Rosyjski analityk zasugerował atak nuklearny na superwulkan Yellowstone i uskok tektoniczny San Andreas

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Szef rosyjskiego Think Tanku, Akademii Problemów Geopolitycznych - Konstantin Sivkow, opublikował intrygującą analizę geopolityczną. Padają w niej sugestie, że Rosja powinna brać pod uwagę celowe wywołanie erupcji superwulkanu Yellowstone, co spowodowałoby degradację pozycji USA na świecie i zapewniło przewagę Rosji.

 

Analityk określił postawę zachodu jako "pchanie się w kierunku granic Rosji". Zdaniem Sivkowa atak na amerykański słaby punkt, za jaki uważa tykającą bombę wulkaniczną na terenie parku narodowego Yellowstone, to racjonalne posunięcie pozwalające na wyeliminowanie sporej ilości przeciwników.

 

Rosjanin dowodzi w artykule opublikowanym w rosyjskiej prasie, że superwulkan Yellowstone i tak jest na krawędzi erupcji. Według niego istnieje wiele przesłanek wskazujących, że w obrębie tej wielkiej kaldery cały czas rośnie aktywność i w takich okolicznościach erupcję mogłaby wyzwolić detonacja nawet ładunku jądrowego o wielkości do megatony. Konsekwencje takiego ataku byłyby niszczące dla dużej części Ameryki Północnej.

Na dodatek rosyjski analityk wskazuje kolejne miejsce do ataku - uskok San Andreas. Podwodna detonacja w tamtym miejscu może wywołać konsekwencje w postaci potężnego trzęsienia ziemi, zdolnego do wytworzenia fal tsunami, które mogą zniszczyć całe pacyficzne wybrzeże USA.

Radykalne wypowiedzi kolejnego rosyjskiego analityka w krótkim czasie idealnie opisują atmosferę jaka panuje na linii NATO-Rosja. Prowokacyjne wypowiedzi i szokujące perspektywy planowanych ataków mają wywołać strach i zmusić do myślenia. Rosja wymachuje nuklearnym straszakiem i ktoś w końcu może oberwać.

 

 

Źródło:

http://vpk-news.ru/articles/24405

http://www.smh.com.au/world/russian-analyst-urges-nuclear-attack-on-yellowstone-national-park-and-san-andreas-fault-line-20150331-1mbl14.html

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)Komentarze

Portret użytkownika cesio 47

Arli nie bedzie żadnej wojny

Arli nie bedzie żadnej wojny swiatowej chyba przez przypadek a to sie może zdarzyć w kazdej chwili. Władcy swiata wiedzą , że mogliby stracić wszystko co maja czyli głownie ludzi a  ludzie którzy ocaleja mogliby zacząć mysleć niepoprawnie. Będą lokalne kolflikty zastępcze obecne i nowe jak Korea. Zachód nie uderzy na Rosję bo Rosja jest nie do pokonania przez swoje położenie geograficzne. Zobacz mape to może cie oswieci. Rosja jest potegą lądową a USA morska i to jest ich słaby punkt. Jedna bomba sredniej mocy eksplodujaca w Atlantyko zniszczy wschodnie wybrzeże USA i zachodnią Europę. Pamiętasz super torpedę "przypadkiem " pokazaną przez Rosjan jakiś czas temu?? Śpij spokojnie przyjacielu , Polsce  mogą zagrozić tylko sami Polacy co sie zresztą dzieje każdego dnia.

Portret użytkownika arli

Portal kresy24

Portal kresy24 -

Budżet:
850.442 PLN (w tym 782.942 PLN – dotacja MSZ RP) 

Główne zdarzenia prawne o skutkach finansowych w 2012 roku:
- Umowa z polskim MSZ na „Wspieranie niezależnych mediów na Białorusi i Ukrainie oraz w innych krajach zamieszkania Polonii”
 

- Umowa z amerykańskim Departamentem Stanu na pomoc represjonowanym na Białorusi.
 

 

Wiadomosci z jakich kopiuje portal kresy24 to albo Podrobnostki Ukrainski portal informacyjny, jeden z wiodacych projektow informacyjnych internetu na Ukrainie,ktory jest powiazany z Niezalezna TV.ukrainy, albo z portalu Polityka, albo wogole wiadomosci brane sa chyba z powietrza. !
Wiec daruj sobie te ukrainska stronke i poszukaj czegos bardziej wiarygodnego. 
 

Portret użytkownika o jejku...

właśnie tak to [...] ma

właśnie tak to [...] ma wyglądać... Tylko nie podano w tym artykule, że co prawda Putin obdarował żydów stanowiskami oraz biznesem, ale za każdym z tych decydentów stoi zaufany cień funkcjonariusza odżydzonego KGB czyli FSB ...
 Chabad tak gloryfikuje Putina aby wśród jego potencjalnych przeciwników wzbudzić nieufność a wręcz nienawiść za jego rzekome poddaństwo żydowkiemu syjonizmowi...
 I jak widac po niektórych forumowiczach, że to sie im udało..
 Mnie jednak nic nie zwiedzie, bo myślę w ten sposób:
 Po co ten Lazar tak pieje głośno o dobroczynności Putina?
 No po co?
 Przecież takie sprawy się trzyma w tajemnicy...!!
 Idąc takim torem moich watpliwości, drążąc temat odkryłem prawde o stosunkach żydów do Putina, które teraz zaprezentowałem..
 Chabd jednak nosi kaganiec jaki Putin im założył a teraz dołożył smycz w drodze nacjonalizacji banku Rotshilda, czyli Centralnego Banku Rosji...
 Nie dziwi cię to [...]?
- pozdrówka...

