Rosyjska stacja "Biegun Północny-40" musi zostać ewakuowana w wyniku roztopów w Arktyce

Kategorie: 

Stacja arktyczna "Biegun Północny-40"

Arktyka to miejsce, które w ciągu ostatnich lat zmieniło się najbardziej. Rozmarzanie lodu na biegunie północnym powoduje rekordowe uszczuplenia pokrywy lodowej. Dochodzi też do wielu pęknięć lodu i jego przemieszczania się. Zjawiska te doprowadziło do groźby zniszczenia rosyjskiej arktycznej stacji badawczej "Biegun Północny-40" (Северный полюс-40).

 

Stacja dryfuje na wielkiej bryle lodu, która zaczęła się zmniejszać. Jest to miejsce, w którym monitoruje się stan środowiska w wysokich szerokościach geograficznych na Oceanie Arktycznym. Dzięki niej można mierzyć zanieczyszczenie środowiska naturalnego w Arktyce, a także prowadzić obserwacje meteorologiczne. W tej chwili znajduje się tam 16 osób.

 

Co jakiś czas dochodzi do ruchu lodu, co może radykalnie zmienić sytuację. Władze rosyjskie obiecały, że na początku czerwca wyślą po ekipę lodołamacz Jamał, ale zorganizowanie takiej wyprawy ratunkowej to nie jest prosta sprawa i już teraz mówi się, że dotarcie do miejsca stacji Biegun Północny-40 może zająć ponad miesiąc. Lato dopiero się zacznie i pozostanie tam wtedy będzie bardzo niebezpieczne. Czas podobnej ewakuacji stacji Biegun Północny-37 wyniósł 40 dni.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Monckton, to przyboczna

Monckton, to przyboczna dziwka mafii przemysłu naftowego, energetycznego i wydobywczego!!! Mafia ta boi się ekologii jak ognia i unika jej, aby nie stracić nawet złamanego centa ze swoich wypchanych miliardami dolarów kieszeni!!!
W wykładziku do którego link podesłałeś (proponuję zobaczyć od początku), ten ćwok komprominuje się już na samym początku i to na tyle, że nie ma sensu dalsze analizowanie jego pseudo dowodów!!!
Mówi, że jedyną rzeczą której nie zamierza robić w wykładzie, to mówić, że możemy bezkarnie rujnować, zanieczyszczać i zaśmiecać środowisko naturalne, by po chwili zachwalać zbawienne w walce z malarią działanie DDT - środka który zabija nie tylko komary malaryczne, ale WSZYSTKIE owady które mają z nim kontakt !!! Środka, który odkłada się w tkankach tłuszczowych zwierząt i doprowadza do wymierania całych gatunków ptaków!
BURAK A NIE LORD... I TYLE W TEMACIE!!!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Dokładnie ocieplenie klimatu

Dokładnie ocieplenie klimatu w jego żemującym wykładzie to mały skrawek całej wypowiedzi. Koleś opłacany przez lobby naftowo-węglowe. Niemniej co do jednego ma rację ocieplenie klimatu nie zależy tylko od CO2 ba praktycznie nie ma on wpływu na klimat. dzis cos takiego napisałem:
"wpływ dziłalności ludzi na "pogodę" jak i na całe środowisko naturalne jest jak najbardziej zauważalny, ale czy geoinżynieria(Co2 też pasuje choć trochę mniej niż geoinzynieria)??? Po pierwsze rabunkowa wycinka lasów, najgorsze co może być to spalanie węgla - geoinżynieria która istniałą by (ja zakłądam że chemtrails nie istnieje) to przy spalonym węglu i uwolnionych biliardach czy trilirtach ton sadzy, popiołów i pierwiastków z całej tablicy Mendelejewa to niezauważalny procencik, następnie bardzo ważny czynnik to zaburzenie prądów oceanicznych (scieki, ropa i coraz częściej zauważalny problem folia) jak i zaburezenie prądów atmosferycznych chyba duzo tego się nazbierało. Ale czy rzeczywiście człowiek aż w tak dużym stopniu zmienia klimat?? Ja jako "konserwa" i osoba wierząca jakoś w naukę twierdzę za wieloma publikacjami i dowadami że największy wpływ na Ziemie ma Słońce, miejsce w kosmosie(gestość, temperatura itp) pochłonięte galaktyki karłowate( pamietasz naszą ciekawąrozmowę) no i ciepło wew Ziemi. 
Dodam że ludzie nie byli odpowiedzialni za Plejstocen a zmiany jak pokazują nam badania były wtedy bardzo duże, większe o kilka szeregów niż teraz - koniec ostatniej epoki lodowcowej najpierw nagła zniżka tem (na jakieś 100 lat o 2 stopnie a następnie ocieplenie o prawie 4 w przeciągu 200 lat. 
dodam tylko jeszcze mały wykresik tak by bardziej namieszac Język

link do wykresu bo cały nie wszedł: http://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.eioba.pl%2Ffiles%2Fuser453%2Fglobal_temp_trends_1.gif&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.eioba.pl%2Fa%2F20pr%2Ftomasz-teluk-co-z-tym-klimatem&docid=fpDe1ULdRgGlmM&tbnid=Bh7LI0qv3T1brM&w=800&h=575&ei=tp-fUZrsHbKu4QSGkYC4Bg&ved=0CAcQxiAwBQ&iact=ricl

Skomentuj