Rosyjska flota wojenna na Kubie - eskalacja napięć między Moskwą a Waszyngtonem

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

Napięcia między Rosją a Zachodem osiągają nowy poziom. Cztery rosyjskie okręty wojenne, w tym atomowy okręt podwodny, mają przybić do portu w Hawanie na Kubie w przyszłym tygodniu. To kolejny krok Kremla w budowaniu sojuszy w regionie Ameryki Łacińskiej, który tradycyjnie znajdował się w strefie wpływów Stanów Zjednoczonych.

 

Zgodnie z informacjami kubańskiego resortu spraw zagranicznych, rosyjska eskadra będzie gościć na wyspie w dniach 12-17 czerwca. W jej skład wchodzą fregata "Admirał Gorszków", atomowy okręt podwodny "Kazan", tankowiec floty "Paszyn" oraz holownik ratowniczy "Nikołaj Cziker".

 

Podczas pobytu w porcie Hawany z jednego z okrętów oddanych zostanie 21 salw armatnich na cześć Kuby, które zostaną odpowiedziane przez baterię artylerii Rewolucyjnych Sił Zbrojnych Kuby.

 

Kubańczycy zapewniają, że obecność rosyjskich okrętów nie stanowi zagrożenia dla regionu i wynika z "historycznie przyjaznych relacji" między oboma krajami. Jednocześnie podkreślają, że żaden z okrętów nie będzie przewoził broni jądrowej.

 

Wizyta rosyjskiej floty na Kubie wpisuje się w szerszą strategię Kremla, który stara się odbudować swoje wpływy w Ameryce Łacińskiej. Region ten od dziesięcioleci pozostawał w strefie dominacji Stanów Zjednoczonych, ale w ostatnich latach Rosja stara się tam umacniać swoją pozycję.

 

Jak podkreślają eksperci, Moskwa wykorzystuje do tego m.in. sprzedaż broni, inwestycje gospodarcze oraz współpracę wojskową z krajami regionu. Rosja ma nadzieję, że taka polityka pozwoli jej przynajmniej częściowo zrównoważyć wpływy Zachodu w Ameryce Łacińskiej.

 

Obecność rosyjskich okrętów wojennych na Kubie wpisuje się w ten schemat. Choć Hawana zapewnia, że wizyty te nie mają charakteru wojskowego, to trudno nie dostrzec w nich politycznego przesłania. Zwłaszcza w kontekście eskalacji napięć między Rosją a Zachodem w związku z wojną na Ukrainie.

 

Obecność rosyjskich okrętów wojennych na Kubie wiąże się również z planowanymi ćwiczeniami wojskowymi w regionie Karaibów. Według informacji amerykańskich urzędników, Rosja przygotowuje się do przeprowadzenia tam manewrów, które mają być częścią szerszej reakcji Kremla na wsparcie udzielane Ukrainie przez Zachód.

 

Choć Waszyngton zapewnia, że nie widzi w tych działaniach bezpośredniego zagrożenia, to trudno nie dostrzec w nich próby wywarcia nacisku na Stany Zjednoczone. Rosjanie chcą pokazać, że mogą prowadzić działania wojskowe także poza Europą i reagować asymetrycznie na posunięcia Zachodu.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba19

Konflikt na Ukrainie: jak się

Konflikt na Ukrainie: jak się sprawy mają na Ukrainie i wokół Rosji i na świecie ?. ■

Chwila Prawdy i Sumienia

Stany Zjednoczone Ameryki – hegemon wraz z wasalami traci grunt pod każdym względem. Kraj staje się coraz bardziej opresyjny, totalitarny, gwałci prawa obywateli Stanów Zjednoczonych Ameryki

Konflikt na Ukrainie: jak się sprawy mają na Ukrainie i wokół Rosji i na świecie ?.

Jak dokonać dokładnej analizy konfliktu na Ukrainie. Nie jest to zadanie łatwe, gdyż w opinii publicznej niewiele jest informacji na temat tego, jak Kreml widzi rozwój konfliktu. Francja wysłała wojska. Sekretarz obrony USA powiedział, że wojska NATO zostaną ostatecznie rozmieszczone na Ukrainie, a rządy europejskie przygotowują się do wojny z Rosją za cztery lub pięć lat, pisze Paul Craig Roberts.

