszym użyciu broni chemicznej i co najważniejsze dzieje się to w czasie, kiedy siły rządowe wypierają rebeliantów bronią konwencjonalną a czerwona linia powołana przez Baracka Obamę cały czas jest w mocy. Kto przy zdrowych zmysłach zrobił by coś takiego, to pierwsze pytanie jakie przychodzi każdemu do głowy i nie ma się czemu dziwić, tak podpowiada logika i właśnie taki był plan Asada. Doprowadzić dzięki działaniom politycznym do sytuacji w której nikt, by nie zakwestionował takiego myślenia. Ktoś nadal powie ale po co, jaki miał w tym cel. Kto powiedział, że to on miał w tym cel. Pamiętajmy, że to tylko hipoteza i wszystko co tu napisałem nią jest – no może nie wszystko.

Portret użytkownika JD

Taa... A na takiej samej

Taa...
A na takiej samej zasadzie prowokację w Gliwicach w 1939 roku wymyślił chytry minister Beck.
Ech, dobry człowieku, puknij się waszmość  w główkę.
PS. Amerykanie byli zapytani, skąd mają "dowody". Okazało się, że od izraelskich tajnych służb.
Czy teraz panimajesz, a??
Co więcej, już znacznie wcześniej były doniesiebnia agencyjne o złapaniu najemników zaopatrzonych w gazy bojowe czy środki do produkcji...
Dobrze radzę: tłuczek do ciasta albo do mięsa, duży zamach i ... prosto w łeb!

Portret użytkownika AMRSP

Czytam i czytam co tu

Czytam i czytam co tu piszecie i zastanawiam się jak możemy wygrać tę wojne? Nie mamy armat to jeden z tysiąca powodów.. A chodzi o wojne z ludzka naiwnością i podatkiem na manipulację...
Te pomachiwania szabelką to zwykłe puszenie sie dwóch pawi...
Chwila... zaraz puszczę pawia...
Prawdziwe zagrożenie czai się w naszej świadomości..., która straciła kontakt z... podświadomością...

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika nn

Ja napisał: Co ma być to

Ja wrote:

Co ma być to będzie i tak my malutcy nie mamy wpływu na wydarzenia

 
Typowy przykład "wkodowania".
Tak, media (będące w rekach) obecnie głównie "oswajają" i "wkodowują" obraz bezsilnosci wielu w stosunku do małej grupy.
Tak trzymać, a niewolnik tzw doskonały!

nn

Portret użytkownika Ja

Jeszcze jeden ciekway

Jeszcze jeden ciekway cytat:
 
Jeżeli jesteś w trakcie wojny upewnij się, że nikt nieproszony do niej nie dołączy...
 
i o to tu chodzi bo szala zwycięstwa może się przechylić w druga stronę co mamy na przykładzie Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu...

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika Ja

Nam pozostaje podnosić

Nam pozostaje podnosić świadomość swoją i ludzi "o świecie sytuacji w nim jego prawach etc." w naszym otoczeniu oraz przygotować się na najgorsze.
 
P.S.
Chesz pokoju? szykuj się do wojny ;]

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika jou

bedzie bedzie,kometa ison

bedzie bedzie,kometa ison grzmotnie w ziemie,chlopaki u wladzy uciekna do bunkrow bo niby chronienie sie przed wojna itp.niezly teatrzyk rozgrywaja,nedia beda zyly konfliktem niby 3 wojna swiatowa,pare potyczek,poswiecen zolnierzy a kometka leci i nikt z krzyczacych o tym astronomow sie nie przebije do mediow bo...?no wlasnie gdzie wszystkie oczy beda zwrocone?

Strony

Skomentuj