Rosyjscy naukowcy odkryli w jodle syberyjskiej „eliksir młodości”

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Jak donosi agencja RIA Novosti, rosyjscy naukowcy z Przedsiębiorstwa Badawczo-Produkcyjnego „Initium-Pharm” i Instytutu Biologii Molekularnej im. Engelhardta z Rosyjskiej Akademii Nauk, jako pierwsi na świecie ujawnili zdolność terpenów z jodły syberyjskiej do inicjowania autofagii w organizmie człowieka Ma to przyczyniać się do wydłużenia średniej długości życia, .

 

Autofagia to proces pozbywania się „odpadów” żywej komórki, w którym niepotrzebne składniki, takie jak uszkodzone cząsteczki białek, organelle czy wirusy, zamieniane są w składniki odżywcze. W efekcie odtruwa się organizm człowieka.

 

Jednak w większości komórek autofagia jest genetycznie wyłączona, a naturalny proces oczyszczania jest uśpiony. Naukowcy na całym świecie szukają sposobu na aktywację tego procesu, opracowując różne metody „włączania” autofagii w komórkach ludzkiego ciała.

 

Eksperymenty przeprowadzone przez autorów niniejszej pracy ustaliły, że terpeny jodły syberyjskiej mogą bardzo szybko i bezpiecznie wywołać autofagię w ludzkich komórkach. Można zatem powiedzieć, że odkryto substancję, która może się okazać "eliksirem młodości". 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ARTUR

Nie wiem czemu tak bardzo

Nie wiem czemu tak bardzo wszyscy chcą żyć długo , każdy i tak będzie żył tyle ile mu jest naznaczone i cóż z tego że czasami myślę że wystarczyłoby już tej męczarni na Ziemi , że już czas na odpoczynek , że chyba wszystko już zrobiłem  nawet z naddatkiem , nic bardziej błędnego bo moje marzenia nie pokrywają się z przeznaczeniem .

Portret użytkownika baca

och, znowu naukowcy odkryli

och, znowu naukowcy odkryli to co kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu można było przeczytać w "Dzwoniących Cedrach Rosji" bodajże.
ale nie tylko to Anastazja przed ludźmi odkryła - jest w książkach o niej duuuuużo wiecej....

 

Portret użytkownika Oppo

Dzwoniące cedry mowisz Baculu

Dzwoniące cedry mowisz Baculu? To pewnie temu Kydryński na muzyce się znał Lol

a tak btw: każda istota która umiera wydziela znaczne ilości energii, jest to znane od tysięcy lat i np w medycynie chińskiej określane jako całkowita zapaść Yin. Wtedy Yang odrywa się od ciała.

 

Portret użytkownika Namaste

Naukowcy na całym świecie

Naukowcy na całym świecie szukają sposobu na aktywację tego procesu, opracowując różne metody „włączania” autofagii w komórkach ludzkiego ciała.

 

Od wielu lat wiadomo, że autofagia "włącza"  się podczas postu (po około 16 godzinach niejedzenia), więc nie trzeba szukać sposobu jej włączenia. Ja raz na kwartał przeprowadzam 3-dniową głodówkę na samej wodzie. I taką głodówkę może zrobić każdy, kto jest zdrowy. Dłuższe głodówki dobrze skonsultować z kimś, kto się na tym zna. 

Bóg we mnie pozdrawia Boga w Tobie. 

Portret użytkownika Tańczący z WILKAMI

"Głodówkę może zrobić każdy,

"Głodówkę może zrobić każdy, kto jest zdrowy." - A tym bardziej gdy jest CHORY !!!

 

Lecznicza głodówka - Giennadij Małachow | okładka

Książka ta jest jedną z najciekawszych prac poświęconych głodówce podejmowanej w celach leczniczych. Znajdziemy w niej prawdziwe informacje , jakich nie ma w innej pracy na temat głodówki. Ponadto autor omawia wpływ głodówki na pierwotne przyczyny wielu chorób. Z książki dowiemy się o oddziaływaniu głodówki na świadomość człowieka, o tym, jak wybrać odpowiedni dla siebie rodzaj i czas trwania głodówki. Jest to solidnie opracowany podręcznik, w którym głodówkę rozpatruje się jako naukę o człowieku i jego możliwościach.

Portret użytkownika Namaste

 A tym bardziej gdy jest

 A tym bardziej gdy jest CHORY !!!

