Rosyjska armia testuje mobilne działo elektromagnetyczne

Kategorie: 

Źródło: Internet

Niedawno prezydent Federacji Rosyjskiej, Władimir Putin, ostrzegał, że armia rosyjska ma do dyspozycji najnowocześniejsze rodzaje broni, które zadziwią wrogów. Być może miał na myśli działa elektromagnetyczne, w których budowie Rosjanie przewyższają zarówno Izrael jak i USA.

 

Rosyjska broń elektromagnetyczna Rantes-E została po raz pierwszy zaprezentowana w 2001 roku na targach zbrojeniowych w Malezji. Działo ma za zadanie miotanie impulsów elektromagnetycznych - EMP, które wywołają rozległe uszkodzenia systemów elektronicznych wroga.

Działo strzelające impulsami EMP, które zaprezentowano 13 lat temu było już na tyle zminiaturyzowane, że przy uzyskaniu mocy pół megawata i wagi systemu około 5 ton, udało się to zmieścić na ramie ciężarówki wojskowej MAZ-543.

System Rantes-E ma być z założenia bronią ofensywną, unieruchamiającą nawet lecące rakiety wroga, albo niszczącą elektronikę czołgów, czy samolotów. Biorąc pod uwagę, że system był udoskonalany przez ostatnie 13 lat, jego możliwości bojowe są z pewnością znacznie większe.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro