Rosyjscy urzędnicy i wojsko mają zakaz używania aplikacji WhatsApp, Telegramu oraz Gmaila do celów służbowych

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Ministerstwo gospodarki w Rosji przedstawiło raport dotyczący priorytetowych zakupów oprogramowania rosyjskiego. Rząd proponuje zakazać urzędnikom państwowym oraz wojsku utrzymywania korespondencji w drodze współpracy z aplikacjami mobilnymi deweloperów zagranicznych.

 

Ograniczenia mają dotyczyć Gmail'a i popularnych komunikatorów, takich jak WhatsApp, Viber, Skype oraz Telegram. "Wszystkie osoby pracujące dla państwa muszą zrozumieć, że przeciek informacji z obcego oprogramowania stwarza zagrożenie dla ich kariery. Ważne jest, by podkreślić, że mówimy wyłącznie o informacjach do użytku służbowego. Dla celów osobistych mogą nadal korzystać z wcześniej wymienionych aplikacji" – Powiedział Leonid Levin, przewodniczący komitetu Dumy w sprawie polityki informacyjnej.Wśród środków proponowanych przez ministerstwo jest ustanowienie zakazu legislacyjnego dotyczącego wykorzystywania przez służby wojskowe oraz cywilne łączności elektronicznej dla celów urzędowych, w tym mobilnych aplikacji na smartfony.Jeden z urzędników powiedział, że kwestia korzystania z usług zagranicznych do korespondencji biznesowej jest szczególnie dotkliwa po licznych przeciekach poufnych informacji, zorganizowanych przez grupę hakerów Anonymous. Dla celów urzędowych planowane jest używanie wyłącznie rosyjskiego komunikatora, skoordynowanego z Ministerstw.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Pani z polskiego

Autor tych artykułów nie zna

Autor tych artykułów nie zna zasad pisowni języka polskiego. "Gmail'a" - co to jest? Skąd taka zasada? Chyba od guru z mmorpg.org.pl - to drugi "redaktor" w polskim internecie, który chyba nawet w podstawówce miał problemy ze zdaniem do następnej klasy. Nie rozumiem dlaczego ktoś, kto nie umie wygooglować informacji o zasadach jezykowych bierze się za prowadzenie portalu z informacjami. Nie trzeba być lingwistą, wystarczy poszukać...

Portret użytkownika piopiojar

Poza Miczurinem ktory

Poza Miczurinem ktory  skrzyzowal grusze z psem , chcac  wychodowac samopodlewajace sie drzewo . Nie pamietam jakiegis znacznego osiagniecia tych ze wschodu. Nie lepsi sa ci z drugiej strony. Znam tu i tam . zdecydowalem  sie na tych drugich . Jestem leniwy , naturysta z przymusu to nie ja .

Portret użytkownika Boskop Man

Mamy nowy program 500+

Mamy nowy program 500+

Psychol Macierewicz wykombinował, że do wojsk obrony terytorialnej będą przyjmowane osoby z kategorią D. Czyli niezdolne do służby wojskowej. „Żołnierze” ci będą się spotykać raz w miesiącu na ćwiczeniach i będą za to dostawać 500 zł miesięcznie. Za tak zwaną gotowość bojową. Smile

Trafnie to podsumował na interii niejaki scyzor6 :

Mogą być przyjmowane osoby z kategorią D - rozumiem że w założeniach nie ma sprawdzianu sprawności fizycznej. Bo i jakie konkurencje mogliby zdawać? wygląd w stroju sportowym? stanie przy drabinkach? rozpoznawanie piłek? Dostanie taka oferma karabin typu PK (14 kg)+taśmę+250 kulek+skrzynka na tą taśmę (że nie wspomnę o reszcie wyposażenia). Przebiegnie 200 metrów i umrze. Biggrin

Prawda ma tylko jedną twarz, a kłamstwo ma ich wiele.