Pierwotnymi celami Putina było wyzwolenie regionu Donbasu i denazyfikacja, demilitaryzacja Ukrainy. Nigdy nie było jasne, w jaki sposób demilitaryzacja Ukrainy zostanie osiągnięta bez podboju Ukrainy.

Pojawienie się z NATO rakiet dalekiego zasięgu, czyli rakiet, których zasięg wykracza poza pole bitwy i mogących uderzac w głąb Rosji, spowodowało wypowiedzi rosyjskiego MSZ, że Rosja będzie musiała zrekompensować zasięg rakiet poprzez zajęcie większej części Ukrainy, tworząc w ten sposób strefę buforową. W miarę zwiększania się zasięgu rakiet wysyłanych przez Zachód konsekwencją będzie coraz większe powiększanie się strefy buforowej i konieczność podbicia i okupowania całej Ukrainy oraz zainstalowania na Ukrainie przyjaznego Rosji rządu. Istnieją już doniesienia o atakach ukraińskich dronów na Tatarstan w głąb Rosji, tysiąc kilometrów od linii frontu na Ukrainie. Jest oczywiste, że konflikt nie jest ograniczoną operacją wojskową. 

Tak prawdę mówiąc to armia ukraińska została w ogromnej liczbie zredukowana i prawie całkowicie pokonana. Większa mobilizacja spowoduje jedynie większą liczbę ofiar śmiertelnych na Ukrainie.

Jak potoczy się konflikt ?

Zapewne armia rosyjska ominie Charków by nie zniszczyć ogromnego rosyjskiego miasta i pozostawi go otoczonym i odciętym. Resztki armii ukraińskiej prawdopodobnie przeniosą się na zachodni brzeg Dniepru. Jeśli Kreml potraktuje konflikt poważnie, Rosja zajmie Odessę. Powinna dla swojego bezpieczeństwa odzyskać rosyjskie miasta i odciąć Ukrainę od Morza Czarnego. Rosja nie może dopuścić by USA NATO zajęły Odessę.

Pytanie, czy zakończy to konflikt, czy też wypełni zachodnią Ukrainę siłami NATO w celu utrzymania wrogiego reżimu wobec Rosji. Jeśli tak się stanie, to oficjalnie konflikt między Ukrainą a Rosją zakończy się i stanie się konfliktem między Zachodem a Rosją. Putin uratowałby terytoria rosyjskie, ale Ukraina pozostałaby zmilitaryzowana. Tym razem z USA/NATO.

Oby Kreml podją zdecydowane działania i nie pozostawił Rosję z rozgrzebanym i ropiejącym problemem.

Groźby Zachodu.
Waszyngton będzie wywierał dalszą presję na Putina, próbując przeprowadzić kolorową rewolucję wśród sąsiadów Rosji w byłych rosyjskich prowincjach a właściwiew w byłych republikach. Udana kolorowa rewolucja pozwoliłaby Waszyngtonowi otworzyć drugi front przeciwko Rosji.

Premier Gruzji powiedział, że europejski komisarz groził mu losem Fico.
Zamiarem Waszyngtonu jest nowa kolorowa rewolucja w Gruzji. Ustawodawca gruziński przyjął niedawno ustawę o przejrzystości wpływów zagranicznych. Ustawodawstwo wyma od organizacji pozarządowych (NGO) zaangażowanych w realizację interesów obcego mocarstwa ujawniania swoich darczyńców.

Najwyraźniej ustawodawca zbyt długo czekał, aby stawić czoła zagrożeniu. Finansowane z zagranicy podmioty były w stanie tygodniami utrzymać protestujących na ulicach stolicy i wywarły nacisk na prezydenta Gruzji, aby zawetował ustawę. Ale parlament odrzucił weto prezydenta Gruzji i uchwalona ustawa w 2024 roku weszła w życie. Mimo protestów ulicznych opłacanych przez obcą agenturę.

Administracja Bidena stwierdziła, że w ​​Gruzji ustawodawstwo „podważa demokrację”,

(Tylko, że ta sama administracja Bidena milczy na wszelkie sposoby o tym, że tegoż rodzaju przepisy Stany Zjednoczone Ameryki jako pierwsze na świecie zastosowały u siebie i to w bardzo rygorystycznej formie)●.

