Rosyjski atak rakietowy na islamskich terrorystów w Syrii przeprowadzony za pomocą okrętów z Morza Kaspijskiego

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Wczoraj cztery rosyjskie okręty rakietowe znajdujące się na Morzu Kaspijskim odpaliły 26 rakiet typu cruise, które zostały nakierowane na 11 celów. Źródła rosyjskie twierdzą, że wszystkie cele zostały zniszczone. Jest to oczywista manifestacja możliwości Rosji w zakresie rażenia pociskami sterowanymi celów oddalonych o 1500 km, a także skuteczności dyplomatycznej, bo inne państwa pozwoliły na przelot pocisków w swojej przestrzeni powietrznej.

 

Ataki rakietowe dokonano za pomocą okrętów z rosyjskiej floty na Morzu Kaspijskim. Jest to nie będące częścią światowych oceanów śródlądowe jezioro wielkości Bałtyku, którego wybrzeże dzieli Rosja, Iran i trzy inne mniejsze kraje. Precyzyjna broń wystrzelona z tego morza podobno trafiła wszystkie wyznaczone cele. Ataki z pewnością wymagały współpracy ze strony Iranu i Iraku, ponieważ pociski musiały podróżować przez ich przestrzeń powietrzną aby dotrzeć tą drogą do Syrii.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony potwierdziło, że przed wystrzeleniem pocisków manewrujących nad planem toru lotu pracowano z partnerami zagranicznymi, tak aby pociski podróżowały tylko nad obszarami odludnych i nie stanowiły żadnego zagrożenia dla cywilów. Rakiety przeleciały jakieś 1500 km przed osiągnięciem swoich celów. Sądząc po skali ataku sondowano przy okazji ich skuteczność.

Pociski używane podczas ataku na ISIS są zdolne do trafienia w cel wielkości 3 metrów, znajdujący się w zasięgu do 2500 km. Rosja od tygodnia kontynuuje naloty na siły sunnickich terrorystów w Syrii, w tym na bazy Al-Kaidy i ISIS. Przeprowadzono już ponad 120 lotów bojowych, które okazały się na tyle skuteczne, że wojska Assada postanowiły rozpocząć zmasowaną ofensywę lądową. Teraz do pomocy lotnictwu dołącza marynarki wojenna, a wojna w Syrii jest na dobrej drodze do zakończenia.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika MiterMan

rosja sobie rakietami napyla

rosja sobie rakietami napyla i to jej wystarczy bo ma ich wiecej jak europa pedałów i w rosji chodza pospolici rosjanie je produkowac co w usa zeby zrobic jednego tomahowka trzeba miec studia, dom i znajomych w systemie inwigilacji a do tego najlepiej nie miec rodziny.... kosztorys wojny na lini wschod zachod  jest tak znaczacy ze ewentualna wojna to rytualne sepuku..... katiusze z pijanymi kierowcami robia taki balagan ze poprostu sa nieprzewidywalni :D  i sie smiejsce ze wojska naziemne pamietaja pierestrojke lecz przy obecnym arsenale, ten element jest zbedny

Portret użytkownika Wlodi

Przesłanie Putina do

Przesłanie Putina do przesiąkniętych propagandą Rosjan brzmi, że Rosja jest silna w kraju, gdy jest silna za granicą, i obywatele przynajmniej na razie to kupują. Rosja czerpie poczucie własnej wartości ze statusu światowej potęgi, bo cóż innego jej pozostało? Kiedy ostatnio ktoś kupił rosyjski towar, który nie był ropą?

