Rosyjski generał zabity w Syrii

Kategorie: 

Źródło: Internet

Rosyjski generał Valery Asapov zginął w efekcie ostrzału przez artylerię centrum dowodzenia armii rosyjskiej na terenie Syrii. Miał on rzekomo dowodzić siłami zbrojnymi Rosji na terenie Donbasu. Według informacji pojawiających się w sieciach społecznościowych incydent miał zajść w okolicach Deir ez-Zor.

 

Od czasu otrzymania pierwszych informacji o ostrzale artyleryjskim skierowanym na rosyjską placówkę nie można było nawiązać żadnego kontaktu z generałem, ani jego tłumaczem, przez co zakłada się, że obaj zginęli.

 

Valery Asapov to postać o tyle kontrowersyjna, że Ukraina postanowiła powiązać go ze wszelakimi zbrodniami wojennymi, które miały miejsce na terenie Donbasu. Miał on, według wywiadu ukraińskiego, dowodzić 1 Armią, która to operuje na terenie okupowanym przez separatystów od 2015 do 2016 roku. Wszelakie dowody zgromadzone przez Ukraińców przeciwko jego osobie zostały wysłane, razem z oskarżeniem, do Trybunału Sprawiedliwości w Hadze.

 

W czerwcu 2016 roku, czyli miesiąc po opuszczeniu placówki na terenie opanowanym przez separatystów, Asapov został awansowany na generała dywizji. Ostatecznie rosyjski Minister Obrony potwierdził śmierć generała.

„Jeden ze starszych stopniem oficerów wojskowych, generał dywizji Asapov, który był głównodowodzącym na terenie Syrii i pomagał w odbiciu terenu Deir ez-Zor, został śmiertelnie ranny w wyniku ostrzału artyleryjskiego.”

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Portret użytkownika Perfidiasz

Kto mieczem wojuje - od miecz

Kto mieczem wojuje - od miecz ginie! Podobno zostalo to powiedziane i zapisane dawno temu, jako spodziewana i oczywista prawda! Można tylko dodać - nareszcie! Każdego rosyjskiego bandytę, który hańbił cywilizację europejską w Afganistanie oraz Czeczenii, a także napadem na Gruzję próbował odnowić rosyjski kolonializm i nakręcał tym sposobem m.in. islamski terroryzm - powinien spotkać taki los!

Portret użytkownika Medium

Toż przewrót na Ukrainie był

Toż przewrót na Ukrainie był dziełem amerykańskim z politycznym poklaskiem Polski, a głównie Niemiec (UE). Na Majdanie strzelała międzynarodowa ekipa snajperów, a amerykańce słodkie bułeczki rozdawały (Victoria Nuland).

"rasija nie konczy sie nigdzie"

Obawiam się, że jednak się kończy. Wiesz gdzie? W Izraelu Biggrin

A że obywatelstwo izraelsko-ukraińskie jest teraz przy władzy na Ukrainie, to i mamy efekty. 

Portret użytkownika Alasca

Eeeee nie urabia mnie ta

Eeeee nie urabia mnie ta retoryka kremlowska... jak dla mnie przewrot na ukrainie byl spowodowany buntem kremla przeciw przystapieniu ukrainy do traktatow unijnych o przeplywie wolnego handlu. Gdyby nie rosyjski napad to Ukraina dawno poradzilaby sobie z banda zezimieszkow. To tak jakby w 1989 roku weszly ruskie do Polski nie zgadzajac sie na upadek komuny ktora nie ma co ukrywac upadla w duzej mierze dzieki wsparciu USA. I co? To niby zle?? Ja w 1000 procentach popieram ta zmiane. Zabraklo pozniejszych rozliczen ubekow i komuchow - a ten brak w duzej mierze zawdzieczamy agentom kremla ktorzy dzieki temu dluuugo zachowywali w Polsce wplywy i nadal okradali nasz kraj

Portret użytkownika Gawron

A. Ten generał pomagał

A. Ten generał pomagał ludności Donbasu bronić się przed planami ludobójstwa   słowiańskiej grupy etnicznej od wieków zamieszkującej byłe wschodnie okolice tzw. ‘Ukrainy’, sztucznego tworu powstałego wskutek inicjatywy generałów Hindenburga i Ludendorffa aby zapewnić armii pruskiej dostawy zaprowiantowania. Projekt ‘Ukraina’ udał się dzięki współpracy hetmana Skoropadskiego opłaconej przez rząd Jego Cesarskiej Mości gnębiciela Polaków Wilhelma Hohenzollerna. Porozumienie zostało osiągnięte w Belgii a ogłosznie ‘Ukrainy’ jako tworu państwowego nastąpiło w styczniu 1918 r. Samozwańczy ‘rząd’ w Kijowie planował wybić lub wygnać rodzimą ludność Donbasu.