Natomiast UE stwierdziła, że ​​zablokuje dostęp Gruzji do Unii Europejskiej. Oczywiście Gruzja nie prowadzi działalności w UE. Wyraźnie widać, że zainteresowanie Waszyngtonu i Brukseli projektem ustawy dotyczącej spraw wewnętrznych Gruzji wskazuje, że ustawa ta pomyślana jest jako prewencyjna mająca za cel ochronę Gruzji przed nową kolorową rewolucją i że premier Gruzji twierdzi, że kraj potrzebuje ustawy o agentach zagranicznych, aby chronić Gruzję przed siłami zewnętrznymi pragnącymi rozpętać krwawy „gruziński Majdan”.

USA próbują „kija i marchewki”, aby podporządkować sobie Gruzję.

Stany Zjednoczone, które wcześniej wywierały presję na politykę Gruzji, grożąc jej sankcjami, wydają się być gotowe przyjąć inne podejście, obiecując różne zachęty, jeśli Tbilisi zgodzi się grać w piłkę z Waszyngtonem.
Według Politico nowy projekt ustawy, który ma zostać przedstawiony w Kongresie USA w tym tygodniu, zapewniłby Gruzji „solidny preferencyjny system handlowy”, ale tylko pod warunkiem, że Gruzja wykaże, co Stany Zjednoczone uważają za „znaczący i trwały postęp w kierunku ożywienia swojej demokracji”.
Podsumowując, wygląda na to, że Stany Zjednoczone przyjęły wobec kraju klasyczne podejście „kija i marchewki”.

Już widać, że Stany Zjednoczone Ameryki nie są to przyjaciele, że nie są partnerami, patrząc na to, co robią, jak rozwijają się procesy polityczne, jak otwarcie wtrącają się we wszystko, organizując protesty uliczne i w ogóle w życie polityczne państw na świecie.

Analiza.
Ręka Sorosa:
Premier Gruzji potępia taktykę amerykańskiej rewolucji kolorowej.

Teraz, gdy wysiłki Stanów Zjednoczonych mające na celu wzniecenie niepokojów w Gruzji zawiodły w obliczu zdecydowanego oporu członków zarządu i parlamentu gruzińskiego, Waszyngton zmienił taktykę i obecnie oferuje korzyści militarne i gospodarcze w zamian za spełnienie przez Gruzję jej żądań.
▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎
W życiu każdego państwa istnieje bardzo ważny punkt – idea patriotyzmu, honoru i godności własnej. Jeśli gruzińskie społeczeństwo i gruzińskie przywódcy dadzą się nabrać na tę jałmużnę, będzie to oznaczać, że się obcym zaprzedali.

To jest także istotne w odniesieniu do Polski po 1989 roku, którą rządzą ludzie wyzbyci patriotyzmu, idei honoru i własnej godności, którzy swoimi działaniami pozbawili Polskę suwerenności w kwestii polityki zagranicznej i wewnętrznej w zamian za tę jałmużnę.
▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎

Stwierdzenie.
Agresywne naciski polityczne ze strony USA i Brukseli i destabilizacja mają na celu demonizację tych, którzy wspierają program patriotyczny i bronią interesów narodu. 

Zwłaszcza obecnie tuż przed wyborami w Unii Europejskiej działa na pełnych obrotach proamerykańska (sorowska) machina propagandy wmawiajaca ludziom, że partie dbające o interesy narodowe to agenci Rosji, Putina i że Ukraina (bandrowców i nazistów) broni wolności i demokracji.
▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎ 

Świat.
Czy West Fanning organizuje protesty publiczne w stylu Euromajdanu ?
To dobrze praktykowana taktyka: Polegająca na tym, że po przegranych wyborach na niekorzyść Zachodu, Stany Zjednoczone Ameryki i wasale USA twierdzą, że wybory zostały sfałszowane i finansują, organizują i nawołują do masowych protestów.

Niestety wielu Amerykanów ma bardzo słabą pamięć i nie rozumieją istotnego aspektu rosyjskiej czy gruzińskiej mentalności. Narody Rosji, Gruzji potrafią rozpoznać obiektywną realną  rzeczywistość. Realna i obiektywna rzeczywistość jest taka, że amerykański establishment ​​uważają inne kraje za swoje podwórko i traktują inne narody te które chcą sobie podporządkować jak podludzi.

