Rosyjska agencja Roskosmos ostrzega przed zmutowaną bakterią z kosmosu

Kategorie: 

Źródło: Roskosmos, pixabay.com, NCI/NIH

Bakterie, które zostały wysłane w kosmos w celu zbadania ich w środowisku kosmicznym, wróciły na Ziemię i, jak się okazuje, mogą stanowić niebezpieczeństwo. Rosyjscy naukowcy zwracają uwagę na środki, które należy podjąć, by powstrzymać ich rozwój.

Rosyjski eksperyment o nazwie „Biorisk” pokazał, że ziemskie mikroorganizmy mogły przetrwać w trudnych warunkach kosmicznych na powierzchni Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Badania rozpoczęły się w styczniu 2005 r., w rosyjskim segmencie ISS. Obserwacji poddano 68 różnych organizmów, w tym bakterie, owady, kręgowce oraz rośliny.

Jak donosi rosyjski raport przygotowany na posiedzenie Międzynarodowego Komitetu Badań Kosmicznych w USA, zmutowane bakterie po powrocie na Ziemię wykazały wysoką odporność na antybiotyki. Rosyjscy naukowcy chcą wykorzystać wyniki swoich badań do opracowania środków mających na celu ochronę Ziemi przed tym zagrożeniem.

Wyniki eksperymentu „Biorisk” są nie tylko bardzo ważne z naukowego punktu widzenia, ale również z powodów czysto praktycznych. W przyszłości, w przypadku skażenia biologicznego w kosmosie, kwarantanna astronautów na Ziemi będzie mogła zostać przeprowadzona w oparciu o wyniki owych badań.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Maryjan_66

Nie polecam.

Nie polecam.

Natomiast polecam myśleć o tym jaką piękną możemy stworzyć przyszłość. Uruchomić wyobraźnię.

Niech każdy sobie wyobrazi jak mogło by wyglądać jego wymarzona rodzina, dom, podwórko, znajomi, społeczność, reprezentanci u szczytu władzy. Czym ci ostatni powinni się charakteryzować, jak rządzić, jak inspirować swoich obywateli, jak obywatelom najlepiej służyć.

Potem pomyśleć jak to tego wszystkiego możemy dojść, jakie kroki podjąć, wszyscy razem i każdy z osobna.

Polecam takie myśli każdego dnia, o dowolnej porze, wg uznania. Im więcej tym lepiej. Wierzcie lub nie - szare komórki będą coraz bardziej aktywne.

Portret użytkownika Maryjan_66

Samospełniające się

Samospełniające się przepowiednie dotyczą również zjawisk makro. Jakiej głupoty grupa ludzi sobie w głowie nie ubzdura, to prędzej czy później się spełnia. A, że nie chce się takowym myśleć samodzielnie, inaczej niż grupa - to materializuje się w końcu to o co podświadomie się modlą.

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Tak samo myślę jak kolega

Tak samo myślę jak kolega alojzy. To z powodu bakterii USA przestało latać w kosmos. Nasza planetarna tarcza biologiczno-genetyczna chroniąca nas przed podbojem wszelakiego kosmicznego zła przeklętego - broni nas bardzo skutecznie - ale okazało się że tarcza mutuje bardzo szybko jak jest w kosmosie. Bakterie mutują bo w pasach Van Allena jest uwięzione promieniowanie radioaktywne z atomówek, którymi strzelali do hitlerowców z bazy na księżycu. Ruskie są za USA jakieś 50 lat.... skoro dopiero teraz to odkryli. A jak zło wybrane do lichwy poleci wreszcie w kosmos, to będzie już koniec, przywiozą takie bakterie że skończy się ta choroba która trawi planetę. Zrealizują swoje marzenia o zabiciu wszystkiego co żywe. Oni ten cel mają zapisany w księdze Tanja, wiem że to brzmi jak szaleństwo, jednak to jest opisane jako cel do którego dążą.

Portret użytkownika Ma

TRzeba by  w pierwszej

TRzeba by  w pierwszej kolejnosći  przestac dawac robić z siebie idiotow.Wszystko czego nas ucza o budowie planety , czy kosmosie , jest bzdurą . Pomimo ze prawda na naszej planecie zawsze byla , to jednak ludzkosć dała sie wkręcic  w te brednie. Zresztą .....  we wszystko daja się wkrecać  scierwomediom, a system szkolictwa to nic innego jak programowanie ludzi, na sluzenie  systemowi.Nie ma jednej dziedziny naszego zycia, zeby nie była kłamstwem

Portret użytkownika Arya

AMR wiele informacji wskazuje

AMR wiele informacji wskazuje na to, że faktycznie jest tak jak piszesz. Ale zastanawiam się nad tym, czy ktoś nie zadał sobie wiele trudu i nie sprefabrykował tych wszystkich informacji by ukryć przed nami prawdę. No i zastanawiem się nad tym po co miałby to robić (jeśli oczywiście faktycznie to zrobił).

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Strony

Skomentuj