Rosyjska firma zajmująca się kriogeniką planuje wysyłać zamrożone ciała ludzkie w kosmos

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Rosyjska firma KrioRus, która zajmuje się kriogeniką ogłosiła, że zamierza wysłać kapsuły z zamrożonymi ciałami na orbitę ziemską. Będzie to efekt współpracy ze Space Technologies – komercyjną firmą zajmującą się lotami w kosmos.

 

KrioRus twierdzi, że jest jedyną firmą kriogeniczną w Rosji i drugą tego typu na świecie. Została założona w 2005 roku w Moskwie. Strona internetowa firmy informuje, że obecnie jest ona w posiadaniu zamrożonych ciał lub samych mózgów 54 osób, 8 psów, 9 kotów, 3 ptaków i jednego szynszyla. KrioRus niedawno zawarł umowę z inną rosyjską firmą – Space Technologies – wysyłającą zamrożone osoby na orbitę do czasu wynalezienia odpowiedniej technologii, która przywróci ich do życia.

Cena utrzymania ciała na orbicie to 250 000 dolarów, koszty te nie obejmują sprowadzenia ciała na Ziemię i przywrócenia go do życia. Space Technologies określa się jako „stowarzyszenie naukowe, które zostało utworzone w celu opracowania i wdrożenia komercyjnych programów kosmicznych”. Ponadto, firma przekazała informacje na temat kriokapsuł.

 

Nanosatelity z kriokapsułami będą produkowane w Rosji, po czym trafią na orbitę Ziemi. Każdy ładunek może zostać umieszczony na orbicie indywidualnie bądź w grupie z innymi kapsułami. Wybór opcji wpłynie na koszta operacji. Plan grupowy będzie tańszy, a jego realizacja szybsza. Okres przygotowania do wysyłki poszczególnych kapsuł będzie wynosił około dwa lata. Klient będzie również mógł wybrać swoją ścieżkę orbitalną.

KrioRus ma ponad 10-letnie doświadczenie w dziedzinie kriogeniki na Ziemi, ale jak planuje utrzymać odpowiednią temperaturę w kosmosie?

 

Kapsuła z ciałem lub samym mózgiem będzie pokryta specjalną powłoką termiczną, zapewniając jednocześnie ochronę kapsuły przed działaniem promieniowania kosmicznego i umożliwi przechowywanie ciała w stabilnym stanie dzięki działaniu ciekłego azotu. Na Ziemi prowadzona będzie stała kontrola kapsuł. W razie wypadku, lub rozszczelnienia kapsuły zostaną podjęte środki w celu naprawienia problemu. W związku z tym planowane jest rozmieszczenie satelitów naprawczych na orbicie.

 

Technologia ta przywodzi na myśl hibernację, której mogliby się poddać astronauci w przypadku dalekich lotów kosmicznych. Być może KrioRus zamierza w przyszłości zająć się również tym zagadnieniem.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Ahmet

NiGowno wyślą i gowno im to

NiGowno wyślą i gowno im to wyjdzie. Jak mozna przywrocic do zycia coś co jest juz martwe ? Przeciez Ci ludzie zostali zamrozeni po śmierci a nie przed no ale cóż przynajmniej w takich momentach Bóg pokazuje wszystkim ze istnieje. Ludzie myślą ze kiedykolwiek beda mogli bawic sie w Boga otóż nie nie beda! A z tym kosmosem to zart dnia na ksiezycu nie byli a chca cmentarz na orbicie otworzyc heh

Skomentuj