A taka postawa świadcz o tym, że Ameryka i Zachód  w ogóle wypowiadają wojnę wszystkiemu, co dla Rosjan czy Gruzinów jest cenne – jak rodzina, i wypowiadają wojnę tradycjom, przodkom itd., te nastroje obronne w narodach ceniących sobie suwerenność w naturalny sposób rosną. A przecież odczuwają na każdym kroku ze strony Zachodu nieustanne wtrącanie się w wewnętrzne sprawy. 

●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●

Można się zastanawiać, czy Putin po raz kolejny odsunie się na bok i pozwoli Waszyngtonowi przysporzyć Rosji jeszcze więcej problemów.

Waszyngton wykorzystał Gruzję przeciwko Rosji w 2008 r., kiedy siły gruzińskie najechały Osetię Południową, co doprowadziło do interwencji rosyjskiego wojska. W 2024 roku udana kolorowa rewolucja otworzyłaby drugi front lub front zastępczy przeciwko Rosji.

Nic nie wskazuje na to, aby Zachód miał zamiar zaprzestać prowokacji wobec Rosji.

Prowokacje Waszyngtonu osiągnęły tak niebezpieczny poziom, że Rosja stosuje ćwiczenia w Europie i użycie taktycznej broni nuklearnej przeciwko NATO. 

Prawda jest,że Putin został zmuszony do interwencji w Donbasie a następnie na Ukrainie .Próbował ograniczyć interwencję do Donbasu, ale Zachód nalegał na rozszerzenie wojny. Wojna rozszerzyła się obecnie do tego stopnia, że ​​Rosja przygotowuje się, jeśli zajdzie taka potrzeba, do zniszczenia zdolności wojskowych USA i NATO w Europie.
¤●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●¤

Wizyta na Kubie i absurdalna reakcja Waszyngtonu. 

Senat USA zażądał ukarania Kuby za wizytę okrętów rosyjskiej marynarki wojennej.

W czwartek Ministerstwo Spraw Zagranicznych Kuby poinformowało, że cztery okręty rosyjskiej marynarki wojennej, w tym fregata admirał Gorszkow i atomowy okręt podwodny Kazan, przybędzie z oficjalną wizytą do portu w Hawanie w dniach 12–17 czerwca.
Hawana oznajmia, że ​​wizyta rosyjskich okrętów wpisuje się w przyjazne stosunki Kuby z Federacją Rosyjską i jest ściśle zgodna z przepisami międzynarodowymi, podkreślając, że żaden okręt nie stwarza zagrożenia dla regionu .

Reakcja Stanów Zjednoczonych Ameryki jest nie tylko absurdalna ale i typową dla Waszyngtonu hipokryzją w czasie kiedy amerykańskie okręty z pełnym wyposażeniem są 6000 tysięcy kilometrów od USA u granic Rosji na Bałtyku czy na Morzu Śródziemnym i Czerwonym atakując rakietami Jemen. 

Czy Rosja ma też ukarać te wszystkie państwa, które wpuszczają do swoich portów US Navy ?.

Nikt nie ma pewności, że USA /Zachód opamięta się.

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2024/06/%e2%96%a0-konflikt-na-ukrainie-jak-sie-sprawy-maja-na-ukrainie-i-wokol-rosji-i-na-swiecie-%e2%96%a0/

 

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika inzynier magister

szatańskie państewko zwane

szatańskie państewko zwane francją już jest w rozsypce i w panice makaron rozwiązuje paralent bo ludzie nie chcą lucyferian z loży ordo ab chao !!!

