Rosyjscy naukowcy wywołali oburzenie podczas demonstracji nowej technologii, na której utopiono psa w wodzie!

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube/PROTV

Rosja pochwaliła się nową technologią, którą zaprezentowano w bardzo kontrowersyjny sposób. Podczas demonstracji naukowcy utopili psa, aby pokazać jego umiejętność oddychania pod wodą. Zwierzę co prawda przeżyło, choć pokaz wywołał falę negatywnych komentarzy.

 

Demonstracja miała miejsce kilka dni temu podczas spotkania wicepremiera Rosji Dmitrija Rogozina z prezydentem Serbii, Aleksandarem Vučić. Naukowcy wrzucili jamnika do pojemnika z wodą i trzymali go tam przez kilka minut. Następnie pies został wyciągnięty i wykazano, że potrafił oddychać pod wodą, przy czym nie doznał żadnego uszczerbku na zdrowiu.

 

W ramach projektu rosyjskiego Funduszu Badań Perspektywicznych opracowano technologię, która umożliwia oddychanie pod wodą. Jej szczegóły nie są dobrze znane, ale przypuszcza się, że specjaliści skorzystali z cieczy perfluorowanej, którą mogli umieścić w płucach zwierzęcia. Z jej pomocą można rozpuszczać tlen. To właśnie dlatego pies potrafił oddychać pod wodą i mógł przystosować się do nowego środowiska.

Rosja chwali się, że jest to pierwsza technologia pozwalająca oddychać pod wodą. Posiada ona różne zastosowania - w przypadku awarii okrętów podwodnych, marynarze będą mogli swobodnie opuścić okręt i wypłynąć na powierzchnię wody. Wynalazek jak najbardziej przydatny, lecz sposób jej zademonstrowania co najmniej kontrowersyjny.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika kolo21

Dziki kraj i tyle. Wszyscy na

Dziki kraj i tyle. Wszyscy na świecie nadają się tylko do utylizacji. Też kocham zwierzęta. Dużo przebywam wśród ludzi i jestem przerażony ich hamstwem i agresją. Co się dzieję z Polakami, coś do jedzenia, alkocholu dodają że im w łeb biję. Normalnie tragedia, ostatnio jakiś debil, wyskoczył nam mnie z nożem  myśliwskim, bo zatrąbiłem na niego. Chyba zaczynam robić się powoli aspołeczny.

kolo21

Portret użytkownika Amon Kwazar

Qiurva Dwa dni nie czytałem

Qiurva Dwa dni nie czytałem tego artykułu bo kocham psiaki i wszystkie zwierzątka. Nawet te co gryzą i kąsają a na mój wigok sp..l.ają A tu taki klops szczęścia.Psiak przeżył ! O by was pokręciło z tym straszeniem.

Portret użytkownika zakaz skrętu w lewo

cyt:" zródło flustracji i

cyt:" zródło flustracji i dewiacji internetowej - w skrócie "gównonapinacz""

To nie ja wywalam wpis na pierwszą stronę dotyczący "dyskusji", która toczy się na 5'tej bodajże i gdzie nikt już nie zajży zapewne Smile

także tego Smile

swoje dewiacje i frustracje lecz u specjalisty, a nie w internecie Smile

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

No i co z tego, że piesek

No i co z tego, że piesek zanurkował, jak naukowcy wiedzieli, że przeżyje? Szli na pewniaka a owe oburzenie wywołał fakt, że to "Rosjanie"... Na zachodzie i na całym świecie robią doświadczenia śmiertelne ze zwierzętami i ludźmi, które to istoty z pewnością mają umrzeć i cisza... No bo to robią Zydzi rodzaju Mengele... dla dobra nauki...

Strony

Skomentuj