Rosyjska marynarka zmusiła turecki statek do zmiany kursu aby uniknąć kolizji

Kategorie: 

Źródło: Black leon/ru.wikipedia/CC BY 3.0
Praktycznie co chwilę pojawiają się kolejne wieści o konflikcie rosyjsko-tureckim. W niedzielę rosyjski niszczyciel oddał strzały ostrzegawcze w kierunku tureckiej łodzi rybackiej na Morzu Egejskim, która mogła doprowadzić do kolizji. Dziś doszło do podobnego incydentu, lecz tym razem na Morzu Czarnym.

 

Jak powiadomiła ukraińska firma Czernomornaftogaz, statek handlowy należący do Turcji wszedł na kolizyjny kurs z rosyjskimi jednostkami, które holowały elementy platformy wiertniczej. Należąca do Rosji korweta oraz jednostka obrony wybrzeża interweniowały i zmusiły turecki statek, który nie reagował na ostrzeżenia, do zmiany kursu. Na szczęście tym razem obyło się bez użycia broni.

 

Po wczorajszym incydencie Turcja powiadomiła, że jej cierpliwość ma swoje granice a reakcja rosyjskiego niszczyciela Smetlivy na nadciągającą łódź rybacką była przesadzona. Jest to już drugi taki incydent w przeciągu dwóch dni a wzajemne relacje wciąż pogarszają się.

 

Jednocześnie Rosja wskazała, że tureckie wojska dokonały inwazji na Irak i naruszyły suwerenność tego państwa. Wczoraj w niektórych irackich miastach odbyły się demonstracje potępiające działania Turcji, na których między innymi palono flagi. Jeden z irackich polityków zasugerował aby podjąć stosowne do tej sytuacji działanie i zaatakować najeźdźcę.

 

 

Źródła:

https://www.rt.com/news/325840-russian-navy-platform-turkish-vessel/

http://www.reuters.com/article/us-mideast-crisis-russia-turkey-idUSKBN0TX0RM20151214#s3ohpuZ5lWdlcg2V.97

http://www.sott.net/article/308406-Telling-it-like-it-is-Russia-calls-Turkeys-invasion-of-Iraq-unjustifiable-illegal-invasion

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika Zenek :)

" Terroryzm narodził się wraz

" Terroryzm narodził się wraz żydowską ideą komunizmu, to dziecko komunizmu, i jak wszyscy dobrze pamiętają, zaczęło się od zamachu w Sarajewie (wybuch pierwszej wojny światowej) potem był terror rewolucji z Rosji. Mossad miał oczywiście ogromy udział w terroryzmie. Mossad tworzył terroryzm (tragedia w Smoleńsku to też prawdopodobnie sprawstwo Mossadu). Gadowski.. jak mogłeś uwierzyć agentowi Mossadu, przecież to oczywiste, że agent Mossadu was wpuszcza w kanał (zwłaszcza w związku z udziałem Rosji w wojnie w Syrii.. Izrael nie wybaczy Putinowi, że broni Assada i Syrii. Niezależna od USA Syria to dla Izraela śmierć, dla dolara też. Przypominam, że Spilberg to czołowy żydowski propagandysta."

"Znam Mahabharatę i Bhaktiwedantę,aktualnie szukam wpływu żydow u Hetytów i w Asyrii. Jedyną kulturą której nie zinfiltrowali to kultura Chińska. Sami się zasymilowali. Też ciekawe, jedyna starsza żyjąca kultura na ziemii. A wracam do żydów tylko dlatego że „stary schemat” ta sefardyjska sekta sabbataistów właśnie rozgrywa poraz kolejny przez amerykańskie bankokracje finansując i szkoląc arabską inwazję na europę. Casus kalifatu Hiszpańskiego dzieje się na naszych oczach. Nie chodzi mi o wiarę, a o polityczne jej wykorzystanie. Aktualny Zoharyzm rodem z Wielkiego Wschodu to atak komunistów na kulturę zachodu. Religia, Masoneria, Banki i Korporacje to tylko narzędzia wsparte medialną propagandą. Aby zrozumieć skąd idą rozkazy i jak wróg działa trzeba poznać jego korzenie, historię, wiedzę, mentalność i znaleźć słabe strony. Nie ciekawość mną kieruje ale poszukuję strategii. Wiemy kim są, ale znaleźć na nich sposób to wyzwanie. W otwartej walce nie mamy szans. Sami Rotshildowie przez Hongbinga oceniani są na min.53 biliony dolarów. Walka nie ma sensu. Tylko intryga."