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego doprowadziły do rozwiązania francuskiego parlamentu. Po tym jak — według sondaży — Zjednoczenie Narodowe Marine Le Pen odniosło zdecydowane zwycięstwo, Emmanuel Macron zdecydował o zarządzeniu przyspieszonych wyborów.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Dzik

Rosyjska flota na Kubie -

Rosyjska flota na Kubie - oczywiście jej głownym celem nie jest oddanie salw armatnich na cześc Kuby. Obawiałbym się innych celów przybycia floty, między inymi realizacji scenariusza Sacharowa

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Intermarium is solutioun for Europe

Portret użytkownika maracash

Rozmieszczenie rosyjskich

Rozmieszczenie rosyjskich okretów wojennych na Kubie, to jedynie wypełnienie zasady proporcjonalności. Wszyscy zwolennicy hegemonicznej, zbrodniczej polityki amerykańskiej, niech sobie odpowiedzą na pytanie - co by było, gdyby jakikolwiek inny kraj, niż USA, zechciał rozmieszczać swoje wojskowe bazy, na całym globie. Kraje Afryki i Bliskiego Wschodu, już wiedzą, czym się kończy jankeska "demokracja" i dlatego widzimy coraz mniejszą chęć tych krajów, do pozostawania pod ich skrzydełkiem. Drugą kwestią, jest krwawy dolar i coraz większa niechęć świata, do korzystania z globalnego systemu finansowego, który w opiera się właśnie o niego.

Może jeżeli Polska, faktycznie tak dużo znaczy dla USA i jesteśmy, rzekomo, ich najważniejszymi europejskimi sojusznikami, to zgodzą się, by walutą do rozliczeń międzynarodowych, zamiast dolara, chociażby na rok, była złotówka, co? Podreperowało by to nasz budżet, zmniejszyło zadłużenie... Czy Polacy mogą liczyć, na tą sojuszniczą, partnerską, wręcz braterską przysługę? Biggrin . Pytanie jest, oczywiście, czysto retoryczne, bo Polska, dla USA jest jak Toudi, dla Księciunia Ightorna - podnożkiem, którego można w całości poświęcić, do realizacji swoich celów geopolitycznych. 

Dla zwolenników jednobiegunowego świata, pod wodzą USA, mam pytanie - jeżeli sprawiedliwością, nie jest, taki układ pionków, na geopolitycznej szachownicy, by jedna strona, była w analogicznej sytuacji do drugiej, to jak wygląda w tej kwestii sprawiedliwość i równowaga? Proszę o merytoryczną dyskusję w komentarzach, chociaż z doświadczenia wiem, że raczej nie mam się co spodziewać rzeczowych argumentów, poza powtarzaniem mainstreamowej propagandy i wyzywaniem od ruskich onuc...

Miłego dzionka, wszystkim!

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika Dzik

Maracash nie wiem czy

Maracash nie wiem czy zauważałeś ale od jakiegoś czasu nie mamy już "jednobiegunowego świata pod wodzą USA". Świat robi się wielobiegunowy. Mamy mocarstwo Chińskie jako następny biegun, dalej Indie, Rosję, kraje arabskie itd. Czytałeś w ogóle "Wielką szachownicę" Zbigniewa Brzezińskiego? W tej książce nasz rodak daje radę aby nie pozwolić na stworzenie kolejnego wielkiego hegemona (polaczenie Europy i całej Azji)  który by zawładną ziemią, którego to nowego hegemona pewnie by chcieli niektórzy tu komentujący nie znając w ogóle tego hegemona. Nie wiedzą i nie znają, a chcą? Nasze interesy sa teraz zbieżne z interesem USA .Chyba co nie którzy zapomnieli lekcji polskiej historii. Co czynili nam Niemcy (takiego  hegemona chcecie?)

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/bestialski-system-kar-w-auschwitz-niemcy-nie-mieli-zadnej-litosci/667nm9f

i Rosjanie .Co czynili Rosjanie Rosjanom (takiego hegemona chcecie?) :

https://wolnemedia.net/dzuma-bez-dzumy-w-sewastopolu/

Dalej co czynią Rosjanie Słowianie Słowianom mówiącym w tym samym języku. Jak można było się dać tak podpuścić i zabijać brat brata-to hańba i ośmieszenie Słowian przed całym światem. Jak to możliwie że Rosjanie zabijają Ukraińców a Ukraińcy Rosjan , barat brata mówiącego tym samym językiem, Słowianin Słowianina?

 Cesarstwo rzymskie upadało kilkaset lat a USA traci moc hegemona szybciej, ale cieszmy się że żyjemy w tym czasie, czasie przedwojennym...bo nadchodzący czas (o czym wiedzą badacze prawdy ,futurolodzy i estacholodzy) , czas wielobiegunowości (10 biegunów) nie będzie ani bardziej sprawiedliwy, ani bardziej zrównoważony.

