Rosyjska fabryka ZIŁ rozwija nowy futurystyczny pojazd dla armii

Kategorie: 

Źródło: Internet

Znana rosyjska fabryka "ZIŁ" rozwija prototyp nowego pojazdu opancerzonego dla rosyjskiej armii. Konstrukcja ma być odpowiedzią na lekki pojazd pancerny amerykańskiej armii Humvee (powstał na podstawie Hummera). Przedstawiony ostatnio prototyp przyszłego SUV-a wygląda na tyle futurystycznie, że mógłby grać w filmie Mad Max.

 

Nowy samochód ma być w produkcji już w 2015 roku i wtedy pierwsze egzemplarze powinny wejść na stan armii rosyjskiej. Zgodnie z zamysłem projektantów, przyszły samochód pancerny ma spełniać wymagania taktyczno-techniczne armii. Pojazd łączy w sobie parametry, takie jak niezawodność i trwałość.

Komponenty wykorzystane do budowy nowego ZIŁ-a cechuje znacznie wyższa wytrzymałość niż w samochodach cywilnych. Ponadto, nowy SUV ma bardzo wysoki prześwit i oczywiście napęd na cztery koła.

Dolna część samochodu została zaprojektowana na podobieństwo wielu nowoczesnych pojazdów wojskowych i ma kształt litery V. Ten projekt ma na celu zmniejszenie wpływu fali uderzeniowej na skutek najechania na improwizowany ładunek wybuchowy. Drzwi boczne otwierają się do góry tak jak klapy w tylnej części maszyny.

Z przodu kabiny znajdują się dwa pojedyncze fotele, a z tyłu sześć siedzeń ułożonych w rzędzie za kierowcą i dowódcą, oraz dwa kolejne na tyle. Wszystkie fotele są dostosowane do drzwi. Nowy ZIŁ waży 4,5 tony, a jego siłą napędową będzie 4-cylindrowy silnik wysokoprężny o mocy 185 KM. Producent przewidział też pięciobiegową skrzynię biegów.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika achiles

Te siedzenia ignorancie są

Te siedzenia ignorancie są doskonale pomyślane i stworzone w tym samochodzie. Po pierwsze mają za zadanie trzymać mięśnie pośladków w odpowiednim napięciu, tak by w razie potrzeby nogi szybko odpowiednio pracowały, a po drugi są wykonane ze specjalnego tworzywa, podobnego do KEWLARU, co pozwala na ochronę ciała, podczas eksplozji pod samochodem dodatkowym, bo i płyta podwozia, jest specjalnie wykonana w celu uderzenia energii pochłaniania. Nie wszystko co ładnie wygląda, musi dobrze służyć, już dawno stwierdzono, że w prostocie, jest największa praktyka.

Portret użytkownika heddon

te cudowne siedzenia z

te cudowne siedzenia z cudownego materiału w rzeczywistości wykonane są z zupełnie zwykłego plasticzku, towarzyszu propagandzisto, bo ten wozik to w istocie dopiero tzw. demonstrator technologi, a nie prototyp, nad którym ZiŁ dopiero pracuje. I trzymaj mięsnie pośladków w odpowiednim napięciu, bo tu zaraz zes...suniesz się ze szczęścia

Portret użytkownika achiles

Propagandzisto to sam możesz

Propagandzisto to sam możesz być, czerpiąc swoje dyrdymały ze SZMATŁAWEJ GAZETY i WSI24, a o moje pośladki, nie masz co się martwić, bo zazwyczaj pierdzę i siedzę na twardych powierzchniach, a nie na skórzanych, pompowanych fotelach. 

Strony

Skomentuj