Rosyjscy rodzice chcą zachipować własne dzieci

Kategorie: 

care2.com

W Sankt Petersburgu rodzice wychodzą z nieoczekiwaną inicjatywą. Proponują implantację w organizmie własnych dzieci specjalnego mikrochipa, tak, aby zawsze wiedzieć, gdzie jest ich dziecko. W przeprowadzonej ostatnio ankiecie, większość opowiedziała się za takim radykalnym środkiem.

 

Radykalizm rodziców tłumaczyć mogą zwłaszcza głośne przypadki zaginięcia dzieci w Sankt Petersburgu i regionie przyległym.  Pomysł ma też żarliwych przeciwników, którzy twierdzą, że jest to atak na prawa i wolności obywatelskie.

 

W Rosji trwają już pilotaże tego rozwiązania. Rodziny chipują swoje dzieci i potem są w stanie monitorować, kiedy przychodzą do szkoły i kiedy wychodzą oraz gdzie się znajdują. Zwolennicy nazywają te chipy aniołami stróżami a przeciwnicy wręcz przeciwnie znakiem diabła.

Chip wielkości ziarenka ryżu wstrzykuje się pod skórę. Na nim znajdują się wszystkie informacje na temat danego człowieka. Dane osobowe ogólnie, historia choroby i umiejscowienia czujnika. Zbieranie śladu bytności człowieka w konkretnych miejscach z taka technologią jest bardzo łatwe, ale prawo w wielu krajach nadal zakazuje całkowitego nadzoru.

 

Chociaż takie sceny można było do tej pory zobaczyć tylko w filmach science fiction, ale szybciej niż myślimy stanie się to naszą teraźniejszością. I to całkiem niedługo. Wkrótce chip wbudowany w karty ID lub wprost wszczepiony pod skórę na nadgarstku będzie mógł zastąpić paszport oraz dokumentację medyczną, a także pieniądze. Wszyscy znamy już karty zbliżeniowe w sklepach, to ta sama technologia.

 

W czasach, gdy każdy nosi w kieszeni telefon globalna inwigilacja i tak jest faktem. Po prostu nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale każdy z nas kreśli ścieżkę w formie koordynatów i logowań do sieci komórkowej i jej poszczególnych elementów. Masowe chipowanie ludzkości nie wydaje się prawdopodobne bez stworzenia jakiegoś wielkiego zagrożenia, na przykład pandemii jakiegoś wirusa. Ilu z nas odmówiłoby wszczepienia sobie chipa śledzącego gdyby zostało to umotywowane potrzebą opanowania epidemii? Osoby bez chipa mogłyby być szybko identyfikowane, postrzegane, jako zagrożenie i mogłyby być eliminowane albo w najlepszym przypadku skazane na banicję. 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika C A R L

Nikomu do głowy nie

Nikomu do głowy nie przyszło,ale rząd USA największy hegemonista świata który wprowadza NWO celowo współpracuje nie tylko z mediami by po przez chwyt marketingowy z udziałem dzieci zmusićrodziców do zaszczepienia chipami RFID pod skórę. Nikt tegonie wie ale jest to broń rzadu USA, ale najwiekrzą bronią rządu USA jest strach, sianie strachu, jak nie tylkoporwania dzieci ale teziataki terrorystyczne wspólpracujac z CIA, MOSSADEM , i innymi grupami, jednostkami, tylko po to by zachecić do zachipowania chipami RFID pod skórę jak największą ludność świata, do tego wojna jądrowa która już nie długo wybuchnie przez rzad USA jako trzecia wojna światowa, druga była ich zamiarem współpracując nie tylko z Niemcami i z kartelami farmaceutycznymi, gdzie więcej choruych tym są więkrze zyski finansowe nie tylko z szczepionek, gdzie nie tylko rząd USA wybudował obozy już gotowe koncentracyjne nie tylko w USA w raz z krematoriami i milionami trumien. Rząd USA i ich plan NWO, czyli New World Order z depopulacją ludności na całym świecie. Rząd USA i ich sojusznicze państwa, a wszczególności sam rząd USA to najwiękrzy wróg świata, gdzie pierw niszczy a potem wyciąga pomocną dłoń. Zniszczyli World Trade Center dobrze manipuliując ludność nie tylko w USA że terroryści zaatakowali, gdzie rząd USA współpracował z CIA, MOSSADEM, i z innymi jednostakami by przeprowadzić ataki na WTC i Pentagon. Są na to dowody które już nie długo drodzy państwo wszyscy miliony obywateli na całym świecie poznają prawdę. Już nigdy żadne rządy nie będą nami manipulować, nie tylko w sferze szczepień gdzie przez szczepionki jest więcej chorób niż pożytku, gdzie wprowadza się kary finansowe, bo rządy i kartele farmaceutyczne nie mogą zarobić

