Rosyjski cyberatak na polskie strony internetowe

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wczoraj grupa hakerów posługująca się nazwą "Cyber Berkut", dokonała udanego ataku na stronę internetową polskiego prezydenta oraz witrynę giełdy papierów wartościowych. Sprawę bada obecnie ABW.

 

Strona www.prezydent.pl nie działa do tej pory, a www.gpw.pl wróciła online. Do ataku przyznali się ukraińscy separatyści, a nazwa ich grupy przynosi skojarzenia z Berkutem, który stanowił synonim siły władzy podczas wydarzeń na Majdanie.

 

W oświadczeniu przedstawiciele Cyber Berkutu poinformowali, że atak hakerski dokonany na polskie portale to reakcja na zaangażowanie Polski we wspieranie "ukraińskiego faszyzmu". Zażądano też natychmiastowego wydalenia polskich najemników z terytorium Ukrainy. Wczoraj był zresztą pod tym względem wyjątkowo krwawy dzień, bo z nieoficjalnych informacji wynika, że pod Donieckiem w zasadzce zginęło 6 polskich najemników. Oczywiście oficjalnie nikt nic nie wie, media milczą jak zaklęte.

 

Warto też przypomnieć o dwóch faktach. Po pierwsze, rosyjscy hakerzy dopiero zaczynają cyberwojnę i prawdziwy atak na polską infrastrukturę informatyczną jest jeszcze zapewne przed nami. Po drugie, zmiany w ustawie o stanie wojennym, jakich dokonano jeszcze w 2012 roku pozwalają prezydentowi naszego kraju na wprowadzenie stanu wyjątkowego lub wojennego również na skutek ataków w cyberprzestrzeni. Czy prawo to zostanie wkrótce zastosowane w praktyce?

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Gejounia wcisnęła nam matołów

Gejounia wcisnęła nam matołów i diotów na władze aby te posłuszne barany wypełniły syjoński plan depopulacji i doszczętnego zniszczenia Polski i Polaków.
 Należy sobie uświadomić, że cyberatak w konsekwencji wyczyści konta Polaków ( gówno tam mamy- nie musimy sie tego obawaić) ale wyczyści również konta.. żydowskich złodziei...
 Z czego sie tylko cieszyć..
 Słabość i niedołęstwo tego teoretycznego państwa zwanego potocznie Polską jest porażające... zabezpieczenia informatyczne tak ważnych Urzędów jak UP czy Giełda to powinno obudzić ten zgłupiały naród.
 Ja się pytam: JAKI STOPIEŃ BEZPIECZEŃSTWA TO KUREWSKIE PAŃSTWO NAM ZAPEWNIA?
 

Portret użytkownika gościu

Ano taki stopień, że pierwsi

Ano taki stopień, że pierwsi spier.......ą a my Poloki bedziemy wydymani. Zapewne elity władzy będą się wtedy dobrze bawić gdzieś w USA przy kawce i ciasteczku i opowiadać innym jacy Polacy to głupki i naiwniacy jakich jeszcze nikt na świecie nie znał.

Portret użytkownika Wojox

Przecież o to właśnie

Przecież o to właśnie chodzi...to wyczyszczenie jest zaplanowane od dawna, musieli tylko namieszac w kociolku aby rąbnąć i powiedzą ze to Rosja zrobiła i że kasa nie do odzyskania, musicie się pogodzić z losem....

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika N1KT

Wszystko co widze w TV i

Wszystko co widze w TV i słysze w radio to USTAWIANIE MÓZGÓW POLAKÓW JACY TO ROSJANIE SĄ ŹLI A AMERYKANIE JACY SUPER. Jestem Polakiem i lubię Putina 100 x bardziej od bredzisława. Putin to prawdziwy prezydent i ludzie w jego kraju mimo biedy go szanują (nie ze strachu jak było za czasów Stalina). Wielki plus dla Putina za to że olał unie gejropejską i że nie otworzył przez to granic nie napuszczając sobie do kraju barachła...
Po naszych politykach można spodziewać się tylko ucisku i skandalów dlatego panie prezydencie Putin zrób z tymi kłamcami co trzeba, ale prawdziwych Polaków oszczędź bo i tak dużo wycierpieli aż za dużo i z pewnością to co puszcza TV i Radio nie jest zdaniem prawdziwych Polaków.
 
Jeszcze i tak wszyscy będziemy musieli się przygotować na exodus przez 3 x chiński syndrom z Fukushimy !  WSZYSTKO I TAK I TAK JUŻ JEST W TYM MOMENCIE PRZEGRANE A WOJNA W UKRAINIE I WSZĘDZIE INDZIEJ NIC NIE ZMIENI BO WSZYSCY JUŻ W TEJ CHWILI SĄ PRZEGRANI BEZPOWROTNIE. OD 11.3.2011 ROKU WSZYSTKO STRACIŁO SENS !

Portret użytkownika Medium

Proponuję sięgnąć do źródła

Proponuję sięgnąć do źródła zamiast korzystać z artykułów na polskich stronach:
http://www.cyber-berkut.org/
Ostatni wpis:
14.08.2014 г. КиберБеркут обращается к польскому народу с призывом прекратить геноцид
жителей Донбасса!

Cyberberkut zwraca się do polskiego narodu z wezwaniem zatrzymania ludobójstwa mieszkańców Donbasu.

Strony

Skomentuj