Rosyjska armia jest gotowa na wszystko - twierdzi mnister Szojgu

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Szef rosyjskiego ministerstwa obrony narodowej, Siergiej Szojgu, oświadczył na zamkniętym posiedzeniu rządu i deputowanych, że Rosja jest przygotowana "na każdą sytuację".

 

Media rosyjskie informują, że szef MON zapewnił, iż zarówno armia jak i rosyjski przemysł zbrojeniowy, są przygotowane na radzenie sobie z wyzwaniami jakie stawia sytuacja międzynarodowa.

 

Szojgu odniósł się do sytuacji na Ukrainie oświadczając, że armia jest gotowa na różne warianty rozwoju sytuacji. Dodał przy tym, że jakiekolwiek działania wymagają decyzji politycznych. Od marca tego roku rozkaz do wejścia wojsk rosyjskich na Ukrainę może wydać jednoosobowo prezydent Władimir Putin.

 

Warto wspomnieć, że armia rosyjska znowu zaczęła koncentrować siły w okolicy granicy ukraińskiej. Wstępne informacje wskazują o realokacji około 16 tysięcy żołnierzy. Ruchy wojsk są tłumaczone tym, że bandy składające się z uzbrojonych bojowników ze wschodniej Ukrainy rzekomo naruszają rosyjską granicę.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Sergius

Cytat: Szef rosyjskiego

Cytat:

Szef rosyjskiego ministerstwa obrony narodowej, Siergiej Szojgu, oświadczył (...), że Rosja jest przygotowana "na każdą sytuację".

Adresat tej wiadomości (czyli NATO z USrAelem na czele) dobrze wie na jaką "sytuacje" Rosja jest przygotowana - jest to jasny przekaz, że Putin nie da sobie bezkarnie w kasze dmuchać. Przypomnieć należy najnowsze wydarzenia, jak relokacja niewykrywalnych bombowców strategicznych B-2 do Wielkiej Brytanii
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/czy-usa-przygotowuja-atak-nuklearny-rosje
prowadzenie tajnych operacji na terenie innych państw:
http://zmianynaziemi.pl/wideo/stany-zjednoczone-przeprowadzily-tajna-operacje-w-libii
 
czy wsparcie przewrotu legalnych władz na Ukrainie, zainstalowanie tam własnego marionetkowego rządu i jawne poparcie dla prowadzonego przez niego ludobójstwa na wschodzie i południu kraju.
USA stale pokazuje, że nie ma takiej bezczelności, do której nie mógłby się posunąć. Rosja w takiej sytuacji zadeklarowała, że może skutecznie odeprzeć każdy bezczelny atak na nią i jej sojuszników.

Portret użytkownika ekq

jakoś jeździłem??? Tak to

jakoś jeździłem???
Tak to jest prawda. Jako takie drogi kończą się w granicach wielkich miast, a później to tylko pojazd na gąsienicach się nadaje i to tylko w porze suchej. Jedź na peryferie to się za głowę złapiesz jak  mogą żyć jeszcze ludzie w XXI wieku, gdzie produkuje się tylko bimber i wypija połowę światowej produkcji wódki. A tu jest przykład:
http://www.youtube.com/watch?v=LiTHkDP182w
 

Portret użytkownika Komik

Byłem w Rosji ze 20 razy,

Byłem w Rosji ze 20 razy, między innymi w Moskwie, Kijowie, Rostowie nad Donem, Soczi, Baku nad Morzem Kaspijskim itd.
Nie przypomina sobie tam takiej drogi jak na tym filmiku - w ten sposób można wszystko zmanipulować.
Co do picia - to zależy z kim się zadajesz, pewnie twoi znajomi byli ochlapusami. Ludzie z którymi ja się tam sptykałem nie mieli tego problemu.

Portret użytkownika Nostra Damus

Na peryferiach to i w USraelu

Na peryferiach to i w USraelu się zgubisz. Nie mówiąc o innych krajach. Jeszcze kilka lat temu to i w Polsce nie było ulic na peryferiach - teraz tylko troszkę lepiej.

Bimber można legalnie pędzić i na Węgrzech, nie widzę w tym większego problemu. Z piciem alkoholu w Rosji nie jest już tak źle jak kiedyś, to była wina Jelcyna i Gorbaczowa że naród się rozpił.

Nie każdy rosjanin jest pijakiem, tak jak nie każdy polak złodziejem, no nie? Nie przesadzajmy. Na zachodzie jak słyszą w sklepach polską gadkę to każdy chwyta za portfel. Przyjemnie to?
Niedawno jak byłem w Rosji to nie widziałem ani jednego pijanego. Za to w Polsce lażał jeden w rowie.

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika vor

"Niedawno jak byłem w Rosji

"Niedawno jak byłem w Rosji to nie widziałem ani jednego pijanego"
To znaczy, że Twoi KGB-owscy towarzysze nawrócili się na abstynęcję ? 
P.S.
Za pisanie słowa "Rosjanin" z małej litery, możesz zostać pozbawiony premii kwartalnej. Smile

Portret użytkownika locutus79

Od paru lat jest nagonka na

Od paru lat jest nagonka na polaków ale to tylko ze strachu i zawiści ,od kilku lat mieszkam w irlandii [tak wiem mam się nie wpie....ać jak nie jestem w kraju] ale jak ktoś nas pozna bliżej to jest szacunek i nikt nie powie polakowi że jest tchórzem i jest słaby.

Portret użytkownika MatWo

A co ma powiedzieć? "Ogólnie

A co ma powiedzieć?
"Ogólnie to jest lipa, wojsko jest bardziej przestarzałe niż była armia Husajna, paliwa jest sporo, ale nie mamy dróg, więc czołgi zagrzęzną w bagnach...poza tym żołnierze są pijani, a elitarny żołdak ze Specnazu jest, jak przeciętny Smith z marines form USA. Ale na szczęście jest nas dużo!"
Jedyne, czym mogą się szczerze pochwalić w sferze militarnej to potencjał jądrowy i chemiczny.
 

Rosja, czy USA? PiS, czy PO? Dżuma, czy AIDS?

Strony

Skomentuj