  1. Rebelia rosyjskokęzycznej mniejszości narodowej ‘Ukrainy’ wybuchła dopiero po wniesieniu przez kijowski samozwańczy ‘rząd’ oligarchów i gangsterów poprawki do konstytucji ustalającej język ‘ukraiński’ (rusiński) jako jedyny dozwolony język na terenie ‘Ukrainy’, tym samym delegalizując rosyjski, polski, węgierski, jidisz i inne języki używane przez mniejszości narodowe żyjące w tym pseudopaństwowym tworze. Należy zauważyć, iż Sekretarz ONZ w 2014 roku podał do wiadomości wszystkich narodów świata, że ‘Ukraina’ nie ma oficjalnie uznanych granic.
  2. Reakcją kijowskiej szajki na protesty i demonstracje na wschodzie ‘Ukrainy’ było wysłanie karnej ekspedycji wspieranej przez lotnictwo i artylerię. Bombardowano i ostrzeliwano miasta, osady i wsie, burząc mieszkalne domy, szpitale, szkoły i żłobki. Zabito kilka tysięcy cywilów, w tym wiele dzieci. Myśliwce ostrzeliwały ulice miast, na których byli cywile. W sieci są wstrząsające zdjęcia i kroniki ofiar, okaleczonych kobiet i zakrwawionych zamordowanych niemowląt. Bataliony tzw. ‘Gwardii Narodowej’, do których werbowano przestępców z więzień i neohitlerowskich banderowskich organizacji jak np. Swoboda, jawnie używającej hitlerowskich symboli i nośników ideologii nazistowskiej, popełniły liczne zbrodnie wojenne, łącznie z rozstrzeliwaniem cywilów, torturami, paleniem ludzi lub zakopywaniem ich żywcem, krzyżowaniem i odrąbywaniem rąk i nóg, rabunkami i gwałtami. Tak się ‘wsławił’ m.in. batalion ‘Azow’, obecnie goszczony przez polskojęzyczny rząd PiSu, który pod wzglądem podlizywania się banderowskiej ‘Ukrainie’ nie różni się od rządu PO. Z tego powodu powstał termin ‘rządy POPiSu’.
  3. Tak jak Polskę dzieli od ‘Ukrainy’ morze przelanej przez nich polskiej krwi, z uporczywie zaniżaną do 200 000 liczbą ofiar wśród głównie polskiej ludności rolniczej w trzech województwach Małopolski Wschodniej, tak teraz rosyjską ludność byłej wschodniej ‘Ukrainy’ dzieli od prohitlerowskich zach. Ukraińcow morze przelanej przez nich krwi niewinnych cywilów. Rząd Putina pozostawał względnie obojętny na cierpienia wschodnioukraińskiej ludności i zdecydował się na pomoc humanitarną i wojskową dopiero pod wpływem presji publicznej w Rosji. Media głownego ścieku nazywają powstańców Donbasu ‘separatystami’ choć są to w rzeczywistości zwykli ludzie pracy, którzy powstali by bronić swych rodzin i swej ziemi przed krwawą soldateską z Zach. Ukrainy.
  4. Miejmy na uwadze, że polskie rodziny uciekające przed przewodzonym przez UPA pospolitym ruszeniem Ukraińców dokonującym barbarzyńskich rzezi Polaków znajdowały pomoc, opiekę i schronienie na Wschodzie ‘Ukrainy’, właśnie wśród rosyjskojęzycznej ludności, z której wywodzą się powstańcy Donbasu. Ukraińcy dokonywali rzezi Polaków, Rosjan, Węgrów i Żydów. Oni nas nienawidzą i nienawidzą wszystkich dokoła.
  5. Nazywane przez apologetów banderyzmu ‘separatystami’ władze wyzwolonych od banderowców republik donbaskich corocznie organizują 11 lipca uroczyste upamiętnienie rzezi Polaków przez Ukraińców, stawiając wartę honorową i oddając hołd naszym pomordowanycm rodakom (https://kresy.pl/wydarzenia/donieccy-separatysci-oddali-hold-ofiarom-rzezi-wolynskiej-foto/ )
  6. Na Youtube można znaleźć wywiady z polskimi patriotami walczącymi z bronią w ręku w szeregach powstańców donbaskich.
Portret użytkownika Medium

Gdyby nie rosyjski napad to

Gdyby nie rosyjski napad to Ukraina dawno poradzilaby sobie z banda zezimieszkow.

Gdyby nie podwójna gra Janukowycza, który nomen omen okazał się w efekcie zdrajcą, nie byłoby w ogóle Majdanu. Janukowycz odstąpił, sprzedał kraj. Reszta to już tylko następstwa.

Strony

Skomentuj