(https://adnovumteam.wordpress.com/2015/12/13/syria-74-i-75-dzien-sprzatania-swiata/#comment-80793

polecam poczytać całe drzewko/wszystkie odpowiedzi )

A patrząc po manewrach "tureckiej" floty USILNIE ONI (żydonaziści tureccy czyli ichni syjoniści zwani Młodoturkami (ci od holokaustu CHRZEŚCIJAŃSKICH Ormian - ponad milion bestialsko zakatowanych ludzi we "wołyńskim stylu")) USILNIE SZUKAJĄ "TRUPA" by ich ajwajowe rozgłośnie mogły wszcząć "świętą wojnę z rosyjskim prawosławiem"... Po to są te "kolizje" jakie usilnie próbują wykonać.... Pewnie też na statkach po "maszty" wypełnionych koszernym semtexewm czy sarinem.... Oczywiście "całkowicie" "przypadkiem"..... i oczywiście też "przypadkiem" ukradkiem śledzonymi przez drony z PRZEKAZEM dla TV NA ŻYWO..... bo "SHOW MUST GO ON" dla głupich zjudaizowanych goim...... niewolników ludobójczej, nazistowskiej, żydowskiej ideologii udającej religię... tak od tysiącleci.....

Portret użytkownika piotr123456

troche smiac mi sie chce

troche smiac mi sie chce czytajac te newsy, ciekawe kogo jutro ostrzelaja. pracuje na morzu jako nawigator i przyznam ze niestety dosc czesto zdazaja sie takie sytuacje rybacy wlasciwie nie maja zadnego pojecia o przepisach badz ich nie respektuja. to, ze podplywaja bardzo blisko nikogo nie dziwi. inna sprawa to roznej masci nawigatorzy z azji ktorym czasami prawa strona myli sie z lewa i wymuszaja (jak na drodze ten z prawej ma pierwszenstwo). niecale kilka dni temu mialem taka sama sytuacje a z rybakami to nawet nie zlicze. te wiadomosci to niestety tylko robienie wody z mozgu tym co jeszcze go maja i budowanie napiecia.

