Rosyjscy eksperci rozpoczęli poszukiwania miejsca lądowania dużego meteorytu

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Rosyjscy naukowcy zbierają informacje o dużym meteorycie, który spadł na Syberię. Planowana jest specjalna wyprawa naukowa w celu poszukiwania fragmentów obiektu.

 

Niezidentyfikowany obiekt kosmiczny wylądował rankiem 17 października w rosyjskiej Tajdze. Jego upadek uchwyciły dziesiątki kamer CCTV w miastach w całym regionie, a także mieszkańcy Kemerowa, Nowosybirska i Tomska.

 

Według ekspertów domniemane miejsce upadku meteorytu znajduje się na obszarze między rzekami Jenisej i Chulym. Ciało kosmiczne okazało się dość duże. Jednak meteoryt jest znacznie mniejszy niż meteoryt czelabiński.

 

Naukowcy badają obecnie nagrania z kamer CCTV i liczą, że uda im się dzięki temu wyznaczyć precyzyjniej obszar poszukiwań.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Janek Nalewka

Profesorze emel z naukowego

Profesorze emel z naukowego punktu widzenia to jak rosyjscy eksperci to w polsce nie ładnie tak pisać, powinno być że amerykańscy, to to tak od razu wiadomo że to jest koszerne. Czy pan czcigodny profesor mógłby nam to jakoś ubrać w naukowe terminologię. Ja wchodzę na ten portal jedynie dla pańskich naukowych komentarzy.

Portret użytkownika Q.

Naukowiec to obywatel świata

Naukowiec to obywatel świata niezwiązany z żadnym państwem. Człowiek nauki nie zna podziałów: kulturowych, językowych, etnicznych, narodowościowych, wyznaniowych ani nawet estetycznych czy majątkowych. Dla mnie nie ma znaczenia kto jak wygląda, jak jest ubrany (byle był czysty), skąd pochodzi, w co wierzy, co i ile posiada ani nawet to czy jest bezdomnym i mieszka w kartonie.. Jedyne co ma znaczenie to - co ten ktoś sobą reprezentuje, co wie i jaki ma stosunek do świata i ludzi - tylko to jest ważne. A Ty co sobą reprezentujesz ? 

 

Portret użytkownika dziadek

 

 

DONIESIENIE z 17.10.2022

Eksperci co dobrze wiemy

Szukają w tajdze meteorytu

I mają poważne problemy

Wszyscy widzieli, jak wpadł do niebytu.

 

Ale w Polsce przez chwilę

W stacji co najprawdziwsza w świecie

W tej co ma największy przywilej

Był lot i lądowanie w ognia wielkim kwiecie.

 

Szukam wiadomości, zniknęła

Tylko wieżowiec jeszcze się pali

Cisza i tajemnica nad bólem zginęła

Armia świata tu nie ma się czym pochwalić.

 

Super bombowiec w uzbrojenia gali

Rąbnął w swój wieżowiec w mieście przygranicznym

Pozabijał, poranił, tych co go wysłali

Pilot zamiast na Ukrainę, dziś w skryciu panicznym.

 

Szukajcie eksperci w swym kraju rozumu

Bo ten meteoryt to lot sprawiedliwości

Nie zakryje się bólu i płaczu wśród tłumu

Bo nie wolno bezkarnie zabierać życia i wolności.

 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

Mieszkałem w północnych

Mieszkałem w północnych niemczech 10 lat  i tako też  na początku  zaglądałem na MyPolscy - krótko i zwięźle , to najgłupszy portal polsko języczny  za granicą, sterowany  wytycznymi  i propagandą niemiecką . 

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Skomentuj