Rosyjscy naukowcy stworzyli broń mikrofalową

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Rosyjscy naukowcy opracowali nowatorskie działo mikrofalowe, które może być montowane na przykład na zestawach antyrakietowych typu BUK, znanych nam z wojny ukraińskiej. Nowoczesna technologia stworzona w ramach rosyjskiego koncernu zbrojeniowego "Ростех" to działo mikrofalowe emitujące bardzo wysokie częstotliwości.

 

Działo jest w stanie zneutralizować elektronikę i łączność radiową samolotów, bezzałogowców i sterowanych głowic. Kluczem działania urządzenia jest złożone promieniowanie mikrofalowe, którego wzorzec stworzyli eksperci z Moskiewskiego Instytutu Inżynierii Radiowej. Testy wykazały, że opracowane przez nich działo mikrofalowe jest w stanie stłumić zniszczyć sprzęt elektroniczny nisko latających obiektów zdolnych do ataku za pomocą broni precyzyjnej, czyli na przykład rakiet kierowanych.

Działo mikrofalowe emituje promieniowanie, które omiata niebo wiązką, dlatego do skutecznego działania konieczne jest i tak zautomatyzowane nią kierowanie, co jest kluczowe zwłaszcza dla celów szybko poruszających się. Dane techniczne urządzenia z oczywistych powodów, nie zostały ujawnione. Wiadomo jednak, że zakres jego działania to nie więcej niż 10 kilometrów. Nad podobną technologią od lat pracują specjaliści izraelscy, amerykańscy i brytyjscy, ale działo rosyjskie jest pierwszym, o którym poinformowano publicznie.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika achiles

Umiejętność odróżnienia dobra

 • Umiejętność odróżnienia dobra od zła powinna cechować każdego człowieka .
  Tak samo każdego człowieka, a w tym przede wszystkim żołnierza powinna cechować sztuka właściwego rozpoznania wroga . Generał Aleksander Sławicz i wielu innych ukraińskich żołnierzy, którzy zasilili szeregi donbaskich powstańców swoją decyzją udowodnili, iż są prawdziwymi ludźmi i żołnierzami w odróżnieniu od cyborgów służących banderowskiej juncie.

  To samo można powiedzieć o byłych wojskowych byłej armii NRD :

  https://opolczykpl.wordpress.com/2015/05/09/apel-bylych-wojskowych-bylej-armii-bylej-ndr/

  Niestety na tle tych prawidłowych postaw obecnych i byłych ukraińskich i niemieckich żołnierzy polski żołnierz nie wygląda dobrze. Tak jak by nie rozumiał o co toczy się gra na świecie. A toczy się o największą stawkę o pokój, bez którego życie na Ziemi nie będzie możliwe. Zamiast tego słyszymy zimnowojenne pomrukiwania prezydenta Komorowskiego o wyznaczeniu kandydata na stanowisko Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych w czasie wojny. Płakać się chce jak ten generał-kandydat pieje z zachwytu odnośnie wyróżnienia jakie go spotkało. 

  Polsce i Polakom podobnie jak wszystkim normalnym ludziom żyjącym na Ziemi nie jest potrzebna kolejna banksterska wojna, lecz pokój. Wpychanie Polski w konflikt ukraiński , a docelowo w konflikt z Rosją jest zdradą Polski, bez względu na to kto tego dokonuje .
  KTO SIĘ JESZCZE POD TYM PODPISUJE? 

 •  
 •  
Portret użytkownika .

czyli co, Japonczycy pracuja

czyli co, Japonczycy pracuja nad bezprzewodowym przesylem energi latami - srednio im to wychodzi, USA tak samo, a Rosja poradzila z probleme gdy nie maja pieniedzy aby infrastruktury naprawic ?
Hehe - dobra propaganda...
 

Portret użytkownika jou

namnozylo sie na tym portalu

namnozylo sie na tym portalu glupich swiadkow jehowy i swoje ideologie z wypranych straznica mozgow szerza,wszak tylko oni znaja prawde.Mialem okazje z nimi pracowac i wiecej milosci widzialem wsrod tzw przez nich pogan niz miedzy nimi.Obluda i pycha wylewala sie tylko.Jak rozmawialem z nimi o bibli,bo wiadomo ze potrzeba werbowac nowych czlonkow:) to zabawnie latali do starszych zboru ktorych bylo tam dwoch po porade hehehe,a potem do programiku internetowego swojego jakiegos by argumenty przytaczac haha bo im sie wiara sypala.

Portret użytkownika ten, który wie...

No więc to mówiełm kidyś na

No więc to mówiełm kidyś na tym forum, to szmatławe syjonistyczne barany mnie wyśmiewały... Otóż to... Nie jakieś lasery bo to nieskuteczna broń a promieniowanie  elektromagnetyczne. To rozwala wszystkie systemy informatyczne.
 Usraelu na kolana szmato!!!

Portret użytkownika excar

RZYGAS piąty jesteś następny 

RZYGAS piąty jesteś następny  co próbuje zdyskredytować polskie czy słowiańskie wynalazki . Pamiętaj i doszkol się ,prawie wszystko na świecie wynaleźli Słowianie albo ludzie z korzeniami. Wiadomo że bardzo  mało co wdrożyli czy opatentowali gdyż czuwali nad tym ludzie w rządach i komisjach patentowych aby poszło w zapomnienie a potem nagle wypłynęło gdzieś w Anglii czy USA. Tutaj masz linka do polskiego internetu i kart pamięci w latach 70tych     druga strona z 3 stron artykułu.  http://www.rp.pl/artykul/300223.html?p=2

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika eva11

Magister,a dlaczego nie

Magister,a dlaczego nie pomodlic sie do Boga?
dlaczego nikt nie nawoluje do zanoszenia próśb Bogu? 
jak mozna wierzyc kobiecie ktora sama siebie okrzykniela zbawicielka
w sprzeczności ze słowem Boskim?
Bóg jest naszym Królem i jemu oddawajmy hołdy,a nie figurkom na każdym rogu,

Strony

Skomentuj