Rosyjscy naukowcy odkryli naturalne antybiotyki

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Niesamowitego odkrycia dokonali eksperci Instytutu Biologii z Irkuckiego Uniwersytetu Państwowego w Jaskini Wielka Oresznaja (org. Большая Орешная).

 

 

 

W Jaskini Wielka Oresznaja na terytorium Krasnojarska rosyjscy i niemieccy naukowcy odkryli substancję o nazwie „mleko księżycowe". Ciecz, znajdująca się na ścianach groty i zawiera naturalny antybiotyk. Szczep bakterii wytwarza związki zwalczające inne organizmy i grzyby.

 

Związki, zawarte w „mleku księżycowym" zabijają na przykład bakterie E. coli, wobec której bezsilne są ampicylina i kanamycyna. W tym samym czasie, związki te nie hamują wzrostu bezpiecznych i pożytecznych grzybów. Pojawiło się więc nowe światło dla badań przedklinicznych i klinicznych. W „mleku księżycowym" znaleziono 120 związków, z czego aż 100 nie jest znane nauce.

 

Profesor Maksim Timofeew zauważył, że od odkrycia do produkcji nowego leku może minąć wiele czasu.

 

Nadzieje związane z trwającymi badaniami są ogromne, ale jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o produkcji leku. Ogólnie rzecz ujmując, droga od pierwszych wyników badań naukowych do opatentowania leku trwa około 10 - 12 lat. Oczywiście, istotną rolę odgrywają także gigantyczne koszty w tym procesie. Potrzebne są duże nakłady i ścisła współpraca wielu instytucji pod nadzorem, w tym przypadku, rosyjskiego ministerstwa zdrowia.

 

Należy pamiętać, że poszukiwanie nieznanych nauce szczepów bakterii trwa w jaskiniach syberyjskich od 2014 roku. Wiek wielu podziemnych naturalnych magazynów liczy około 30 milionów lat (informacja od 6 min. 30 sek. filmu).

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Medium

W Jaskini Wielka Oresznaja na

W Jaskini Wielka Oresznaja na terytorium Krasnojarska rosyjscy i niemieccy naukowcy odkryli substancję o nazwie „mleko księżycowe".

Wyborne zdanie, które działa na wyobraźnię. Przedstawiam to sobie tak: idą sobie rosyjscy i niemieccy naukowcy przez jaskinię, a tu widzą na ścianie napis: "mleko księżycowe". Pozostaje zadać pytanie, w jakim jęzku był ten napis? Biggrin Biggrin Biggrin

 

Portret użytkownika wyzdro

Pierwsza sprawa to

Pierwsza sprawa to antybiotyki to po prostu grzyby a nie bakterie .Grzyby naturalnie zwalczaja bakterie i wcale nie dziwne że można je znależć w jaskini (penicylina to najzwyklejsza pleśń).Na wirusy nie ma absolutnie żadnego lekarstaw - można troche uodpornić organizm szczepionką.Nadmiar grzybów we krwi powoduje groźne choroby lub nawet raka (od bakterii można dostać co najwyżej infekcji - która nie leczona może także zabić słaby organizm) Druga sprawa to że blokuje się lekarstwa lub takie wynalzki jak "beck protocol" które zabijają wszelkie bakterie grzyby i wirusy.

Każdy ma z tego życia dokładnie tyle,ile SAM sobie weźmie.

Portret użytkownika olo

Tak. "Mumio" to był i chyba

Tak. "Mumio" to był i chyba nadal jest bardzo popularny specyfik. Orginalnie wozili to "Rosjanie" od 1989r do połowy lat 90.Wtedy mozna było kupic orginalny produkt, potem pojawiły się podróby diabli wiedzą z czego. Mumio ma swoje korzenie w gurach Kaukazu. Takich specyfików było więcej, tak jak słynne i fantastyczne w smaku przyprawy oraz sprzęt medyczny pochodzący z tajnych laboratoriów rozpadającego się imperióm. Widziałem parę takich urzadzeń w działaniu i nie będę się o nich rozpisywał bo i tak nikt nie uwierzy w to do czego słuzyły i pewnie sam bym nie uwierzył gdybym nie iwdział ich na własne oczy w działaniu. Pozdrawiam.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Witaj dziadku... Nie

Witaj dziadku... Nie rozumiesz podstawowej różnicy pomiędzy wschodnim NWO i zachodnim. Zachód jest skomputeryzowany i zrobotyzowany i nie potrzebuje ludności, tylko niewolników to tolkienowski Mordor.. Wschodnie NWO inwestuje w ludność, gdyż dla zwiększania potencjału nie starcza komputerów i robotów. Dlatego zachodnie NWO dąży do ograniczenia populacji, podczas, gdy wschodnie jest temu zdecydowanie przeciwne.

Stąd jest konflikt...

 Tak, że jest bardzo prawdopodobne, że tych antybiotyków starczy dla ludów Słowian na całym wschodzie , w tym dla nas, o ile nie pójdziemy jak barany na rzeź, którą nam żydostwo planuje urządzić ... rękami Słowian...

Skomentuj