Portret użytkownika volviak19

Dzięki przyzwoleniu

Dzięki przyzwoleniu Komendanta Bruska dziś kilka słów o dopiero co zakończonej hucpie paryskiej, dla zmyłki zwanej Światową Konferencją Klimatyczną pod patronatem ONZ. Tak nawiasem, to co myślę o ONZ, w żadnym przypadku nie nadaje się do druku i niedawno o tym pisałem, przytaczając przykład szwedzkiego zbira Daga H.
Hucpa paryska odbyła się pod hasłem:
„Nie dopuśćmy do wzrostu średniej temperatury na Ziemi powyżej 2 stopni w porównaniu z erą przedindustrialną”,
zaś końcowe porozumienie nosi tytuł:
„Konieczność utrzymania wzrostu średniej temperatury Ziemi w stosunku do ery przedindustrialnej na poziomie znacząco mniejszym niż 2 stopnie”.
Już sam tytuł tego „porozumienia” jednoznacznie wskazuje, że pod względem metodologicznym jest to oczywisty bełkot, biorąc pod uwagę, że do ery przedindustrialnej należą zarówno lata IX-XI wieku, kiedy na Grenlandii istniały rolnicze osady Wikingów, od których zresztą pochodzi nazwa wyspy, jak i lata XVII wieku, zwane „mała epoką lodowcową”. Prosty wniosek – taki bełkot mogli podpisać tylko wyjątkowo pazerni złodzieje, albo skrajni debile umysłowi. W przypadku delegacji polskiej skłaniałbym się ku tej drugiej opcji, choć nie wykluczam, że paru przekupnych złodziei też by się znalazło.
Jak ta cała „Konieczność” ma być zrealizowana?
Ano na drodze „walki z emisją” tzw. „gazów cieplarnianych”, tzn. konkretnie z jednym, a mianowicie CO2. Łatwo można sprawdzić, że taka np. para wodna ma ok. 10-krotnie większy wpływ na „efekt cieplarniany”, niż CO2, ale z parą wodną trudno byłoby walczyć, więc powalczymy z CO2! Jak?
Obkładając „emisję” CO2 podatkiem przekazywanym następnie producentom skrajnie drogiej „energii bezemisyjnej” oraz w postaci łapówek przekupnym politykom i ich partiom! „Pieniądz wprawia wszystko w ruch” wg genialnej piosenki z KABARETU! Biedaczyny zapomniały jednak napisać, jak opodatkują np. taki wulkan Etna, który tylko w trakcie hucpy paryskiej wyemitował więcej dwutlenku, niż cała roczna emisja Włoch!
Przez nikogo nie wybrane ani autoryzowane gremia (a więc zgodnie z zasadą wszystkich glin – gdy zbiera się 3-ch spiskowców, to dwaj z nich są glinami), zatem o ściśle jednoznacznym składzie, ustaliły, że podatek powinien wynosić 80 US$ od tony wyemitowanego dwutlenku węgla, a najlepiej jeszcze więcej.
Spróbujmy policzyć, jakie to kwoty.
Z równania spalania węgla wynika, że 1 tona CO2 powstaje ze spalenia 272 kg czystego węgla, czyli w przybliżeniu z 300 kg węgla kamiennego lub 600 kg węgla brunatnego. Zatem podatek „klimatyczny” od 1 tony węgla kamiennego to 265 US$ = 1050 zł, gdy kopalnia dostaje za wydobyty węgiel 250 zł za tonę!
1 tona węgla brunatnego byłaby obłożona podatkiem 140 US$ czyli 550 zł!
10 mln ton węgla kamiennego, to podatek w wysokości 2650 mln US$.
Biorąc pod uwagę roczne wydobycie węgla kamiennego (80 mln ton) i brunatnego (65 mln ton) w Polsce oznaczałoby to konieczność płacenia przez Polskę „taksy klimatyczne” w kwocie ok. 30 miliardów US$ każdego roku!!! Zwyczajowa łapówka dla tych, co „zapiszą” Polskę do tego interesu, wynosi 10-15%, czyli paru pazernych złodziei w Polsce i związane z nimi kręgi polityczne otrzymałyby do własnych kieszeni kwoty 4,5 miliarda US$ każdego roku! Nie ma nawet porównania z tymi mizernymi 15 mln US$, które za Szymany zwinęli eSeLDuchy.
Jednocześnie wyjaśnia to, dlaczego „w obronie TK” opozycja wyprowadza na ulice tysiące durniów. Tu nie chodzi o żadną obronę TK, tylko jak najbardziej chodzi o pieniądze, które zdają się opozycji przechodzić koło nosa. Biorąc pod uwagę wspomniane kwoty, banda łapówkarzy i złodziei nie zawaha się przed popychaniem Polski na krawędź wojny domowej. Nie na darmo główną rolę odgrywa niejaki Swetru, jednoznaczny pachołek międzynarodowej finansjery!
Ponieważ wydobycie węgla kamiennego w takiej ChRL można szacować na 500 mln ton rocznie, Chiny musiałyby płacić rocznie 130 miliardów dolarów podatku, z czego ok. 20 miliardów wpłynęłoby do kieszeni kacyków z KPCh. To dlatego wierchuszka KPCh wyraża ostatnio „życzliwe zainteresowanie walką z globalnym ociepleniem”! Jednocześnie w ciągu kilkunastu lat ChRL pozbyłaby się bezboleśnie swoich dolarowych rezerw finansowych, nie czyniąc najmniejszej szkody interesom yankesi, co ułatwiłoby może jakieś modus vivendi na Morzu Płd-Chińskim.
Jeszcze tylko „pro forma” należy wspomnieć o spalaniu innych surowców energetycznych, ropy naftowej z pochodnymi i gazu ziemnego. Wprawdzie niektórzy twierdzą, że dwutlenek węgla ze spalania ropy, benzyny albo gazu, jest bardziej „ekologiczny”, niż ten ze spalenia węgla kamiennego, ale policzmy i to:
– 1 tona dwutlenku węgla powstaje ze spalenia ok. 2 baryłek ropy naftowej, czyli każda baryłka ropy naftowej byłaby obciążona podatkiem w wysokości 40 US$, a więc w dużym przybliżeniu równym aktualnej jej cenie. Bez jakichkolwiek trudów związanych z jej wydobyciem, transportem i przerobem! Kuriozalnie w tym świetle może wyglądać informacja, że taka Saudi Arabia i jej pieski z Zatoki domagały się w Paryżu „rekompensaty za straty”, jakie poniosą ich władcy wskutek tego „podatku ekologicznego”.
1000 m3 gazu ziemnego po spaleniu daje prawie 2 tony CO2 „warte” 160 US$..
Polska zużywa rocznie ok. 13 mld m3 gazu ziemnego, co wiązałoby się z płaceniem ok. 2 mld US$ rocznie.
Podsumowując, złodzieje i łapówkarze zwąchali pieniądze, i nic, poza trybunałami wojskowymi i równie wojskowymi plutonami egzekucyjnymi, nie powstrzyma ich od wyciągania po te pieniądze brudnych łap! Wniosek ten łatwo wysnuć ze starej historii z 1958 roku w Maroku, związanej z handlem oliwą fałszowaną fosforanem krezylu.
https://adnovumteam.wordpress.com/2015/12/13/syria-74-i-75-dzien-sprzatania-swiata/