Portret użytkownika Beno

Wielu tu pisze  bzdury nie

Wielu tu pisze  bzdury nie siejcie propagandy, ponieważ jakaś śmieszna wypowiedz analityka nie ma znaczącego wpływu obronnego bezpeiczęśtwa świata, takie decyzje trafiają Generałowie z sztabem bezpieczeństwa,nie zapominajmy że starszenie w mediach w różny sposób, to od dziesiątek lat nic innego jak zabawy psychologiczne ,,, Generałowie wiedzą przecież że jest taka opcja, ale nikt nie będzie szczelał bez powodu do wulkanu  ,,Yelo Stone,,  czysta bzdura. Gdyby już doszło do takiego scenarjuszu, to przecież oni sobie zdają sparwę że to pociągnie do zniszczenia większej części świata po przez wymianę jądrową , dlatego ta opcja jest dla odstraszania  ,,ostatecznośći,, z różnych zródeł  wiecie że          ,,Pan Bóg,, zakończy tą wojne   z 3 dniami  ciemności i sądem nad każdym człowiekiem tak że plany satanistów się nie wypełnią ........posłuchajcie szejka ,,,,,,
 
https://www.youtube.com/watch?v=sGAjOzjgaDQ

Portret użytkownika arli

Nie wiem co za jelop dal Ci

Nie wiem co za jelop dal Ci minusa, ale z tego wynika ze bardzo malo czyta na ten temat naukowych artykulow.
 
 
 
Uważa się, że erupcje superwulkanu to druga – po uderzeniu asteroidy – najbardziej tragiczna w skutkach katastrofa na Ziemi. Wspomniany Long Valley, który wybuchł ostatnio około 760 tys. lat temu, zarzucił popiołem połowę obszaru dzisiejszych Stanów Zjednoczonych. Z kolei erupcja superwulkanu pod jeziorem Toba, do jakiej doszło 70 tys. lat temu, doprowadziła do trwającej około 8 lat „zimy wulkanicznej” (a w konsekwencji do masowego wymierania homo sapiens – na całym świecie przetrwało wówczas w sumie nie więcej niż kilkanaście tysięcy ludzi), a także globalnego ocieplenia, którego skutki były odczuwalne przez tysiąc lat.
Konsekwencje wybuchu superwulkanu pod Yellowstone mogą być o wiele poważniejsze. Naukowcy szacują, że katastrofa zniszczyłaby znaczną część Ameryki Północnej, nie mówiąc o samych Stanach Zjednoczonych, a pyły, które unosiłyby się w powietrzu jeszcze przez wiele lat po erupcji, odcięłyby dopływ światła do powierzchni Ziemi. W takich warunkach umarłaby nie tylko część zwierząt, ale również większość upraw, przez co znacznie zmniejszyłaby się ilość żywności na świecie. Wielu ludzi umarłoby z powodu głodu. Doszłoby też do nagłego ochłodzenia klimatu. Wyliczono nawet, że mogłoby to wpłynąć na obniżenie temperatury na świecie o około 10 stopni Celsjusza na okres co najmniej 10 lat, a tym samym na zmianę życia na Ziemi. Są i tacy, którzy mówią o „zagładzie cywilizacji, jaką znamy”. Uczeni twierdzą, że ewentualnej erupcji superwulkanu obecnie nie można zapobiec.
– Ryzyko zniszczenia Ziemi przez wybuch superwulkanu jest dużo bardziej realne niż uderzenie asteroidy – mówi znany wulkanolog Clive Oppenheimer.
– Wybuch superwulkanu jest zdarzeniem, z jakim będziemy mieli do czynienia prędzej czy później. Skutki będą podobne jak po uderzeniu asteroidy. Ryzyko takiego zdarzenia jest małe, ale kiedy to się stanie, konsekwencje będą katastrofalne – twierdzi dr Malfait.
Tymczasem, jak donosi magazyn The National Geographic, kieszeń magmy pod kalderą superwulkanu pod Yellowstone wyraźnie pęcznieje. Na obszarze odpowiadającym wielkości zbiornika magmy grunt podniósł się już niemal o stopę.
http://www.superkalejdoskop.com/index.php/natura/1507-przyczajona-bestia

Portret użytkownika Wlodi

Najbardziej bawi mnie jak

Najbardziej bawi mnie jak putinowskie klakiery przytakuja i schlebiaja sobie wzajemnie cieszac sie z newsow z ruskiej propagandy ktora nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscia. W dodatku przytaczaja pseudonaukowe fakty oraz zafauszowany obraz historii. A wszystko podszyte antysemityzmem oraz opowiastkami o demonicznej wizji nwo. Zal mi was zdrajcy Polski - angelus, ben, achilles, excar itp Zal ze macie tak poryte berety. Zal mi ze umrzecie tak bardzo niespelnieni otoczeni wlasnymi chorymi wizjami.

Strony

Skomentuj