Rosyjski generał ostrzega, że na granicach Rosji z Europą może wybuchnąć wojna nuklearna

Kategorie: 

Foto: wp.mil.pl - Generał Makarov ze swoim odpowiednikiem z Polski, śp. Franciszkiem Gągorem, który zginął pod Smoleńskiem

Jeden z wyższych stopniem rosyjskich wojskowych ostrzegł przed wojną nuklearną na granicach z Europą. Generał Mikołaj Makarov stwierdził, że ekspansja NATO na wschód powoduje, że niebezpieczeństwo, iż Rosja zostanie wplątana w konflikt znacznie wzrosło.

 

Wiele krajów, które należały do Układu Warszawskiego przyłączyło się teraz do NATO. General stwierdza, że z tego powodu możliwość wystąpienia lokalnych konfliktów zbrojnych na prawie całej granicy wzrosła dramatycznie.

"W pewnych okolicznościach, lokalne i regionalne konflikty mogą się przekształcić w wojny na dużą skalę z użyciem broni jądrowej włącznie" powiedział Generał Makarov

Wśród krajów, które zamieniły Układ Warszawski na NATO jest Polska, Węgry, Czechy, Łotwa, Estonia i Litwa. Rosja jest również w konflikcie z NATO w sprawie tarczy antyrakietowej, której elementy miałyby być rozmieszczone w Czechach i Polsce.

 

Generał Makarov jest byłym dowódcą plutonu Armii Czerwonej we wschodnim Berlinie. W trakcie kariery służył w wielu strategicznych i wrażliwych miejscach dla Rosjan. Był głównodowodzącym wojsk na Syberii.

 

Kariera Makarova jest wspierana przez Władimira Putina, który uczynił go dowodzącym floty bałtyckiej i pierwszym pod względem ważności rosyjskim wojskowym dodatkowo odpowiedzialnym za dystrykt moskiewski. Makarov jest rosyjskim szefem sztabu od 2008 roku oraz pełni funkcję doradcy Ministerstwa Obrony.

 

 

Komentarz ZnZ:

Ameryka praktycznie zrezygnowała z umiejscowienia tarczy antyrakietowej w Europie. Jednak ta kapitulacja względem Europy Wschodniej, jaką prezentuje USA nie spotkała się z równą odpowiedzią ze strony Rosji a jej projekty militarne uwieńczone umiejscowieniem baterii rakiet Iskander w obwodzie kaliningradzkim wskazują na to, że planowane są jakieś agresywne działania. Tak stanowcze i szokujące w treści wypowiedzi powinny poważnym ostrzeżeniem dla wszystkich w tej części Europy. Polecam obserwować dobrze media głównego nurtu, aby sprawdzić czy ta informacja znajdzie się w którymś z serwisów informacyjnych.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika xv600

NIE CZAS NA KRYTYKĘ--POLSCY

NIE CZAS NA KRYTYKĘ--POLSCY POLITYCY MUSZĄ ZAWCZASU ZADBAĆ O NASZ KRAJ. PODPISYWAĆ TYLKO TE TRAKTATY KTÓRE SŁUŻĄ POLSCE.    Z TRUDNYMI KRAJAMI ROZMAWIAĆ, DOGADYWAĆ SIĘ  WYJAŚNIAĆ, WSPÓŁPRACOWAĆ.  Z TYMI CO WYSTĘPUJĄ SIŁĄ, I STAWIAJĄ ULTIMATUM NIE ROZMAWIAĆ.  MUSIMY SIĘ ZBROIĆ ALE NA TYLE ILE NAS STAĆ.  ZAWIERAJMY SOJUSZE DOBRE OBOPULNIE !!!

Portret użytkownika suzej wen

co do konfliktu i ceny

co do konfliktu i ceny baryłki ropy 200$-500$ to ja dostrzegam w tym same plusy Smile ot np znikły by korki w dyżych miastach a i ludzie chętniej jeździli by do pracy np tramwajem..... ...moja szklanka jest do połowy pełna ha ha ha

co ma być to będzie

Portret użytkownika NewWorldObserver

Witam i swoje kilka groszy

Witam i swoje kilka groszy dorzucam Wink Niedawno mozna bylo obejrzec wywiad z jednym z rosyjskich ministrow,w ktorym odgrazal sie,ze jak beda chcieli Nas zaatakowac,to nawet nie bedziemy wiedzieli kto i skad uderzyl (wspominal tez cos o kolejnym tsunami po drugiej stronie globu - jezeli beda mieli taki kaprys). Niestety nie moge odnalezc tego filmiku Sad Znalazlem jednak przy okazji poszukiwan rownie ciekawy watek z tymze samym panem :http://www.youtube.com/watch?v=WWvLF4GPeDA&feature=relatedCo Wy na to ?! Czyzby jednak te ciekawe czasy nadchodzily ?! Kto kogo w co tym razem bedzie probowal wrabiac ?! Pozdrawiam Serdecznie !

Portret użytkownika suzej wen

raczej nikt z Was nie kuma o

raczej nikt z Was nie kuma o co chodzi i co jest głównym celem tego konfliktu i jak plan powstał w umyśle główy bliskiego nam mocarstwa. ...już kiedyś o tym pisałem ale niewelu chyba to przyjęło do wiadomości, czasem widocznie muszę się powtarzaćTu nie chodzi o rurociąg, gaz czy ropę. To przebiegły plan a raczej projekt władzy absolutnej mający na celu przejąc kontrole nad tym światem, zawładnąć każdym hektarem tej planety za życia. A skoro czas szybko umyka to z każdą chwilą realizacja tego planu staje się nagonką chorej ambicji umysłu megalomana... Pomyślcie w taki sposób jak mega świr taki superwariat... macie pod sobą kraj, ludzi, technologie wyprzedzającą resztę swiata o 15-20 lat. Potraficie wpływać na pogodę, sterować atmosferą, wywoływać trzęsienia ziemi, tsunami, ulewne deszcze, powodzie, aktywować wulkany, robić to wszystko z jednego miejsca na ziemi. ale czegoś wam brakuje... to wszystko za mało... pragniecie władzy absolutnej, chcecie zawładnąć tą planetą... To zawsze było marzeniem wielkich megalomanów mających wszystko ale jednak to okazywało się zbytnio za mało...S.W.

co ma być to będzie


Niech żyje Wolna Polska! Chwała Bohaterom!
''Siła i honor!''

Strony

Skomentuj