Rosyjscy naukowcy sugerują, aby obiekty dziedzictwa kulturowego przechowywać na Księżycu

Kategorie: 

Źródło: własne

Na Ziemi występują różnego rodzaju nieprzyjemne zdarzenia, tj. klęski żywiołowe, terroryzm, akty wandalizmu, które mogą uszkodzić zabytki kulturowe… Jak przechować je dla przyszłych pokoleń w tym „burzliwym oceanie zawirowań”?

 
Zgromadzone skarby kultury materialnej ludzkości są stale narażone na zniszczenie przez pożar, powódź, brak funduszy czy uszkodzenia mechaniczne. Unikalne biblioteki, zespoły architektoniczne, całe muzea nadal ulegają destrukcji z powodu wojen i klęsk żywiołowych. Ziemia nie jest najbezpieczniejszym miejscem dla elementów, które cywilizowana ludzkość chce ocalić dla potomności w ich pierwotnej formie. Księżyc to o wiele bardziej odpowiednie miejsce do wykorzystania jako muzeum i olbrzymia strefa bezpieczeństwa. Tak przynajmniej twierdzą naukowcy z moskiewskiego Instytutu Inżynierii Fizyki przy Narodowym Uniwersytecie Badań Jądrowych. Swoje tezy opublikowali w raporcie pn. Księżyc jako doskonały repozytorium dóbr kultury, donosi TASS.

 

Eksperci sugerują, że w specjalnych urządzeniach, umieszczonych na księżycu, można magazynować książki, zwoje, płócien i wyroby z drewna. Obiektem tym nie będą grozić pożary, czy bakterie, bo raczej tam nie występują, a atmosfera naturalnego satelity Ziemi jest cienka.

 

Ponadto, na księżycu nie występują trzęsienia ziemi, tsunami i inne klęski żywiołowe, więc absolutnie bezpiecznie mogą spoczywać tam sobie arcydzieła ceramiki, szkła, marmuru, metalu. Specjalne muzeum, zdaniem naukowców, można zbudować ze skał bazaltowych pod powierzchnią księżyca. Nawet ewentualny upadek planetoidy tam jest statystycznie mniej niebezpieczny niż w przypadku Ziemi.

 

Autorzy raportu sugerują również, aby budować na księżycu kopie głównych dzieł architektonicznych Ziemi. Można tam tworzyć pomieszczenia o różnej wielkości, także głęboko pod powierzchnią księżyca. Naukowcy chcą, aby umieszczać tam bazaltowe formy wszelkich obiektów naziemnych, takich jak Notre Dame, Katedra Świętego Bazylego, Taj Mahal, a nawet piramidy w Gizie.

 

Na razie nie określono ram czasowych, w których ten projekt może być realizowany. Nie zaproponowano też konkretnych rozwiązań technicznych.

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Rosyjscy naukowcy jakiś czas

Rosyjscy naukowcy jakiś czas temu mówili że ocieplenie klimatu to bzdura ! Nie wiem jak jest teraz, ale Trump może zatrzyma trucicieli ludzkości ?! "Ze stron internetowych Białego Domu zniknęły zakładki dotyczące zmian klimatycznych i reformy ubezpieczeń zdrowotnych zwanej Obamacare. Stało się to w niespełna godzinę po zaprzysiężeniu prezydenta Donalda Trumpa.Strona internetowa poświęcona zmianom klimatycznym została zlikwidowana i nie zastąpiły jej żadne informacje dotyczące klimatu w kontekście polityki energetycznej nowej administracji – podaje „Chicago Tribune”.W opinii chicagowskiego dziennika „zdumiewające jest też, że choć kwestie związane z imigracją stanowią jeden z głównych priorytetów rządu Trumpa, strony Białego Domu nie zawierają żadnej zakładki poświęconej temu tematowi”.„The Hill”, gazeta amerykańskiego Kongresu uważa, iż tak błyskawiczne usunięcie informacji dotyczących zmian klimatycznych jest ewidentnym znakiem, że nowa administracja „ma zamiar odciągnąć środki – i uwagę – od tej kwestii”. Dziennik przypomina, że Trump nazwał ocieplenie klimatu „mistyfikacją” propagowaną przez Chiny, by uczynić amerykański przemysł mniej konkurencyjnym.Nowa administracja, realizując przedwyborcze obietnice, tuż po inauguracji prezydenta zapowiedziała odejście od inicjatyw ekologicznych poprzedniego gabinetu. Dotyczyły one m.in. planów zredukowanie gazów cieplarnianych o 26-28 proc. do 2025 roku w porównaniu z poziomem emisji z 2005 roku,„Zniesienie tych restrykcji znacznie pomoże amerykańskim pracownikom, zwiększając pensje o ponad 30 miliardów dolarów w ciągu najbliższych siedmiu lat” – czytamy w oświadczeniu. http://www.pch24.pl/nowe-porzadki-trumpa---ekopropaganda-i-reforma-obamacare-znikaja-z-bialego-domu,48922,i.html#ixzz4WUHRM28D

Polska musi płacić ciężkie pieniądze za niemiecką bzdurę klimatyczną w eurokołchozie ! A supermarkiety szwabskie jak nie płaciły podatków tak dalej nie płacą ! Co ten PiS wyprawia !? Należy się modlić za Trumpa i za PiS by się wzięli za porządki złodziejstwa komuchów od NWO i ekologii oraz diabelstwa gejowsko genderycznego ! Módlmy się do Jezusa i Ducha świętego oraz Maryi Dziewicy !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika szaNata

"Naukowcy chcą, aby

"Naukowcy chcą, aby umieszczać tam bazaltowe formy wszelkich obiektów naziemnych, takich jak Notre Dame, Katedra Świętego Bazylego, Taj Mahal, a nawet piramidy w Gizie."

Świetny pomysł. Może też  zrobić tam replikę naszego warszawskiego pałacu kultury.

Strony

Skomentuj