Portret użytkownika N1KT

Ani słowa o Fukushimie -

Ani słowa o Fukushimie - absurdalne...
Mogą sobie wszyscy nie dopuszczać do ocieplenia ale w swoich głowach. W głowach mają tryb ignorowania Fukushimy i stopionych reaktorów w najwyższym priorytecie.
Uwolniony atom gorący (ten który swoim gorącem, tą piekielną energią zamieniającą  błyskawicznie wodę w parę) o czasie pół rozpadu milion lat zrobi swoje czy tego chcesz czy nie, w tej kwestii  wszyscy mają gówno do gadania, bo nie ma technologii aby to powstrzymać. Atom plutonu, uranu, ameryku, neptunu i setka innych mówią do tej debilnej cywilizacji: CZAS UMIERAĆ PAZERNI IDIOCI/IGNORANCI I DUPOLIZY!
Najbardziej to szkoda mi zwierzaków i natury - ludzi wcale a wcale bo zachowują się dla ludzi jak wściekłe psy - o nic nie dbają, mają wszystkich i wszystko w dupie byle, na koncie było dużo i ogólnie żeby było gażetów dużo i napchany swoj portfel, a co będzie za 50 lat czy xx lat a co mnie to obchodzi mnie i tak już nie będzie (i tu standardowa szydercza myśl niech inni się pierdolą z tym i męczą)... I żeby twój znajomy sąsiąd nie miał czasem lepiej od ciebie... Jak tak myślę o tym wszystkim to obrzydlistwo musiało mieć taki parszywy koniec kosztem niewinnych młodych istnień...
 