Portret użytkownika Akamai

Posłuchajcie, proszę tego

Posłuchajcie tego wywiadu o CETA. Piętnowany jako rusofil Wojciech Olszański vel Aleksander Jabłonowski, mówi jak jest.

https://www.youtube.com/watch?v=NCz-I2zVKTg

Tak wielu nie może podgodzić się z tym, że wyżej wymieniony zdobył tak szybko rozgłos i dużą popularność. I że słucha go także młodzież. To bardzo niektórych boli. A do tych szykan przyłączył się także patriota Leszek Żebrowski. Okazało się przy tym, że ten patriota uważa, iż oddanie Polski pod uSSmańską kuratelę jest działaniem ze wszech miar właściwym.

Wszak wróg nasz jedyny Rosija, czai się na nas w Kaliningradzie. A Feldmarszał Macierewicz szykuje już naszą młodzież na jedynie słuszną wojnę z Rosją.

Pod biało-czarwonym sztandarem i dowództwem US Army. Z karabinami jedynie, żeby przypadkiem któryś nie przeżył.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika ciemnogród

"Bóg imperator Diuny" - 

"Bóg imperator Diuny" -  autor Frank Herbert nie szczędzi licznych przemyśleń,  napięć i dramaturgii.

Element fantastyczny:  widzenie przez Leto przyszłości i etyczna strona zagadnienia.

Autor zastanawia się na ile władza powinna być sprawowana jednoosobowo, a na ile demokratycznie. 

Polecam książkę tym czytelnikom, którzy od lektury wymagają czegoś więcej niż krótkiego oderwania od rzeczywistości. 

Portret użytkownika Mojeimię44

Kolejny ciekawy film o

Kolejny ciekawy film o darmowej energi. 

https://m.youtube.com/watch?v=kP_WIa0gYJ0

Zrozumcie. Nasz kraj jest samowystarczalny pod kazdym wzgledem. A ludzie tacy jak ten chlopak to ludzie ktorzy w archekracji sa wychwytywani i na ich pomyslach budowana jest Polska darmowa energia dotowana przez panstwo. Wszystko ulega calkowitej przebudowie a nasze antygrawitacyjne pojazdy beda nasza duma narodowa. Beda one najlepsze na swiecie. Lepsze od mercedesa bo podlaczone do sfinksa czyli najwiekszego na swiecie inteligentnego systemu operacyjnego z najwieksza iloscia danych. To wszystko to jedna z czesci IV wymiaru i Rzeczpospolitej Archekratycznej Jednosci. 

Skad na to kasa? Z SIPAR ale rowniez ze sprzedazy ogromnych ilosci zlota i  miedzi na lubelszczyznie no i z metali rzadkich:

Złoża metali w okolicach Suwałk (tytan, wanad, żelazo i metale ziem rzadkich) - Zasobność – 1 500 000 000 ton rudy (1,5 mld ton);

Wartość samego tytanu to 355 000 000 000 dolarów USA (355 mld $). Całkowita wartość złoża przekracza 1 000 000 000 000 USD (bilion dolarów!).

Co malo kasy? Za malo? Mi sie wydaje, ze t nasza biedna Polska jest tak biedna gdyz ma to byc judeopolonia w NWO. Wtedy okaze sie bogata. Nie pozwolcie sie oszukac. Ile waszych dzieci, braci, siostr opuscilo nasz kraj? Miliony. Miliony uciekaja a biliony bilionow zlotych w sa.ym sercu tego swiata. Otrzasnijcie sie z tej manipulacji bo strasznie nacja slowianska skonczy. Wykorzystajmy ta szanse od Boga i zrobmy to. Wybierzmy archekracje na zlamane nasze ludzkie slowianskie serca. Jestem krytykowany i bede dalej dlatego, ze potwierdzaja sie moje proroctwa, dlatego,ze chce wyrzucic od nas syjonistow i inne satanistyczne sekty i dlatego, ze znalazlem alternatywe na otaczajaca nas rzeczywistosc. Najgorsze, jest to, ze robie to za darmo niczym fanatyk. Dla demokratow jest to bardzo niebespieczne bo dla nich nieoplacalne rzeczy sa zagrozeniem. Nie obchodzi mnie co ludzie mowia oni zawsze mowia i nic z tego nie wynika. Z archekracji wynika wiele.

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Strony

Skomentuj