Zgadza się, ale nie można tego robić na wariata i dlatego napisałem o ludziach zdrowych, by ktoś chory sobie nie zaszkodził, robiąc głodówkę bez przygotowania i bez przygotowania w nią wchodząc, a po jej skończeniu zaczął od razu normalnie jeść. 

Bóg we mnie pozdrawia Boga w Tobie. 

Portret użytkownika Namaste

Samo robienie głodówek być

Samo robienie głodówek być może nie przedłuży długości życia, bo można zginąć w wypadku czy zostać napadniętym i zabitym, ale jest to cegiełka, którą sobie dokładam. A gdy tych cegiełek będzie dużo, to może dać kilka lat życia więcej. Średnia długość życia w ciągu ostatnich 100 lat poszła w Polsce mocno do góry. Jest taki lud, który się nazywa Hunzowie. Żyją często ponad 100 lat, wyglądają na młodszych, niż są i nie chorują. Jeśli naukowcy szukają czegoś, co przedłuży życie, to powinni się przyjrzeć tym ludziom, a potem przekonać innych do stylu życia zbliżonego do tych osób. Oczywiście z tym ostatnim będzie problem, bo ludzie chcą efektów, bez ponoszenia kosztów. Tak więc żadna "magiczna" substancja nic nie da bez zmiany stylu życia. 

Bóg we mnie pozdrawia Boga w Tobie. 

Portret użytkownika Quark

Ci ludzie wiodą proste życie

Ci ludzie wiodą proste życie blisko natury a nasza cywilizacja wręcz przeciwnie , zaś ci którym się ta długowieczność marzy tymbardziej na nią nie zasługują . Z resztą poco komu bardzo długie życie ? , żeby gromadzić , doświadczać i przeżywać wszystko dłużej ? Ja też wyglądam na dużo młodszego niż w rzeczywistości jestem .. ale powiem Ci , że nie o czas tu chodzi lecz o treść życia o to kim jesteśmy i co sobą reprezentujemy . Bo gdy umysł człowieka podąża za prawdą i wszystkim co pozytywne to i jego zegar biologiczny zwalnia , ale ja nie pragnę długowieczności - żyję w wiecznym teraz - przeszłości już nie ma a przyszłość jeszcze nie istnieje . Trzeba być gotowym do drogi a to oznacza brak przywiązania do materii .

Portret użytkownika Namaste

Z resztą poco komu bardzo

Z resztą poco komu bardzo długie życie ? 

Co to znaczy bardzo długie? Kiedyś średnia długość życia  wynosiła 40 lat i ktoś, kto dożył 60 lat, mógł zostać uznany za kogoś, kto żyje bardzo długo. Długość życia się zwiększa. Średnia długość życia w Polsce dla mężczyzn wynosi 72,6 roku a dla kobiet 80,7 roku. Więc ile to będzie długo? 4 lata temu zmarł mój kuzyn. Nie dożył 38 lat. Osierocił troje dzieci. Gdyby dożył do 60, to zdołałby je wychować. Wiele osób chce żyć na tyle długo, by pomóc swoim dzieciom, a potem wnukom. Ale by im pomagać, to dobrze być zdrowym. A o zdrowie trzeba zadbać samemu. Żadna "magiczna" substancja nie przedłuży życia, gdy się nie dba o zdrowie, ale może być pomocna. A inna sprawa, to czy na starość chciałbyś być zniedołężniałym starcem  i ciężarem dla swoich dzieci? Więc tu nie chodzi tylko o samo nie wiadomo jak długie życie, ale też o to, by nie być utrapieniem dla innych. 

Bóg we mnie pozdrawia Boga w Tobie. 

Portret użytkownika Set

Ludzie nieustannie kombinują,

Ludzie nieustannie kombinują, widać czym się konczy GMO, nowotworami i chorobami, o których dawniej nie slyszano.

Teraz samych siebie chcą,, ulepszać".

Nauka, która prowadzi do tych rzeczy, do poprawiania życia w taki sposób, że naturalne zamienia się na sztuczne albo modyfikowane, jest barbarzyństwem i mentalnym ślepym zaułkiem. Wiecznie chcieliby żyć zwłaszcza ci, którzy urządzili się w dupie, którą sami reszcie wykreowali.

Strony

Skomentuj