Rosyjscy naukowcy znaleźli meteoryty na mongolskiej pustyni

Kategorie: 

Źródło: tg

Naukowcy z Uniwersytetu na Uralu znaleźli w mongolskiej pustyni meteoryt, który waży 800 gramów.

 

Wcześniej stwierdzono, że pracownicy Instytutu Fizyki i Technologii Uralskiego Uniwersytetu Federalnego 21 sierpnia br. udała się na wyprawę do Mongolii w celu poszukiwania meteorów. Ekspedycja z udziałem kolegów z Instytutu Astronomii i Geofizyki Mongolskiej Akademii Nauk potrwa do 8 września br.

 

Sześciu pracowników laboratorium naukowego Extra Terra Consortium Uralskiego Uniwersytetu Federalnego w Jekaterynburg przeszukiwało niewielki teren w rejonie pustyni Gobi (Mongolia) i już znalazło pierwszy okaz, ważący 800 gramów. Według przedstawicieli wyprawy, meteoryt znaleziono w obszarze Noena.


 
Jak już wspomniano, jest to czwarta zagraniczna ekspedycja naukowców z Uralskiego Uniwersytetu Federalnego po wyprawie na Antarktydę (Ziemia Królowej Maud), do Iranu (pustynia Daszt-e Lut) i Chile (Atakama). Na terytorium ZSRR i Rosji ekspedycja poszukująca meteoryty działa od 1986 roku.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj