Rosyjscy naukowcy chcą wysłać na Księżyc mikroorganizmy

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Rosja planuje wysłać mikroorganizmy na powierzchnie Księżyca w 2027 roku. Celem misji jest późniejsze przywrócenie ich na Ziemię i przeanalizowanie wpływu warunków księżycowych na ich rozwój.

 

Wcześniej informowano, że start księżycowej misji Luna-28 planowany jest z kosmodromu Wostochny za pomocą rakiety nośnej Angara-A5. Głównym celem misji, będzie dostarczenie ziemi z Księżyca na Ziemię, a także na naszego satelitę mini-łazika.

„Biorąc pod uwagę, że będzie to lot w obie strony, mamy okazję zabrać niektóre rodzaje drobnoustrojów lądowych, niektóre materiały i komponenty elektroniczne, aby wysłać je na Księżyc i wystawić je na warunki księżycowe, a następnie przewieźć je na Ziemię, aby przeanalizować, co się z nimi stało"

Tego typu analizy mogą okazać się kluczowe przy planowaniu przyszłych misji księżycowych. Zachowanie technologii i drobnoustrojów wystawionych przez długi czas na osłabioną grawitacje i zwiększone promieniowanie kosmiczne uderzające o powierzchnie Księżyca, to jedne z głównych zagadnień badanych obecnie przez światowe agencje kosmiczne. Dla przyszłych lunonautów będzie to sprawa życia i śmierci, a więc nadchodzące lata muszą skupić się na podobnych eksperymentach.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Komentarze

Skomentuj