Rosyjscy naukowcy są w posiadaniu DNA mamutów

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Riccardo Cuppini/CC BY-NC-ND 2.0

Naukowcy z Rosji dokonali prawdziwego przełomu w badaniach nad mamutami, wykonując znaczący krok w kierunku możliwości sklonowania tych zwierząt. Stało się możliwe wydobycie materiału genetycznego z komórek, a także przesłanie go do transkrypcji.

 

Dane zostały przesłane do Korei Południowej, gdzie przeprowadzono ich interpretację oraz analizę. Przez długi czas biolodzy nie mogli angażować się w badania genetyczne pradawnych zwierząt, choć ich ciała często były dobrze zachowane. Problem polegał na tym, że komórki leżały przez tysiąclecia w lodzie.

Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych postawili na częściową ekstrakcję genów, a badacze z Rosji i Azji poszukiwali materiału genetycznego w bardziej stabilnych tkankach, na przykład we włosach. Jednak przełom nastąpił po tym, jak genetycy zaczęli badać materiał kostny.

 

DNA pochodzące z kości zwierząt jest znacznie prostsze do pozyskania. Świeże odkrycie paleontologiczne z zeszłego roku posłużyło do pobrania materiału genetycznego. Obecnie Rosjanie razem z koreańską firmą  SOOAM biotech Fund podpisali umowę o wspólnym sklonowaniu mamuta.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika eee

mamuty to ssaki, więc nawet

mamuty to ssaki, więc nawet jak im braknie konkretnego genu to będą go mogli  (z dużym prawdopodobieństwem) zastąpić genem np słonia. Powinno im się to udać. Mamut jest fajny. Nad niektórymi dinozaurami bym się zastanawiał , ale mamut, czemu nie.

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Słuszna uwaga. + Bardzo. +

Słuszna uwaga. + Bardzo. +

Te pomioty szatana po tym się rozpoznaje... Diabły po tym są łatwo rozpoznawalne, une zawsze muszą sobie czymś doje....ć, tabletki domy mieszkania samochody żarcia-nie-do-przeżarcia. Ryło od koryta oderwać nie potrafią, nawet gdy chorują i cierpią, do kościoła iść na piechotę 1000 metrów też nie mogą się przespacerować. Będą budować bunkry, gromadzić zapasy, tabletki, złoto, dolary, zrobią wszystko by podtrzymać tę chorą świrniętą zdychającą cywilizację. Zrobią to jest to fakt udowodniony wielokrotnie. Jednocześnie są trwale niezdolni do powstrzymywania się, do postu, do pokuty, do wyrzeczenia się samochodu który zabija. Diabły.

Skomentuj