Portret użytkownika MADOR

Chip to znamie BESTII

Chip to znamie BESTII ,BESTIA  to system jaki ludzie stworzą do nadzoru samych siebie (głupie stwierdzenie ale jakże prawdziwe) ,BESTIA to twór bezduszny tak jak "system" -sztuczna inteligencja( nic nie kupisz i nie sprzedasz itd...) , ANTYCHRYST to nie osoba ale odwrotność nauk zawartych w CHRYSTUSIE, by poznać PRAWDĘ trzeba postepowac jak JEZUS....., nadejście ANTYCHRYSTA to nadejście odwrotnych warości jakie głosił JEZUS czyli odwrócenie się od PRAWDY  ,to sprawi że w ludziach zamanifestuje się ANTYCHRYST ,nastananą rzady SZATANA czyli odwrotność uosobienia JEZUSA , ---- to co jest napisane dużymi literami nie jest opisem konkretnej osoby (Obama , Putin.... itd.),czy stwierdzeniem nadejściem jakiegoś potwora  to jest fakt nadejście wypaczonego systemu "wartości" ludzkich. Wystarczy  popatrzeć co sie dzieje na  świecie by zorientować się dokąd zmierza ludzkość . ale co tam? BARAN pójdzie za swoim stadem w końcu to WOLNA WOLA...

Portret użytkownika infinity

wystarczyłby po prostu

wystarczyłby po prostu nadajnik GPS. Zajebiscie opisales kwestie czipowania i calkowitego nadzoru, aż mnie ciary idą. Dodam jeszcze wykrywanie wszystkich przestępstw na poziomie 100%. Normalnie same zalety... Ale to świat totalnej inwigilacji i założonego z góry braku zaufania. Każdy musiałby zachowywać się idealnie a jak coś wywiniesz to sie nigdzie nie schowasz. Wszystko zakrapiane szantażami, a każdy swoje grzeszki ma. Żaden człowiek tego nie chce. A jeśli sątacy, to trzeba ich znależć i wtrącić do lochu. Jednak tak jak piszesz wystarczy dobra kampania reklamowa i tłum poleci do przychodni sie zaczipowac za darmo a potem to juz moze byc po wszystkim. 

Portret użytkownika ALVARO

ta era jako 4 era jest

ta era jako 4 era jest najgorsza erą jaką to wyszlo w 21 wieku kryzys konflikty chciwoćś hepliwość ludzi i inne nie miłujacego co dobre  a Bóg jasno powiedzial gdyby dni te były skrucone zadna istota by nie przetrwała ,zarazem ostrzegł iż ludzie przezyja te kataklizmy aż do sądu ostatecznego

Portret użytkownika Roni Tornado

Jano, -"Mysle o tym odkad sie

Jano,-"Mysle o tym odkad sie tu znalazlem Smile niewiedziec czemu. Jakos mi sie tu nie podoba."Jano, nie podoba Ci się tu pewnie przez wpisy użytkowników. Najlepsze co jest na tej stronie to ciekawe artykuły Admina.

Strony

Skomentuj