Rosyjski analityk zasugerował atak nuklearny na superwulkan Yellowstone i uskok tektoniczny San Andreas

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Szef rosyjskiego Think Tanku, Akademii Problemów Geopolitycznych - Konstantin Sivkow, opublikował intrygującą analizę geopolityczną. Padają w niej sugestie, że Rosja powinna brać pod uwagę celowe wywołanie erupcji superwulkanu Yellowstone, co spowodowałoby degradację pozycji USA na świecie i zapewniło przewagę Rosji.

 

Analityk określił postawę zachodu jako "pchanie się w kierunku granic Rosji". Zdaniem Sivkowa atak na amerykański słaby punkt, za jaki uważa tykającą bombę wulkaniczną na terenie parku narodowego Yellowstone, to racjonalne posunięcie pozwalające na wyeliminowanie sporej ilości przeciwników.

 

Rosjanin dowodzi w artykule opublikowanym w rosyjskiej prasie, że superwulkan Yellowstone i tak jest na krawędzi erupcji. Według niego istnieje wiele przesłanek wskazujących, że w obrębie tej wielkiej kaldery cały czas rośnie aktywność i w takich okolicznościach erupcję mogłaby wyzwolić detonacja nawet ładunku jądrowego o wielkości do megatony. Konsekwencje takiego ataku byłyby niszczące dla dużej części Ameryki Północnej.

Na dodatek rosyjski analityk wskazuje kolejne miejsce do ataku - uskok San Andreas. Podwodna detonacja w tamtym miejscu może wywołać konsekwencje w postaci potężnego trzęsienia ziemi, zdolnego do wytworzenia fal tsunami, które mogą zniszczyć całe pacyficzne wybrzeże USA.

Radykalne wypowiedzi kolejnego rosyjskiego analityka w krótkim czasie idealnie opisują atmosferę jaka panuje na linii NATO-Rosja. Prowokacyjne wypowiedzi i szokujące perspektywy planowanych ataków mają wywołać strach i zmusić do myślenia. Rosja wymachuje nuklearnym straszakiem i ktoś w końcu może oberwać.

 

 

Źródło:

http://vpk-news.ru/articles/24405

http://www.smh.com.au/world/russian-analyst-urges-nuclear-attack-on-yellowstone-national-park-and-san-andreas-fault-line-20150331-1mbl14.html

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika cesio 47

Arli nie bedzie żadnej wojny

Arli nie bedzie żadnej wojny swiatowej chyba przez przypadek a to sie może zdarzyć w kazdej chwili. Władcy swiata wiedzą , że mogliby stracić wszystko co maja czyli głownie ludzi a  ludzie którzy ocaleja mogliby zacząć mysleć niepoprawnie. Będą lokalne kolflikty zastępcze obecne i nowe jak Korea. Zachód nie uderzy na Rosję bo Rosja jest nie do pokonania przez swoje położenie geograficzne. Zobacz mape to może cie oswieci. Rosja jest potegą lądową a USA morska i to jest ich słaby punkt. Jedna bomba sredniej mocy eksplodujaca w Atlantyko zniszczy wschodnie wybrzeże USA i zachodnią Europę. Pamiętasz super torpedę "przypadkiem " pokazaną przez Rosjan jakiś czas temu?? Śpij spokojnie przyjacielu , Polsce  mogą zagrozić tylko sami Polacy co sie zresztą dzieje każdego dnia.

Portret użytkownika arli

Portal kresy24

Portal kresy24 -

Budżet:
850.442 PLN (w tym 782.942 PLN – dotacja MSZ RP) 

Główne zdarzenia prawne o skutkach finansowych w 2012 roku:
- Umowa z polskim MSZ na „Wspieranie niezależnych mediów na Białorusi i Ukrainie oraz w innych krajach zamieszkania Polonii”
 

- Umowa z amerykańskim Departamentem Stanu na pomoc represjonowanym na Białorusi.
 

 

Wiadomosci z jakich kopiuje portal kresy24 to albo Podrobnostki Ukrainski portal informacyjny, jeden z wiodacych projektow informacyjnych internetu na Ukrainie,ktory jest powiazany z Niezalezna TV.ukrainy, albo z portalu Polityka, albo wogole wiadomosci brane sa chyba z powietrza. !
Wiec daruj sobie te ukrainska stronke i poszukaj czegos bardziej wiarygodnego. 
 

Strony

Skomentuj