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Intermarium is solutioun for Europe

Portret użytkownika spokoluz

Dziku - 404 nalezy podzielić

Dziku - 404 nalezy podzielić jak to i ukaz 404 podzielił - 404-ką mogą być tylko pochodzenia nordyckiego lub germańskiego a reszta  to swołocz - zatem kacapia weszła tam wybić nordycko-germańską bande aby pozostały tylko etnicznie zbieżne nacje.

Sami 404 u władzy od 2014 r. to prawo segregacji rasowej wprowadzili - czyli nazim w pełnej krasie.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika maracash

 Czytałeś w ogóle "Wielką

 Czytałeś w ogóle "Wielką szachownicę" Zbigniewa Brzezińskiego?

Tak, czytałem. Wielokrotnie, na łamach ZnZ, przytaczałem ten tytuł...

W tej książce nasz rodak daje radę aby nie pozwolić na stworzenie kolejnego wielkiego hegemona (polaczenie Europy i całej Azji)  który by zawładną ziemią, którego to (...)

Ten nasz rodak, który do tego stopnia czuł się Polakiem i kochał Polskę, że całe swoje dorosłe życie spędził w USA, by doradzać amerykańskim prezydentom, piszę jedynie o tym, by nie pozwolić tak urosnąć innym krajom, by USA ( w swej hegemonii) nie miało żadnej konkurencji. 

Nasze interesy sa teraz zbieżne z interesem USA

Zacznijmy od tego, że interesy USA są, przede wszystkim, zbieżne z interesami Izraela - co do tego, raczej wszyscy się zgadzamy. Teraz odpowiedz sobie na pytanie - czy interes Warszawy, jest zbieżny z interesem Tel Awiwu?

Chyba co nie którzy zapomnieli lekcji polskiej historii.

Jałta, również była lekcją historii, dla Polaków. Warto, by o tej lekcji pamiętali. 

Co czynili Rosjanie Rosjanom (takiego hegemona chcecie?

Chodzi Ci, w tym miejscu, o bolszewizm? Jeżeli tak, to zachęcam do lektury książki pióra amerykańskiego pisarza Antonego Suttona, pt "Wall Street a rewolucja bolszewicka". W książce tej, Amerykanin, podaje szereg argumentów, jakoby za rewolucją bolszewicką, stał żydo-amerykański kapitał. 

To, co napisałeś pod koniec, o walce Słowian, itd. to przecież podział wynikający z dialektyki heglowskiej i stosowany właśnie przez żydoamerykańskich satanistów, bo jak dobrze wiemy - gdzie dwóch się kłóci, tam trzeci korzysta. Stąd właśnie wynika jazgot polskojęzycznych polityków, gdy Polacy nie chcą się postawić po którejś ze stron - Rosji lub Ukrainy i nie chcą wchodzić w konflikt, zapewniający, że staną się stroną i zostaną wzajemnie (przez siebie samych) zniszczeni. 

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika MiamiVibe

Pewnie zostanę zjechany jak

Pewnie zostanę zjechany jak bura suka, ale wydaje mi się, że najlepszym partnerem do interesów dla Polski, byłyby Chiny i to przy nich powinniśmy się trzymać. Stany to jedynie długi, Rosja bieda i mentalność mongolska, UE pojebane przepisy i biurokracja. Chiny mają technologię, aspirują do hegemona i tanie towary. Oczywiście nie być w strefie wpływów Chin, jak jesteśmy pod butem ameryko-żydów, tylko współpracować z nimi. Wydaje mi się to optymalnym i ciekawym kierunkiem rozwoju Naszego państwa, oczywiście gdy pozbędziemy się klakierów, sprzedawczyków i zdrajców. Pozdrawiam.

