Rosyjscy naukowcy przewidują, że znaleźliśmy się u progu kolejnej epoki lodowcowej

Kategorie: 

Epoka Lodowcowa - inquisitr.com

Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem na koniec świata, jaki znamy nie jest wcale globalne ocieplenie, ale raczej przeraźliwe ekstremalne zimno i może się to zdarzyć już w 2014 roku. Teorie taką zaprezentował szef departamentu badań kosmicznych rosyjskiego Obserwatorium Pulkovo, doktor nauk fizycznych i matematycznych Habibullo Abdusamatov.


Według niego, już za dwa lata na Ziemi rozpoczną się ostre zimy. Nowa epoka lodowcowa będzie trwać, co najmniej dwa stulecia. Abdusamatov jest pewny, że szczyt nowego globalnego zlodowacenia nastąpi w 2055 roku. Co ciekawe, zwolennicy teorii globalnego ocieplenia twierdzą coś wręcz przeciwnego. Według nich będzie to rok, gdy nasza planeta, "ugotuje się jak w garnku, jeśli na ​​czas nie jest usuniemy spod niego ognia". 

 

Według naukowca, Ziemia stygnie od 1990 r. W ciągu minionego stulecia planeta wchłonęła wystarczająco dużo ciepła słonecznego, a teraz powoli robi się zimniej. Okresowe zlodowacenia nie są czymś nadzwyczajnym. Przewidywane przez rosyjskich naukowców długotrwałe mrozy będą piątym przypadkiem "małej epoki lodowcowej" w ciągu ostatnich dziewięciu wieków. Te zjawiska klimatyczne zostały zarejestrowane w XIII, XV, XVII i XIX wieku.

 

Abdusamatov ostrzega, że ​​gdy epokę lodowcowa nazywamy małą, to nie znaczy, że przejdzie bez echa. Zazwyczaj każdemu ochłodzeniu towarzyszą epidemie, nieurodzaj i w konsekwencji, masowe migracje ludzi.

 

Habibullo Abdusamatov kieruje projektem "astrometria", w którym studiuje zachowanie Słońca. Aktywność naszej gwiazdy zależy od jej średnicy, co jest wartością nietrwała. Zależy również od tego siła promieniowania słonecznego, co wpływa na temperatury na Ziemi. Badając częstość zmian w aktywności słonecznej można wyciągać wnioski na temat przyszłości globalnego ocieplenia i chłodzenia.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika syzyf

 to znaczy ze data"konca

 to znaczy ze data"konca swiata" juz jest przesuwana z 21.12.2012 na 2014 ? aha czyli mozemy spokojnie siedziec przy naszych komputerach i dalej sledzic na monitorach i ekranach telewizorni jak powoli rozpada sie nasz swiat! Ziemia  od paru lat wykazuje zmiany kture zadziwiaja nas wszystkich! wszystkie niepokojace wydarzenia sa natychmiast tlumaczone bardziej lub mniej wiarygodnie przez "ekspertow"  ludziom wciska sie ze to wszystko normalne albo anomalia... naprodukowalo sie filmow po to tylko zeby wszystkie batany czekaly na -"koniec swiata-armagedon"-potop,planete X i inne,meteoryt co rozwali ziemie,wybuch na sloncu co spali wszystko,mrozy co skuja ziemie w mgnieniu oka,inwazje kosmitow,illuminati,III wojne swiatowa,nowy pozadek swiata...... i "wszyscy" czekaja az nastapi to BLYSKAWICZNIE !!! bo i po to sa daty podawane zeby sie na nie przygotowywac.....-"nie znamy dnia ani godziny"  jedno jest pewne : Natura-Matka Ziemia ma "troche" wiecej czasu niz mniej wiecej 90 minut projekcji filmowej w kturym musi sie zmiescic wszystko co sie ma skladac na ten koniec... wiele sie dzieje blizej albo dalej od nas ,niby wiemy widzimy rozumiemy lepiej lub gorzej i czekamy na...? az sie zacznie "naprawde"(hahaha)........."zebysmy" zdazyli wskoczyc w buty przed finalowa akcja........ wydaje mi sie,hm cos czuje pod skura ze "jestesmy" z zamknietymi oczami wpuszczani w maliny..... ale tez nie ma mozliwosci chyba zorganizowac "wszystkiego" dla 6 miliardow "owieczek"......

Portret użytkownika Libra2394

Ten cały koniec świata jest

Ten cały koniec świata jest śmieszny. To nie o to chodzi! Nie ma czegoś takiego. Nasza planeta jeszcze żyje i żywa jeszcze długo pozostanie. Oczyszcza się z tego świństwa, które jej zrobiliśmy. Proces oczyszczania nie jest szybki, łatwy i przyjemny, przynajmniej nie dla nas.Wszyscy dramatyzują, bo majowie zakończyli swój kalendarz akurat na tej dacie. To jest śmieszne! Szkoda gadać. Jesteśmy "dziećmi " naszej planety, a wyzyskujemy ją , jakby byłą naszym najgorszym wrogiem. Trochę szacunku! Powinniśmy doceniać każde dobro, jakie zostaje nam dane. A co do małęj epoki lodowcowej , to się zgadza. Jest to kolejny etap rozwoju naszej planety. A ten śmieszny koniec świata jest tylko po to, aby nas nastraszyć. Cholerne media, politycy, wojny, czas z tym skończyć! Wszyscy robią nam pranie mózgu, zacznijmy więc w końcu myśleć po swojemu.

--------------------------------------------------------------------------------Jedynym więzieniem z którego nikt nas nie może uwolnić ,to to w którym możemy sami zamknąć nasz umysł. Strzeżcie się paranoi!

Portret użytkownika Ebola

Dzwoni Sasza z Leningradu do

Dzwoni Sasza z Leningradu do Fiodora na Syberię:- Ty, stary słyszałem, że u Was tęga zima - mówi Sasza.- Jaka tam tęga. Raptem -25°C - odpowiada Fiodor.- Tak? A ja słyszałem w telewizji, że -60°C - rzecze Sasza.- A, chyba, że na dworze... - mówi Fiodor

Strony

Skomentuj