Portret użytkownika achiles

Właśnie odbywa się

Właśnie odbywa się konferencja prasowa PISu, PO TYM JAK SIĘ SPOTKAŁY WŁADZE TEGO UGRUPOWANIA Z NOWOPRZYBYŁYM AMBASADOREM szatańskim. Jako oficjalne tematy wymieniono współpracę gospodarczą, a ja wiem, że prawdziwym powodem były WYTYCZNE szatańskie, DLA SWOJEGO NOWEGO WASALA W TEJ CZĘŚCI EUROPY. Poprzednie spotkanie przed wyborami PREZYDENCKIMI, też miało miejsce między poprzednim Ambasadorem szatańskim i ówczesnym kandydatem PISu p. Andrzejem Dudą i wygrał wybory i jest obecnie miłościwie NAM PANUJĄCYM PREZYDENTEM, bo to szatan, tak postanowił zza oceanu ( akurat nie byłem i nigdy nie będę fanem BULA). Warto tu nadmienić, że obecny wysłannik szatański objął " posługę " w NASZYM KRAJU OFICJALNIE 3 DNI TEMU i tu odrazu takie spotkanie. To, nie przypadek moi drodzy i spełnia się moje najczarniejsze przewidywanie, że to już dawno zostało wszystko zaplanowane, jak to, że PO, to była banda CWANIAKÓW, MALWERSANTÓW I ZŁODZIEJ, tak i to, że PIS ma przyjść po nich i posprzątać ten bajzel, jaki tamci narobili NAM W KRAJU, tylko po to aby potem poprowadzić NASZYCH OBYWATELI W BÓJ, NA MOSKALA, ( czytaj, na rzeź z Rosjanami ). Wspomnicie moje słowa i nie jestem z nich dumny wcale, gdyż dobro i życie MOICH WSPÓŁOBYWATELI, NAJBLIŻYCH I ZNAJOMYCH, jest dla mnie nawjażniejszym ŻYCIOWYM CELEM.  Nie mamy najmniejszych szans z Rosją i Rosjanami, jako KRAJ I JAKO NARÓD, to jest jasne, jak słońce, a szatany posłużą się NAMI, tak jak się wszystkimi dotąd posługiwali, co już nieraz udowodnili i nadal systematycznie udawadniają, na CAŁYM ŚWIECIE. Oczywiście PIS, to jest ich doskonały ruch i wybór, ponieważ władze tego UGRUPOWANIA MAJĄ SWÓJ WŁASNY RACHUNEK DO WYRÓWNANIA W ICH MNIEMANIU Z PREZYDENTEM PUTINEM I ROSJANAMI, ale jak już coś, to niech sami zgromadzą sobie wszystkich chetnych RODAKÓW I NAJEMNIKÓW i niech jadą odbijać, ze SMOLEŃSKA WRAK TUPOLEWA, zamiast na podstawie tej przyczyny, narażać, cały NASZ KRAJ I NARÓD. JAKO POLSKA I POLACY JESTEŚMY W WIELKIEJ CZARNEJ DZIURZE. Tylko jakaś koalicja PISU z kimś przewidywalnym moze uratować ten pesymistyczny scenariusz, jaki powyżej przedstawiłem, bo jak nie i sami obeją większością WŁADZĘ, to już po NAS, może nie od razu, ale za chwil parę. 

Portret użytkownika Medium

achiles napisał: Właśnie

achiles wrote:

Właśnie odbywa się konferencja prasowa PISu, PO TYM JAK SIĘ SPOTKAŁY WŁADZE TEGO UGRUPOWANIA Z NOWOPRZYBYŁYM AMBASADOREM szatańskim. Jako oficjalne tematy wymieniono współpracę gospodarczą, a ja wiem, że prawdziwym powodem były WYTYCZNE szatańskie, DLA SWOJEGO NOWEGO WASALA W TEJ CZĘŚCI EUROPY. 
A i jego żona ma polskie korzenie ze strony babci:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Paul_W._Jones
Jakby co, to armia USA odchodząca na emeryturę też się do Polski wybiera, np.ten. I kobiet sobie na Sympatii szukają.
 
 

Portret użytkownika kajemaro

Wku..ia mnie pieprzona

Wku..ia mnie pieprzona propaganda mediów czy wschodnich czy zachodnich. Dla "głupich" szaraków jak my wmawia się nam że wschodnia lub zachodnia koalicja robi wszystko do ustabilizowania regionu który akurat bombardują. Dla wszystkich stronniczych weźcie proszę pewne sprawy pod uwagę.
USA - odkąd pamiętam stany prowadzą naloty na kraje arabskie. Nigdy, w mediach nie pokazano ofiar wojennych - pewnie dlatego, żę inteligentne pociski Hamerykańskie trafiają tylko w terrorystów. Kolejna sprawa hipokryzja w postaci wspomagania AL-kaidy w postaci Syryjskich rebeliantów.
Rosja - trzeba przyznać żę w przeciągu 3 dni nalotó zrobili w każdym atakowanym regionie porządek z ISIS- media oczywiśćie przedstawiły problem brutalności - ponieważ rosyjskie pociski mniej inteligentne od Hamerykańskich walą w wszytko co się rusza. Z tym, żę nagła pomoc Assadowi jest określona tylko jako bezintereowna "pomoc" Syryjczykom, gdzie prwadą jest (w mojej skromnej opini) walka o lepsze warunki cenowe na rope (oczywiście dla Hameryki jest to również głowny pretekst pojawienia sie w regionie)
 
Nie odkryłem tu Hameryki ale prosze was skończcie być wreszcie stronniczy i starajcie sie w jakiś sposób jednoczyć - zaczynając własnie od forów internetowych, bo będziemy mieli naprawde przesrane, jeżęli dojdzie do jakiejkolwiek zawieruchy na naszym terenie
 

Portret użytkownika konik3dd

tak sie sklada ze Rosja jest

tak sie sklada ze Rosja jest duzo silniejsza od USA, pomimo kryzysu od lat 90 i nieudacznych rzadownikt nie odwarzyl sie zaatakowac Rosjii. Siedzenie przed komputerem iczytanie wpisow na forum  nie jest dobra forma edukacji. TAjemnice uzbrojenia i techniki sa nie dostepne dla zwyklego zjadacza chleba, a USA ma lepsza propagande medialna kreuja sie na niezwyciezonych. 

Portret użytkownika Arab ahmed

Brawo Rosja! Tylko zakłaname

Brawo Rosja! Tylko zakłaname stany mogą sobie ingerowac w co chca i kiedy chca? A jak ktos inny to zrobi to juz zle... Przynajmniej ruscy zrobia porzadek z ta islamska chołotą, ktorej tak zaciekle bronia amerykance bo nie na reke im zniszczenie isis...

Strony

Skomentuj