Rosyjscy naukowcy przewidują początek epoki lodowcowej w 2014 r.

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Rosyjscy naukowcy od dawna poddają w wątpliwość nachalnie promowaną tezę o globalnym ociepleniu i przewidują wystąpienie w najbliższych latach globalnego ochłodzenia.  Kierownik Laboratorium "VNIIGAZ" (ВНИИГАЗ) Władimir Bashkin i Rauf Galiulin z Instytutu Podstawowych Problemów Biologicznych, Rosyjskiej Akademii Nauk opublikowali artykuł, w którym odrzucają zupełnie antropogeniczny wpływ na globalny klimat, redukując wszystko do wieloletniego cyklu aktywności słonecznej.

 

Ostatni okres ocieplenia, kiedy średnia temperatura wzrosła o 0,7 stopni Celsjusza, trwa od początku rewolucji przemysłowej w drugiej połowie XVIII wieku.  Zakłada się, że globalne ocieplenie obserwowane w ciągu ostatnich 50 lat, jest głównie ze względu na wpływ człowieka, przede wszystkim w wyniku emisji dwutlenku węgla, który powoduje efekt cieplarniany. Według autorów procesy, które obserwujemy to "naturalne cykliczne zmiany klimatu", ocieplenie w naturalny sposób przychodzi po "małej epoce lodowcowej", a następnie przychodzi nowy okres ochłodzenia.

 

Autorzy uważają, że wpływ emisji gazów cieplarnianych, nie jest zbyt wysoki, ponieważ masa atmosfery ziemskiej to około 18 375 000 mld ton a emisji około 9 mld ton gazów cieplarnianych to zaledwie 0,00005%.  Przy takim wzroście stężenia jest mało prawdopodobne, aby globalne zmiany, w tym zmiany klimatu były wywołane przez człowieka.

 

W.Bashkin i R.Galiulin przewidują teraz początek procesu globalnego ochłodzenia, które już pośrednio potwierdzili analizując charakter krzywej anomalii temperaturowych po 2000 roku.  Według nich „Mała Epoka Lodowcowa” rozpocznie się w 2014 roku a szczyt minimalnej temperatury nastąpi w połowie wieku. Początkowy spadek temperatury będzie bardzo wolny, a po dziesięciu latach ochłodzi się bardziej. Taka "Mała Epoka Lodowcowa" była ostatnio na Ziemi na przełomie XVII-XVIII wieku. Według autorów publikacji, ochłodzenie wystąpi z powodu gwałtownego spadku mocy promieniowania Słońca, jako jedynego źródła energii dla Ziemi, a zatem będącego głównym czynnikiem zmieniającym klimat. 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika trew92

Jak niby są zdolni

Jak niby są zdolni przewidziec spadek promieniowania slonecznego? Czyżby byli w posiadaniu jedynej na świecie skutecznej metody/techniki prognozowania zachowan Słońca?
Jak narazie nie widac ochłodzenia patrząc na średnie temp. w ostatnich latach czy zanik lodowców, ale nie jest znowu aż tak źle jak podaja niektóre media.
Patrząc na ostatnie 0,5mln lat  mielismy bodaj 4 zlodowacenia i pomiędzy nimi okresy ocieplenia, które trwały srednio ok.50 tys.lat. Ostatnie zlodowacenie Bałtyckie ustapilo 11 tys. lat temu. Dążę do tego że zapewne minie jeszcze kilkadziesiat tysiecy lat zanim dotknie nas nastepne poważne zlodowacenie.
Nie wykluczam oczywiscie opcji tzw. malej epoki lodowcowej w najbliższym czasie, ale  to jest jednak malo prawdopodobne i takie rzeczy nie da się przewidzieć !!!

Portret użytkownika TadekMR

Mała Epoka Lodowa juz się

Mała Epoka Lodowa juz się rozpoczęła o takiej zmianie klimatycznej,która okresowo występuje co 200-210 latjuz w 2010 roku pisałem na stronach eko radia. MEL w swoje apogeum wkroczy zimą 2014-2015r z tym, że zima 2013-2014r będzie znacznie sroższa niż obecna. Zimy po 2015r będą również bardzo mroźne. Latem tego roku czeka nas poważna susza, natomiast lato 2014r będzie chłodne z dużymi opadami.Małymi Epokami Lodowymi,( okreslanymi błędnie jako Lodowcowe , dot to Epok, bądź Er Lodowcowych) zajmuję się od bardzo dawna proszę zajrzeć na mój blog" Apokalipsa-eden.pl"
Tadeusz MRoziński

Portret użytkownika syriues

W [pewnym sensie moga miec

W [pewnym sensie moga miec racje poniewaz zawsze zlodowacenie nadchodzily gdy spadala na ziemie kometa niszczyla drzewa i zwierzeta i oczywiscie produkowala pelno dymu i dlatego nie bylo jak pomiescic tej wody ktora wyparowala a potem spadla na ziemie.Po pewnym czasie padalo i padalo i w koncu zaczelo sie ochladzac no i w koncu zaczal padac snieg i mroz byl coraz wiekszy woda zamieniala sie w lod i sobie szla wszedzie.
Mysle ,ze dazymy do zlodowacenia ale to tak szybko nie nastepuje i jeszcze sa ludzie ktorzy ta wode dzwigaja w sobie.Dzieki temu bilans jest zachowany.
 

Portret użytkownika kolo21

Coś się dzieje tylko dlaczego

Coś się dzieje tylko dlaczego media nie wiele mówią o tym ociepleniu klimatycznym.Jeżeli sprawy mają sie tak fatalnie to powinni ludzi informować wręcz nagonkę robić.A oni czasem coś tam wspomną.No chyba że sprawy tak źle się mają że wolą nie komentować tego za głośno.Jeżeli słońce czy coś innego w kosmosie negatywnie oddziaływuje na ziemie.

kolo21

Portret użytkownika phoenixmonk

kolo21 napisał: Coś się

kolo21 wrote:

Coś się dzieje tylko dlaczego media nie wiele mówią o tym ociepleniu klimatycznym.Jeżeli sprawy mają sie tak fatalnie to powinni ludzi informować wręcz nagonkę robić.A oni czasem coś tam wspomną.No chyba że sprawy tak źle się mają że wolą nie komentować tego za głośno.Jeżeli słońce czy coś innego w kosmosie negatywnie oddziaływuje na ziemie.

najwazniejszy jest Klan i Taniec z gwiazdami. czasmi jak patrze na te wiadomosci to mysle ze oni to robia specjalnie,tyle waznych spraw na swiecie,ludzie walcza o wolnosc, robia rewolucje i rzadaja swoich praw!!! panuje bezrobocie,glod a oni w tych fuc..king wiadomosciach mowia o dupi..e maryny, O NICZYM WAZNYM!!!! nie wspominaja o kluczowych dla sprawach!
pzdr..

Portret użytkownika abo

ostatnie takie zlodowacenie

ostatnie takie zlodowacenie bylo spowodowane, wybuchem wulkanu , nastepnie opadnieciem warstwy popiolow na pobliskie morza i oceany (baltyk) nastepnie schladzanie sie dlugoletnie wod na ktore swiatlo sloneczne zaslaniala warstwa popiolow, a nastepnie zsunely sie lodowce na europe, rzeki i morza mielismy wtedy pozamarazne w polsce ze mozna bylo chodzic/jezdzic po nich

Strony

Skomentuj