Rosyjska firma opracowała technologię, która pozwoli na tworzenie trójwymiarowych awatarów ludzi

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Rosyjska firma opracowała technologię, która pozwala na tworzenie trójwymiarowych awatarów ludzi. Cyfrowe odpowiedniki mogą być używane m. in. do wirtualnego dopasowywania ubrań, a także do identyfikacji danej osoby.

Firma Texel należąca do  Skolkovo Foundation stworzyła unikalną technologię skanowania ludzi w trójwymiarze. Możliwość ta pozwala stworzyć trójwymiarowy model danej osoby, który może zostać wykorzystany do różnych celów.

 

Eksperci są pewni, że w najbliższej przyszłości większość ludzi będzie chciała nabyć trójwymiarowe modele swojego ciała. Aby stworzyć tego typu model wystarczy zeskanować całe ciało za pomocą specjalnego urządzenia.

Urządzenie skanujące składa się z obrotowej ramy, wyposażonej w czujniki i potrzebne oprogramowanie. W ciągu 30 sekund skaner będzie mógł zeskanować całe ciało, a zebrane dane zostaną przetworzone na trójwymiarowy model.

 

Taki model może być używany do przymierzania ubrań w sklepach internetowych. W przyszłości sztuczna inteligencja zasugeruje, które ubrania, styl i kolor najlepiej będą pasować danej osobie, w zależności od rodzaju figury. Wirtualne przymierzalnie doprowadzą do tego, że masowa produkcja tego samego modelu nie będzie konieczna, zostanie zastąpiona indywidualnym dostosowywaniem modelu do potrzeb danej osoby.

Ponadto modele trójwymiarowe mogą okazać się przydatne w innych obszarach, na przykład  w chirurgii. Dokładny model pozwoli opracowywać doskonale dopasowane protezy, a być może nawet pomoże w przygotowaniu do skomplikowanych zabiegów chirurgicznych. Obecnie pomysł pozostaje jednak w fazie rozwoju. Obecnie nie istnieją żadne doniesienia mówiące o komercjalizacji tego typu innowacji.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Skomentuj