Rosyjski atak rakietowy na ISIS zszokował analityków wojskowych z państw zachodnich

Kategorie: 

Źródło: wikipedia.org

Ostatni atak rakietowy na cele w Syrii przeprowadzony przez Rosjan z okrętów na Morzu Kaspijskim zrobił wrażenie na wszystkich. Rosjanie potwierdzili skuteczność swoich pocisków manewrujących i to na odległość 1500 kilometrów.

 

Rosyjskie pociski typu cruise, zyskały oznaczenie Pentagonu SSN-30A "Kalibr"  i wygląda na to, że z powodzeniem mogą konkurować ze słynnymi "Tomahawkami". Przed zademonstrowaniem nowych rakiet rosyjskiej marynarki wojennej, tylko USA i Wielka Brytania miały zdolność do uderzeń rakietowych na takich odległościach.

SSN-30A "Kalibr - źródło: Internet

Aby jakoś przeciwdziałać odbiorowi medialnemu sukcesów armii rosyjskiej, zachodnie media zaczęły rozpisywać się jakoby rosyjskie rakiety spadły na terytorium Iranu. Miały tam zakończyć swój bieg przynajmniej 4 z 26 wystrzelonych. Strona irańska oczywiście tego nie potwierdza, co nie znaczy, że to nie prawda. Z pewnością jednak większość z rakiet dosięgnęła celów.

Źródło: twitter

Dla analityków wojskowych na całym świecie atak rakietowy z Morza Kaspijskiego to przede wszystkim manifestacja zdolności technicznych zaprezentowanych przez Rosjan. Jest to też potwierdzenie, że ich programy badawcze prowadzą do powstawania uzbrojenia nie gorszego od tego zachodniego.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika U_P_Adlina

ilez to nowych

ilez to nowych żydo-anglo-usmańskich troli przypełzło ostatnio na ten portal. Widac że ich panowie są w wielkim szoku po akcjach Rosji w Syrii i postanowili zasłonić swoją konfuzję wściekłymi atakami swojego trolostwa. To tylko upewnia normalnych ludzi o tym, ze Rosja robi dobrą robotę i wychodzi jej to naprawdę celująco

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika abc

Patrzę na podobny artykuł w

Patrzę na podobny artykuł w onecie - lawina komentarzy pod na jedno kopyto w stylu "ruskie kłamio! wikipedia mówi, że nei mogli tak strzyloć bo 300 a nie 1500!! bandyci i osuści" . Patrzę na wp - to samo. Wchodzę więc na niszowe zmiaynaziemi, a tu także starym ukraińskim i ussańskim trolom kupa po nogawkach cieknie ( a i kilku nowych widzę).
No powiedzcie: czego się tak przestraszyliście, łajzy od urabiania opini za dolary, euro i szekle?

Portret użytkownika Nabuchodonozor

abc nie podniecaj się jak

abc nie podniecaj się jak małe dziecko na widok loda. Kto się przesraszył? Nie widzę tu żeby ktoś panikował, ja szukam rzetelnej odpowiedzi, ruscy swoje amerykanie swoje a tacy jak ty amr czy achilles nadajecie jakie to ruskie wspaniałe choć informacje nie są w ogóle potwierdzone. Jeżeli wierzysz na słowo to uwierz mi że mam w domu dwa słonie w karafce, 40 dziwic różnej maści i 100 super aut. 
Ruskie mają taka dziwną tendencję do ubarwiania, koloryzowania, zatajania i najgorsze do kłamst, ot choćby przypomnij sobie morderstwo POLSKICH oficerów w Katyniu, tak tak do tej pory nie chcą odtajnić archiwów, a dopiero kilka lat temu udało sie wymóc na nich przyznanie się do tej chaniebnej zbrodni, nie wspomnę o 17 września i nożu w plecy. Tak więc chodzi o obiektywizm.
A co do obiektywizmu co chwilę słyszę jak to USA jest na kolanach i bankrutuje, jak to ruskie zawojują świat a dziwnym trafem dzisiaj putinowi wyskoczyło jakoby rosja jest na skraju bankructwa. O tym nikt nie napisze, co gorsze jak powiedział sam wielki putin już może w maju trzeba będzie sięgnąć po oszczędności z lokat obywateli aby finansować państwo, poszukaj w necie dzisiejszej konferencji putina a przekonasz się o czym piszę.

Portret użytkownika abc

I następny co to:

I następny co to: "niezwiązany z tematem", "łaknący uczciwości", "rycerz prawdy", "niezrzeszony wojownik o wolnośc słowa", "niemogacy patrzec na ruski fałsz", "przypadkiem przechodził i zauważył, że ktoś nie ma racji" itd itp .... a się prędzej zesr.a taki niż swojej banderowskiej albo ussańskiej propagandy nie wciśnie.

Portret użytkownika Nabuchodonozor

Najgorsze jak taki jak ty

Najgorsze jak taki jak ty łyka propagandę i nie ważne skąd płynie. Propagandę sieje każdy ważne by odfiltrować z tego zalewu informacji choć kąsek prawdy. Jak widać tobie cięko to przychodzi, a twoja odpowiedz jest na poziomie półgłówka. 
Nie męcz się już z odpowiedzią bo wystarczająco dużo o sobie powiedziałeś.

Strony

Skomentuj