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Intermarium is solutioun for Europe

Portret użytkownika MiamiVibe

,, Gratulacje. Czy naprawdę

,, Gratulacje. Czy naprawdę Chcesz takiego hegeoma jak Chiny wraz z jego "systemem zaufania społecznego"? Chcesz ograniczenia wolności i swowody, systemu totalnej inwigilacji, miast 15 minutowych, systemu bezgotówkowego o krótkiej dacie ważnosci wirtualnego pieniądza, systemu punktowego oceniania obywatela (system zaufania społecznego) itd? "

No popatrz, bo tego nie robią w EU i Ameryce Lol Wiesz co ? Chciałbym. Chociażby po to, aby zobaczyć jakby to było, gdyby oni byli hegemonem. A jeszcze bardziej jestem za tym, aby Polska współpracowała ze wszystkimi, a nie tylko z tymi, którym rozkażą jej żydo-stany. I w razie czego nie czepiaj się mojego nicku, tu na forum, bo nie  ma on nic wspólnego z miłością do USA.

Portret użytkownika maracash

O co Cię mają zjechać, jak

O co Cię mają zjechać, jak krótko i zwięźle, wytłumaczyłeś, jak to wygląda? Normalny człowiek  Cię nie będzie krytykował, a idiotami się nie przejmuj. 

Mieliśmy szanse na rozwój, bedac handlowym partnerem Chin, ale pewnie dobrze pamiętacie, że jakoś przed rozpoczęciem drugiego etapu wojny Ukrainy z Rosją, projekt Jedwabnego Szlaku, w którym mieliśmy pełnić rolę hubu przeładunkowego na Europę, został zablokowany przez USA, którzy to zrobili rękami Ukraińców.

Jakie wnioski? A takie, ze nasz zamorski "sojusznik", niepozwolił nam się wzbogacić i wzmocnić, gdyż nie było to w jego interesie. "Wspaniałe" mamy sojusze...prawie, jak w 39tym...

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika MiamiVibe

Patrząc na to obiektywnie, to

Patrząc na to obiektywnie, to teraz azjaci są pionerami ludzkości, popychającymi ją do rozwoju. Podczas gdy kultura zachodnia, do której należymy pogrąża się w hedoniźmie i dekadencji, przez co jest zastępowana, prymitywną kulturą islamu i murzynami. Czy Azjaci są święci i idealni ? Absolutnie nie, są na swój sposób pierdolnięci. Ale nie ma u nich problemów z islamem, lgbt czy inną sodomą. Ich towary niczym nie odstają od europejskich czy amerykańskich, a często nawet je przewyższają jakością i kosztują o wiele mniej. Podczas gdy Chiny eksperymentują teraz z reaktorami fuzji jądrowej, udoskonalają systemy kryptowalut i transferów blockchaina, to zachód myśli nad zaimkami jakich mają używać pederaści XD Mógłbym tak wymieniać, ale po co ? Po prostu zamiast się rozwijać w kierunku energii atomowej czy portów CPK itp. myślmy jak tu nie urazić nachodźców i zamykajmy w więzieniach naszych wojskowych, za to że bronią granic, oddając strzały ostrzegawcze w powietrze.

Portret użytkownika inzynier magister

Po roku 2075 kiedy nastąpi

Po roku 2075 kiedy nastąpi całkowite przejęcie planety Ziemia przez Chrystusa i Jego aniołow nastanie czas, że ludzie będą mieszkać gdzie chcą i nie będzie żadnego rządu światowego, żadnych polityków z loży Lucyfera ordo ab chao tylko rząd chrześcijański, jak przepowiada Pismo, i wtedy ludzie będą mieszkać gdzie chcą, to będzie super czas, pewnie zasiedlą wszystkie regiony które teraz leżą odłogiem, jak te rosyjskie, ale i te w Ameryce południowej, a i surowce nie będą potrzebne bo technologia UFO istot będzie dostępna bo dzadzą nam tą technologię bo nie będziemy mieć nad głową polityków tylko normalnych chrześcijan i aniołow Boga Jahwe !

Globalna kosmiczna przepowiednia tajemnicy roku 2032 i roku 2075 ujawniona - Ken Johnson !!!

https://youtu.be/Dr3MblKYQM4?si=UicYDoZU93bmNtxJ

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika ARTUR

Jest jeden problem , rok 2000

Jest jeden problem , rok 2000 był dopiero w 2019 r . , tak też wynika z Biblii gdzie jest zapisany zegar w formie gwiazdozbioru z którego pamiętam jedynie że" Panna w koronie a smok u jej stóp " itd. , jak ktoś będzie chciał to zapewne znajdzie ten tekst bo było o nim głośno w mediach . 

Strony

Skomentuj