Rosyjscy szpiedzy chcieli wykraść dane ze szwajcarskiego laboratorium

Kategorie: 

Źródło: https://www.pexels.com

Para rosyjskich szpiegów została złapana w Hadze przez europejskie Centrum Sytuacyjne, we współpracy z holenderskimi siłami wywiadowczymi. Wrogie siły były w posiadaniu planów włamu do szwajcarskiego laboratorium w Spiez. Lokacja ta nie jest przypadkowa - centrum badawcze zajmowało się sprawą ataku gazowego w Syrii, a także zamachu na życie Sergieja Skripal i jego córki w Salisbury.

 

Sprawę wyciągnęła na światło dzienne gazeta Tages-Anzeiger. Według jej źródeł, w marcu tego roku udało się zatrzymać wrogie siły wywiadowcze. Przygotowywali się oni do podróży w kierunku laboratorium Spiez, mając w posiadaniu specjalistyczny sprzęt, który mógł posłużyć do włamania się do systemów komputerowych. Mogli mieć na celu kradzież lub modyfikację danych zgromadzonych przez laboratorium.

 

Incydent w Hadze nie został z początku upubliczniony, jednakże w marcu usłyszeć można było o decyzji premiera Holandii - wydalił on wtedy "dwóch pracowników ambasady rosyjskiej", w związku z "atakiem w Salisbury". Prawda wyszła na jaw dopiero dziś. Jak wynika ze źródeł gazety, para mężczyzn nie jest jednak tą samą, która prawdopodobnie dopuściła się ataku chemicznego na agenta Skripal i jego córkę.

 

Od samego zatrzymania do opublikowania informacji o sprawie minęło wiele miesięcy, a w tym czasie problem został załatwiony. Decyzja władz o zatajeniu informacji wydaje się rozsądna - sprawy szpiegowskie i bezpieczeństwa narodowego są bardzo delikatne i mogą wzbudzić popłoch w społeczeństwie. Z drugiej strony - jak wiele podobnych wydarzeń ma lub miało miejsce w Europie, tuż pod naszymi nosami? Czy rosyjscy szpiedzy działają także w Polsce, a my nigdy się o tym nie dowiemy?

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.3 (4 votes)
Opublikował: DoritosNachoCheese
Portret użytkownika DoritosNachoCheese

Komentarze

Portret użytkownika Alteregosens

Propaganda.

Propaganda.

Wyglada na to, że Rosja po zimnej wojnie zostawiła sobie TYLKO 2 agentów. Działaja na całym świecie.

To mi przypomina film: Szpiedzy tacy jak my.”

to byl DAN AYKROYD & CHEVY CHASE

Portret użytkownika kolo21

Może złapali może nie złapali

Może złapali może nie złapali któż to wie. Wszyscy kradną i oszukują, a więc liczy się tylko zarobek i władza. A jej nikt w czysty sposób nie zdobywa. Wszyscy wiemy kto jest ruskim trollem, na tym forum. Ale każdy ma prawo do wypowiedzi i nie może cisnąć z innymi, o odmiennych poglądach. Starzy bywalcy, strsznie sie wykruszają panie admin, przez takie chamskie zagrywki co nie których. Popierać depopulację, no i wyszło szydło z worka, tyle że nie Jarka.

kolo21

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika SurvivorMan

Zachodnie media masowego

Zachodnie media masowego ogłupiania, naprawdę skutecznie odmóżdżają!
Aby to pokazać, chciałbym zabawić się w proroka...
Przepowiem niedaleką przyszłość... Mroczną przyszłość...  Z której mam głęboką nadzieję, każdy wyciągnie wnioski...
Już niedługo (kwestia tygodni, może kilku miesięcy), dojdzie do kolejnego ataku chemicznego w Syrii, z użyciem chloru... Media masowego ogłupiania zrzucą to zgodnie na Assada... Będą filmy i zdjęcia, jak to "Białe Hełmy" ratują dzieci przed "terrorem Assada"... 
Każdy musi wiedzieć, że:
To wszystko będzie bzdura i inscenizacja!!!
Wierzę że każdy kto używa mózgu a nie telewizora, szybko ogarnie, że to nie sprawka Pana Prezydenta Bashara al-Assada, tylko terrorystów sponsorowanych przez Izrael i USrael!!!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika SurvivorMan

Szpiedzy USA i innych krajó

Szpiedzy USA i innych krajów wchodzących w skład szeroko pojętego ZACHODU, działają na co dzień w różnych krajach świata, w tym w Rosji... Ale pisze się tylko o szpiegach rosyjskich! Powód jest jasny: WZBUDZENIE STRACHU I NIENAWIŚCI!
Tu autor artykułu -  kolega o nicku reklamującym truciznę - pomaga rozsiewać gównoburzę na wzór TVNu czy TVPiS!!!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj