Rosyjski koncern Kałasznikow zbudował potężnego robota bojowego

Kategorie: 

Źródło: Kałasznikow

W środę, niedaleko Moskwy otwarto targi Army 2018. Podczas tego wydarzenia, rosyjski koncern Kałasznikow zaskoczył wszystkich demonstracją masywnego robota, który według oficjalnych doniesień będzie przeznaczony do działań bojowych i jest aktualnie w fazie rozwoju.

 

Kałasznikow ujawnił między innymi nowy karabin AK-308 oraz elektryczny samochód i motocykl. Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się dużych rozmiarów maszyna. Ważący 4,5 tony mech „Igorek” o wysokości 4 metrów jest kuloodporny i posiada dwa wielkie mechaniczne ramiona.

Źródło: Kałasznikow

Rosyjski koncern nie chciał ujawnić zbyt wielu informacji. Wiadomo tylko tyle, że jest to robot przeznaczony do działań bojowych, który pozostaje w trakcie rozwoju. Zwrócono uwagę, że mechaniczne ręce mogą trzymać dowolne przedmioty, w tym broń. Kałasznikow zapowiedział kolejną demonstrację ulepszonej wersji maszyny na targach w 2019 lub w 2020 roku.

Największe mocarstwa na świecie sporo inwestują w robotykę. Maszyny będą w przyszłości wykorzystywane na wojnach. W przypadku rosyjskiego "Igorka", mamy do czynienia z robotem, który ze względu na swoje rozmiary byłby łatwym celem dla przeciwnika.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.3 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Antolek

Nikt sobie nie zdaje sprawy z

Nikt sobie nie zdaje sprawy z tego, że ten robot robi cięższą kupę, niż sam waży. Fenomen na razie nie daje się wytłumaczyć żadną z naukowych teorii. Być może, że jest to spowodowane błędem konstrukcyjnym, gdyż robot jest, jak wszyscy wiedzą, w fazie rozwojowej i mogą być to zwykłe problemy związane z dorastaniem. Co ciekawe, kupa robota nie śmierdzi , tak jak gnój ludzki,natchnęlo to naukowców do rozpoczęcia badań również nad tym zjawiskiem< W przyszłości ludzie będą robić kupy o różnych zapach, niewyklucozne , że  również o zapachu różanym lub fiołków. Nikt nie bedzie się wstydził smrodu swego .... Dziękuję za uwagę.

Portret użytkownika Cień

Jedynym realnym zastosowaniem

Jedynym realnym zastosowaniem dla takich maszyn, byłoby przenoszenie ciężkich ładunków, a nie walka z wrogiem.

Za dużo Sci-Fi po pijaku naoglądali się ruscy.

BTW. AK-308 to nie nowy karabin tylko kolejna modera kałacha.

,,Najpierw cię ignorują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." (Mahatma Gandhi)

,,Si vis pacem, para bellum." („Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny.”)

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika pilippek

xDDDDD ale lipe wciskacie

xDDDDD ale lipe wciskacie ludziom, szkoda ze znowu znajdą sie wielbiciele rosjan ponad wszystko. 

ustawili w nocy tekturowego robota i stoi s obie tak Biggrin a ten tekst " moze trzymac b ron" xD dajcie mu w te szczypce karabin hahahha 

Portret użytkownika tubylec

Trochę toporny .. wygląda jak

Trochę toporny .. wygląda jak mobilny fotoradar pospawany ze szczątków biełAZa na złomowisku, strasznie duża "głowa" stanowiąca łatwy cel, tam w środku ktoś ma siedzieć? Ręce mogą trzymać broń, owszem - rurę od znaku drogowego .. no i póki co stoi toto i nie rusza się, może jakiś filmik pokazujący go w akcji? No dobra, już się nie nabijam, może faktycznie jest niezły i ma super możliwości a wygląd tylko dla zmylenia przeciwnika i wywołania u niego salwy śmiechu dającej 5 minut czasu na ucieczkę .. hahahahaha, no mimo wszystko nie mogę.

Strony

Skomentuj