Wszystko i wszędzie idzie do wojny bo rządy tego chcą - jak ludziom zaczną chorowac na raki dzieci to ludzie będą chcieli zemsty oko za oko i znajdą odpowiedź że zastali oszukani w kwestii zdrowia - a kto zataił ? Rządy/media/instytucje monitorujące skażenie i wiele innych które nie informują a powinni. Po co jest robiony ogólny konflikt ? Po to żeby ludzie przelali swój gniew nie tam gdzie trzeba było - skierują wszystkich by lali się ze sztucznie wywołanego problemu jakim jest wtłaczanie barachła do europy a kiedy już wszyscy będą się lać sami spierdolą do bunkrów które budowali/przygotowywali przez te prawie 5 lat bo dobrze wiedzieli co będzie za te x lat... Dlatego nie informowali dlatego nie ma o tym nic w TV ani w Radio, dlatego żebyście teraz walczyli z debilami którym naobiecywano dom, kupę kasy i kij wie co tam jeszcze...
 

Portret użytkownika MiterMan

a kto wie czy erdogan nie

a kto wie czy erdogan nie jest oplacony przez kraj za oceanu i ma wlasnie doprowadzic do wojny turcji z rosja...  plan jest chitryyyy.... ukraine juz wkrecili przeciwko rosji... teraz turcja a potem kto wie moze gruzja ?  sily rosji napewno zostana oslabione a amerykanie jak zawsze wejdza jako  sojusz uni i dobije...... tylko ze im taki plan w 2wś niewypalil bo rosjanie jak przestawili gospodarke na tryb wojenny to sie okazalo ze na dostarczone czolgi przez zachod do europy, rosjanie mieli 10-krotnie wiecej.... 

Portret użytkownika achiles

Dziś Prezydent wraz z szefem

Dziś Prezydent wraz z szefem MONu udaje się ze wsparciem Naszym, do upadłej Krainy. Co nam ta wyprawa przyniesie, czas pokaże, ALE SAM MAM ZŁE OBAWY:
Antoni Macierewicz pojedzie do Kijowa rozmawiać o współpracy z Ukrainą i państwami bałtyckimi W poniedziałek minister obrony narodowej Antoni Macierewicz poleci do Kijowa by spotkać się z ministrem obrony Ukrainy generałem brygady Stepanem Poltorakiem.

Rozmowy między politykami mają dotyczyć współpracy dwustronnej i wielostronnej pomiędzy państwami regionu. Chodzi między innymi o współdziałanie razem z Litwą, Łotwą i Estonią.

Od paru dni toczy się, na rozkaz szefa MON, szkolenie ukraińskich żołnierzy w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. Wiceminister Fałkowski powiedział, że szkolenie to jest formą współpracy i okazania solidarności z narodem ukraińskim w obliczu panującej tam sytuacji.

http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/antoni-macierewicz-pojedzie-do-kijowa-rozmawiac-o-wspolpracy-z-ukraina-i-panstwami-baltyckimi
 CO BY NIE BYŁO PAMIĘTAJMY O BANDEROWSKICH OFIARACH!!!

Portret użytkownika Rycerstwo Polskie

56 czterowiersz  Cenrurii II

56 czterowiersz  Cenrurii II mówi:
"Nieszczęście wielkie na pochyłe ziemie,
Przez Hesperię i Insubrię:
Ogień na statku, plaga i zniewolenie,
Merkury w Strzelcu, Saturn zajdzie."
Pisały o tym różne strony i przepowiadały temat na 25 listopada, jakoby taki układ planet miał przypaść na ten właśnie dzień. TAKI UKŁAD ROZPOCZYNA SIĘ WŁAŚNIE TERAZ I SKOŃCZY SIĘ OKOŁO 23, 24 GRUDNIA. PRZEPOWIEDNIA DOTYCZY TEGO CZASU!!!

Strony

Skomentuj